Náhodné restarty Win10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nikeid 12. 4. 2017 12:20

Ahojte,

v práci jsme u jednoho PC narazili na problém. Jedná se o PC:
MB: Gigabyte H61M-DS2 DVI
bios: 04/17/2013, ver. F2
cpu: intel celeron G1620
os: upgradovany z win7 na win10 home 64b

Začalo se najednou zničehonic restartovat. Dost random. Bez BSOD, zkrátka "hned", jen tak. Prostě se PC zapne, naběhne WIN, a po pár sekundách/minutách najednou zhasne obrazovka, PC se restartuje - vypne se větrák na CPU chladiči a znovu se roztočí.

Pak nastane cyklus zapínání/vypínání (resp. restartů) v rámci několika vteřin, od zapnutí už se nestačí na obrazovce ani nic ukázat a zase se vypne, zase zapne, vypne atd. ...

Po delším odpočinku jsem ho zapnul, naběhl WIN, pak po nějaké minutě zase zhasnul, restartoval se a naběhla hláška o špatným zavedení windows a co chci dělat (obnovit z bit. kopie apod.), tak jsem dal "spustit normálně" a teď třeba píšu tento příspěvek a PC jede už tak 20 min a nic se neděje. Tak tomu nerozumím.

Větrák na cpu se jinak točí, teploty jsou v pohodě.

Co alespoň teotericky by to mohlo být? Klidně bych zkusil obnovení z té bitové kopie, ale mám strach, že to má původ v HW a v půlce procesu obnovování bit. kopie se mi to stane a už ho nevzkřísím nikdy.

Kdyžtak napište co byste ode mě potřebovali vědět :-)

dík moc za rady
Naposledy upravil Nikeid dne 12. 4. 2017 12:29, celkově upraveno 1
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 12. 4. 2017 12:24

Že by odcházel zdroj?
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod Nikeid 12. 4. 2017 12:31

taky mě to napadlo; jestli se zdejší obec shodne, že to bude nejpravděpodobnější vysvětlení, tak zkusím výměnu :-)

dík, ještě něco, co by to eventuálně pravděpodobně mohlo být?

-- 12. 4. 2017 13:34 --

EDIT: tak jsem se chtěl podívat co to je za zdroj.. je to nějakej 350W, ale značku a model nikde nevidím, bude to nějakej asi hodně lacnej, je to sestava Barbone z T.S.Bohemia, předpokládám, že tam dali nějakej noname

každopádně - netočí se mu větrák :-D tam bude asi zakopanej pes...? :-D
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 12. 4. 2017 14:14

Zkuste si nejdřív někde slušnej zdroj na pár dní půjčit (nebo využijte možnost 14denní lhůty k vrácení do eshopu), třeba se ukáže, že to zdrojem není. Ale pokud je zdroj nějaká noname krabice, asi není nákup nového zbytečný.
franta321
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků