digitalní distribuce pc hry

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 28. 3. 2017 08:46

Chystám se koupit digitální distribuci pc hry. Jestli tomu dobře rozumím vyberu si eshop např. přes heureka.cz dejme tomu yourgames.cz kde zaplatím za hru danou částku kterou požadují a oni až se jim připíše platba mi emailem pošlou aktivační klíč a odkaz na stažení hry která je umístěna na store.steampowered.com kde kliknu na "instalovat steam"(tedy klienta) a po stažení klienta se nějak dostanu k odkazu pro stažení hry?

A jak dlouho bude fungovat odkaz ke stažení hry na steamu od zakoupení klíče na yourgames.cz? Je to nějak limitované časem nebo si tu hru mohu stáhnout kdykoliv se mi zachce?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 28. 3. 2017 09:03

Na Steamu si vytvoris ucet. Steam funguje jako knihovna, takze jakmile si tam hru pridas (kod by mel byt funkcni do doby nez je pouzit) tak je hra proste tvoje a muzes ji instalovat-mazat jak se ti zachce libovolne mezi pocitaci. Podminkou je, ze na pocitaci bude zase nainstalovany Steam klient.
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod p3v4x 28. 3. 2017 09:10

A co když na steamu vytvořím účet a stahnu si klienta zadám klíč a hru chci instalovat dejme tomu za 3 dny.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Aemaeth 28. 3. 2017 09:13

aj za 3 roky, to je jedno kedy to budes instalovat, po zadani kluca hra je uz dozivotne v tvojom zozname.
Aemaeth
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Z. 28. 3. 2017 09:53

Jak pise Aemaeth...

Klic napr. ABCD-EFGH-IJKL vymenis za hru XYZ, ktera se ti prida do knihovny. Od te doby je hra proste tvoje a budes si ji moci kdykoliv nainstalovat na PC, kde bude steam client a ty se na nej prihlasis.
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 28. 3. 2017 21:35

Jen nutné připomenout. Nesmíš zapomenout přihlašovací údaje do steam klienta a ztratit přístup na email. Pak se ke hře už asi nedostaneš.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod p3v4x 29. 3. 2017 09:37

Ještě se chci zeptat kde mam daný klič ke hře koupit. Podíval jsem se na recenze na heuréka.cz a bylo tam dost negativních recenzí nebo v diskusi mnoho negativního.

proto se tedy ptám koupit pc hru na:

yourgames.cz nebo xzone.cz nebo sw.cz nebo jiný obchod?

ptám se z toho důvodu abych nenarazil na nějaký obchod s kradenymi klíči.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod jAY 29. 3. 2017 09:58

To je různé. Já třeba nakupuji na xzone z důvodu, že tam seženu hry levněji než na samotném Steamu a mají přednostně k některým titulům i češtinu.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr Z. 29. 3. 2017 10:14

xzone bude jistota. Tam ty klice kradene nebudou.

Na g2a jsou ty klice taky funkcni (kdyz koupis od cloveka s hodne pozitivnima hodnocenima) ale puvod klicu je dost pochybny.
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 3. 2017 11:14

G2A kvůli ceně, je možné se tam i "pojistit" proti nefunkčním klíčům nebo problémům s prodejcem.

Xzone bych se v tomhle směru nebál, ale nemám zkušenost. Steam je mimo výprodeje drahý, ale je to totální jistota.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cadoerien 29. 3. 2017 11:27

Na G2A jsou ty klíče opravdu hodně pochybný. Dost lidí nákup tam neuznává.
Cadoerien
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juliusIV 29. 3. 2017 11:45

Prosím Vás máte někdo zkušenosti s nakupováním na muve.cz?
juliusIV
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 29. 3. 2017 11:49

Tak já většinou digitální distribuci kupuji na humblebundle.com, tam mám jistotu že se nebude jednat o kradené klíče apod. Ale jednou jsem využil i muve.cz. Tehdy jsem tam kupoval fallout4, možná ještě jako předobjednávku, měli na to výraznou slevu. A zatím mi na steamu fallout4 nezmizel. Pak jsem si koupil i dvě krabicové verze něčeho. Jednu na http://www.gameexpres.cz a druhou na http://www.surtep.cz. Ale jinak online distribuce nekupuju.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod p3v4x 14. 4. 2017 08:36

Dobrý Den, zakoupil jsem si hru max payne 3 complete na xzone.cz a dostal jsem aktivační klíč ke hře na steamu.
O co mi přesně jde: pokud zadávám aktivační klíč na steamu tak kolikrát se můžu seknout v zadávání klíče?

Ptám se protože jsem dostal klíč kde je tento znak "∅" a nevím zda mam zadat tento speciální znak nebo se snad jedná o písmeno O nebo číslicí O.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Z. 14. 4. 2017 11:02

Je to jedno, Steam ti akorat pripadne rekne, ze ten vlozeny klic je spatne.

Pokud je tam "∅" tak je to skoro urcite 0 (nula). Specialni znaky v kodech nejsou a preskrtnute O (pismeno) jsem snad nikdy nevidel :)
Petr Z.
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků