LN, 2D CAD & kancelářská práce, ~30 000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petrroll 14. 4. 2017 17:14

Cílem je postavit počítač na projektování 2D věcí v AutoCadu (zejména vektorová práce, občas semi-velké rastrové vrstvy), běžnou kancelářskou práci, prohlížení webu a filmy.

Počítač bude vcelku dobře odstíněn stolem, takže nemusí být vyloženě ULN, neměl by ale při běžné práci (prohlížení webu, AutoCad který aktuálně nic nepočítá) řvát výrazně víc než jak hlasité jsou dneska HDD. Díky tomu, že z počítače bude vidět jen předek (a to jen trochu), tak bedna nemusí být _vůbec_ hezká.

Vcelku důležité je, aby byl počítat spolehlivý a ideálně co nejvíc bezúdržbový (bude totiž umístěn na místě, kde se k němu těžko dostává), takže chlazení klidně trochu předimenzovat (aby zvládlo ne-úplně časté čištění) a raději spolehlivější než nutně levnější komponenty.

Hrát se na něm nebude, takže grafická karta stačí aby zvládala (bez problémů) všechny monitory. Aktuální počítač nemá větší problémy s AMD R270. Snad by se jen víc hodila NVidia, protože CUDA.

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: LN.
UCEL PORIZENI SESTAVY: Projektování 2D v AutoCad (zejména vektory, občas semi-velké rastry) & kancelářská práce.
FINANCNI LIMIT: ~30 tisíc včetně DPH, když bude níž tak lepší :)
OPERACNI SYSTEM: Windows 10
SESTAVITE SI PC SAMI: Raději ne. Drobné úpravy nejsou problém, ale celé stavět spíš ne.
BUDETE TAKTOVAT: Ne.
MONITOR + JEHO ROZLISENI: Již máme, 4K 40'', 1600p 30'', 900p 21'' (30'' se možná dočká nahrazení další 4K 40'')
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN: Holou skříň.
DALŠÍ POŽADAVKY: USB-C/Thunerbolt3 zepředu, alespoň 16/32 GB RAM, spolehlivost, CD mechanika není potřeba

Uvažujeme nad:
CPU: Intel Core i5-7[56]00
GPU: NVidia 10[56]0 (4/6 GB verze) (kvůli lepším výstupům možná spíš 1060)
RAM: 16/32 GB DDR4 (16 GB zatím v pohodě stačí, musí ale zůstat volné sloty na případné rozšíření)
HDD: Samsung 960 EVO 250GB + <nějaká kombinace, která dá dohromady 4TB HDD>

PS: Počítač bude nahrazovat lehce aktualizovanou verzi tohoto (viewtopic.php?f=932&t=1133573&st=0&sk=t&sd=a), který naoplátku poputuje ke mně.
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod Petrroll 17. 4. 2017 18:09

Až na USB-C vepředu vypadá docela dobře následující sestava... jen se osobně bojím hluku a absolutně netuším co zdroj.
https://www.tsbohemia.cz/barbone-game-s ... 58606.html
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2017 18:19

Pokud chceš LN, chceš LN. SF je nutnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrroll 17. 4. 2017 18:33

SF?

Mimochodem, díval jsem se na doporučené sestavy a pro LN ještě nejsou aktualizované na aktuální HW (CPU ani GPU). Je šance, že se dočkají někdy v dohledné době aktualizace? Chápu, že to bere spoustu práce, jen se ptám.

Plus, absolutně nikde se mi nedaří najít bednu / přední panel s USB-C / Thunderbolt, je to vůbec v současné době možné?
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2017 19:53

Aktualizace prijde, ale nebude to hned.

Nevim o tom, ze by bylo. A prave proto jsem ani neodpovedel. Nevim o deskach, ze by mely thunderbolt header, neslysel jsem o tom nikdy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrroll 18. 4. 2017 14:14

Jasné chápu. Pak asi požadavek na USB-C / Thunderbolt 3 není splnitelný... Změňme jej tedy na bednu, co má obyčejné USB-C / do které půjde zandat něco takového:

https://www.mironet.cz/asrock-usb-31-pr ... #205288185
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod Petrroll 18. 4. 2017 23:13

Tak jsme došli k něčemu takovému. S tím, že nakonec padl i požadavek na USB-C. Upřímně se v aktuální nabídce HW nevyznám, takže tam možná jsou vcelku kiksy.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... IB010WXU01

Case: já osobně mu upřímně moc nevěřím a spíš by mi přišla lepší klasika v podobě Fractal Design s nějakými rozumnými vlastními větráky; byl jsem ale přesvědčen tuhle alespoň zvážit.
Zdroj: Absolutně žádná preference nad be quiet! Pure Power z doporučených sestav.
Chladič: Taky žádná preference nad spíš doporučovanou řadou Arctic Freezer.

---
Jen abych upřesnil, počítač nemusí být LN pod loadem. Stačí, když nebude boing při běžné práci (tj. v době, kdy procesor ani GPU skoro nic nedělá (web, filmy, AutoCad nic nepočítá & jen zobrazuje, ...)).
Naposledy upravil Petrroll dne 19. 4. 2017 09:13, celkově upraveno 2
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 4. 2017 23:44

Oprav si prosím odkaz.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrroll 19. 4. 2017 19:58

Opraveno.
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 4. 2017 21:49

Seasonic S12 je hlucny v zatezi, volil bych uplne jinak. RMx s 10letou zarukou?

2xx chipset nechces: viewtopic.php?p=11103147#p11103147

Grafika je Boeing i v klidu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrroll 21. 4. 2017 14:53

EDIT: Už jsem to pochopil s tím zdrojem, po RMx sérii se podívám :).

V grafikách fakt nemám přehled. Nějakej tip na libovolnou, která v klidu boing není, ale zas nestojí zbytečně moc kvůli factory OC?
Petrroll
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 4. 2017 19:56

MSi Armor, lepe MSi Gaming.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrroll 22. 4. 2017 17:43

Ok, zdroj i grafika nahrazena. Díky za radu!
Petrroll
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků