Nejlepší program pro správu fotek

Nástroje pro uměleckou i technickou grafiku, DTP, CAD

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod akira.uzai 24. 10. 2012 18:13

Flor.cz píše:V seznamu organizérů fotek chybí Adobe Bridge, který je součástí Photoshopu. Na Adobe Bridge je dobré právě to, že pracuje přímo se soubory ve složkách a nevyžaduje vytváření katalogů.


Na druhou stranu pomalu startuje, je zbytečně nabobtnalá a neintuivní a bezkonkurenčně nejdražší (když nebereme v úvahu, že použiíji warez verzi).

-- 24. 10. 2012 19:17 --

Lexx01 píše:Nejlepší aplikace - program pro správu fotek se jmenuje: "KOŠ" !!!! :)

I průměrně zdatný fotograf produkuje kolem 90% fotografického smetí, které si většinou ani nezaslouží přežít havárii disku :))) Takže tak ... :oops:



KOš používají jen hal-gayové, kteří si nejsou jistí svým výběrem fotografií a svou sexuální orientací. Pořádný chlap fotky a soubory rovnoum maže a nějaký koš považuje za zbabělost. .))

-- 24. 10. 2012 19:20 --

Na Windows rozhodně Total Commader + slušný prohlížeč fotografií např. IfranView + Photoshop na úpravy
Na Linuxu rozhodně Crusader + slušný prohlížeč fotografií + Photoshop před Wine
na OsX nějaký dvoupanelový správce souborů + slušný prohlížeč fotografií + Photoshop
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mike2000 24. 10. 2012 18:21

Chytráci, kteří netuší, co to správa fotek je (resp. snaží se vnutit ostatním svůj primitivní přístup k věci), udělají nejlépe, když do podobných fór nebudou přispívat.

Sám preferuju Aperture, protože:
- umožňuje pokročilé filtrování a vytváření statických i dynamických alb
- disponuje správou obličejů i míst
- umožňuje dávkové zpracování
- její knihovna (včetně alb) je propojená s ostatními aplikacemi v systému a lze ji výběrově synchronizovat s iOS a iCloudem
- příjemně se ovládá pomocí řady klávesových zkratek
- a samozřejmě má klasickou sadu funkcí, které člověk u takového programu očekává (retušovací nástroje, exportní filtry, pokročilé slideshow, propracované tagování a hodnocení, vestavěný editor fotoknih aj.)

Za 1600 korun jsem lepší program nenašel.
mike2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VMichl 24. 10. 2012 19:57

Zajímavé funkce má Google Picasa - http://picasa.google.com (zdarma)
VMichl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 24. 10. 2012 20:09

Bridge je v ceně Photoshopu a Photoshop je v ceně $1000 ... Opravdu lidová cena.

Jinak BTW tvoje přezdívka i podpis odporují pravidlům tohoto diskuzního fóra. Asi by bylo dobré s tím něco udělat, než zakročí vyšší moc a budeš bez účtu ;)

K tématu: Zoner je super. Je to český software a má opravdu lidovou cenu.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Vltavn 24. 10. 2012 20:11

"Zajímavé funkce má Google Picasa" - ano, zejména šmírovací tak jako většina produktů velkého gůgl bráchy.
Vltavn
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JakubCh 24. 10. 2012 20:12

Používat ke správě fotek Total Commander, to může jen někdo, kdo nefotí a s fotkama přijde do činění minimálně. A napálit jako nutnost hned Photoshop, to už taky něco značíí 8-S

Pro správu - na Windows za mě z placených ZONER Photo Studio. Třeba ACDSee taky určitě nebude špatné, leč já užívám ZONER a nemám důvod ke stížnostem.

Vlastně užívám na fotky už JEN ZONER.

Něž někdo napíše nějaký ubercool nesmysl, ať zkusím jiný super soft - zkusil jsem. Užíval jsem napřed Adobe Photoshop Elelements (i na RAW přes Camera RAW), pak jsme užíval dánský Phase One: Capture One na RAWy a ZONER na správu a úpravy vykonvertovaných TIFů (možnosti editoru ZONERu mi bohatě stačily do fotek zásadněji nezasahuj i nevím, co bych měl více chtít), no a nyní užívám ZONER i na RAW k úplné a maximální spokojenosti. Výstup považuji za velice dobrý, ovládání příjemné. Poslední dobou mě začalo bavit HDR (ale taková, aby prakticky nebylo poznat, že o HDR jde, ne omalovánky) a to má ZPS taky velice dobré. Stejně, jako skládání panoramat.
Za mě ZONER = pro 75% fotografů bohatě stačí...

Kdo by mě považoval za plácajícího teoretika, ať koukne na mou tvorbu, tento rok používám výhradně ZONER. Vše hezky pod jednou střechou. Mám ZPS 14 a zatím aktualizovat na 15 nebudu - nevidím tam nic zásadního pro mě..

"Vltavn": ach, ta paranoia je děsná věc! Že šmírování je schopen KAŽDÝ soft, komunikující s "vnějškem", to nikoho nezajímá...důkazy chybí, leč je fajn šířit "urban legends".
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jxjl 24. 10. 2012 20:25

Pokud potřebuji "spravovat" raw obrázky, používám Darktable. Jinak na běžné prohlížení, třídění a drobné úpravy si vystačím se systémovým Gwenview. Svého času jsem používal Digikam, nicméně má pro mně příliš mnoho zbytečných funkcí. Pokud však vyžadujete funkce typu seřazování fotek pomocí GPS souřadnic, hledání fotek načrtnutím obrysů, generování webových alb, či upload na flickr na jedno kliknutí, může být pro vás správnou volbou.
I když se jedná původně o linuxové programy, u většiny najdete i porty pro win (snad kromě Darktable - ten je pouze pro linux a mac)
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod VMichl 24. 10. 2012 21:01

Vltavn píše:"Zajímavé funkce má Google Picasa" - ano, zejména šmírovací tak jako většina produktů velkého gůgl bráchy.

Které konkrétní funkce máte na mysli? Picasa když tak funguje i off-line.
VMichl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 25. 10. 2012 09:01

Taky bych řekl, že většina nepochopila správu fotografií nebo téma autor uvedl špatně.

Používám Zoner Photo Studio, ale právě ve správě fotek se už léta nepohnuli, takže děkuji za typ na digiKam, zkusím.
Karelnojsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubCh 25. 10. 2012 10:39

Co ti v ZPS konkrétně při správě chybí?
Zapracovali dost na podpoře GPS souřadnic, což je pro fotografy (třeba) hor docela fajn :)
JakubCh
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karelnojsky 25. 10. 2012 11:43

Jen detaily, ale o těch to přeci je :-) Nemá cenu se tu vypisovat, k tomu je komunikace se Zonerem, ze které jsem si tak nějak odvodil, že doufat nemá cenu. Tak rád uteču k něčemu jinému, pokud to bude použitelné. Ale zatím, jsem nic použitelnějšího nenašel, takže téma kvituji.
Karelnojsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David P. 25. 10. 2012 12:59

Zkusil jsem toho hodně - Photoshop Elements, Aperture, Lightroom a měl jsem i období, kdy jsem si říkal, že mi přece bohatě stačí bezplatná Picasa nebo Live Fotogalerie. U všeho mi ale strašně vadí to, co se prezentuje jako výhoda - že soubory jsou někde zabordelené a veškeré úpravy nezasahují do původních souborů. Když se chce pak migrovat jinam, je problém, protože se musí vše exportovat. A to je při 20GB albu fotek docela problém.

Nedám proto dopustit na Zoner Photo Studio. Pracuje se přímo se soubory, ale přesto je tu indexace, rychlé hledání v exif, automatické třídění do složek dle data atp. Klíčová slova a GPS jdou rovnou do EXIFu, jsou tu hromadné úpravy souborů, EXIFu i grafických změn. No a teď v poslední verzi přibyla i funkce pro zachování originálu do vymezené složky - takže když se přeci jen něco nepovede, je kam se vrátit (to jsem dřív řešil duplikací do složky "originály"). A ze Zoneru přímo exportuju do webových alb Picasa, i když teď už ne, protože jsem přešel na Zoneramu. Dělají to dobře, kluci brněnští.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alianna Hitomi 16. 4. 2017 06:13

shanim nejaky program na správu fotek a obrazku , donedavna jsem pouzivala mylio.com ale uz me dostihla hranice 25 000 fotek u free verze a 20 dolaru mesicne se mi platit nechce , chci hlavne aby si program na spravu fotek bral slozky jako voditko a vypadal tak skvele jak mylio , diky za navrhy
Nemá tu někdo mentolku?
Dostaly se mi do pusy nějaké vnitřnosti, když jsem si probíjela cestu sem.
----------------------------------------------------------------------------
It's true. It's on the Wikipedia.
Alianna Hitomi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nfp1 16. 4. 2017 10:02

fast stone image, xnviev
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod bvj_bvj 16. 4. 2017 10:37

digiKam
bvj_bvj
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků