Prosím poradte s vyberem routeru

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod matata86 13. 3. 2017 22:03

Ahoj,
rzhoduji se mezi
TP-Link Archer C59 AC1350 WiFi DualBand Router
https://www.alza.cz/tp-link-archer-c59- ... 6.htm?o=20

a

Xiaomi Mi 3 Routerem
https://xiaomi-store.cz/cs/routery/220- ... 70483.html


Resp. obecne shanim router v podobne cenove relaci a s podobnymi funkcemi.

Router ktery me ted odesel, tak me dost stvalo ze prenos na usb disk zapojeny do routeru byl max. 5mb/s. Ocenil bych vice.
Díky moc za rady.
matata86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 14. 3. 2017 00:06

Oba routery mají pouze 100M lan porty pro přenost dat mezi HDD a PC absolutně nevyhovující i kdyby USB dalo větší rychlost!

Jako router pořiď mikrotik, pro ukládání dat pořiď NAS.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 14. 3. 2017 07:05

https://www.tsbohemia.cz/netis-wf-2880_ ... =srovnavac
Pokud chcete vyšší rychlost disku, kupte si NAS, protože v každém routru je externí disk takto pomalý...
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 14. 3. 2017 08:31

Zaden router do teto cenove hladiny nejede rychleji nez 5-7MB. takze si nepomuzes.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BobTheBuilder 14. 3. 2017 08:59

Celkem souhlas se všemi předchozími: router by měl mít WiFi v pásmu ac, ale zároveň gigabitový ethernet (obvykle značeno GLAN). I Tp-Link takové dělá, stačí trošku připlatit.
Na domácí úložiště je ale NAS lepší, od routeru se nic moc čekat stejně nedá, takže pokud nejde jen o občasné použití, znamená to připlatit (nejlevnější jednodiskové Synology stojí asi 2500+disk).
Mikrotik bych doporučil jen někomu, kdo si to umí sám nastavit, je to přece jen poněkud složitější.
BobTheBuilder
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 14. 3. 2017 10:12

WD MyCloud by stačil, na takové to domácí žvýkání je to za pár korun, mě frčí už 3.rok... Jinak k Routru, ac není zárukou rychlosti, 5GHz v bytě je dobré tak do obýváku ke konzoli a SmartTV (na tu je stejně lepší kabel), nedokáže projít tlustšími zdmi tak jako 2,4GHz, takže klidně o místnost vedle bude signál celkem mizerný (osobní zkušenost z rodinného domu).
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matata86 14. 3. 2017 10:18

Hmm, dekuji vsem, tak tedy asi pujdu do toho NAS serveru.

WD My cloud jsem zkousel.

Mám doma intenet co beží 50/50 velice stabilne a stejne tak v práci. Pripojil jsem WD Cloud k routeru s Glan, ale stejne to nebezelo více nez asi 7mb/s ... bude NAS sever rychlejsi?

-- 14. 3. 2017 11:10 --

Tak jsem založil samostatné téma. Budu rád, za vaše názory.:
viewtopic.php?f=960&t=1261306
matata86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigT 14. 3. 2017 12:30

No doma se kopíruje co Glan dovolí, na venek to záleží na přípojce
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michal.sykora 19. 3. 2017 19:06

Dobrý den, přemýšlel jsem o routeru Asus RT-AC87U, ale všude čtu doporučení na Mikrotik. Vůbec se v nich nevyznám, mohu poprosit o doporučení na nějaký výkonově podobný jako ten Asus? Moc děkuji
michal.sykora
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 3. 2017 22:37

Tady neuděláš chybu s žádným modelem (mikrotik).

Takže záleží co potřebuješ, bral bych pouze modely s GLAN porty, a teď jde o to co to musí umět....wifi? ....

Tak třeba:

http://www.mikrotik.cz/Podle-vyrobce/MI ... vc-L4.html

Nebo s wifi:

http://www.mikrotik.cz/S-krytem-a-do-ra ... ac-L4.html
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sinco 19. 4. 2017 16:32

Dostal jsem za ukol zakoupit AP-router 2.4/5GHz. Jedna se o pokryti 2patroveho rd. domu. Nejak se me zalibil
Xiaomi Mi 3 ale cena v CR 1500Kc plus doprava je asi pro tu osobu trochu vic. Tak snad neco krapet levnejsiho. Je tam net od UPC snad 30Mb/s. Dekuji
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod soban 20. 4. 2017 01:14

Dvě patra jedním zařízením nepokryješ 5GHz blbě prochází překážkami a strop je dost velká překážka.

Takže v jednom patře použít ten modem od UPC a natáhnout kabel do patra a tam použít AP.

Ale co koupit když 1500 se ti zdá moc neporadím - routery za 500kč jsou vhodné tak pro 1-2 PC a menší rychlosti, a v této cenové hladině je jedno co koupíš je to +- stejné.

Jinak za mě MIKROTIK RB962UiGS-5HacT2HnT hAP ac, 720 MHz, 5x LAN, 2,4 GHz, 5 GHz 802.11b/g/n/a/ac, L4 ovšem tady je cena někde jinde nad tvé možnosti....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod krakenax 20. 4. 2017 06:29

U Mikrotiku ještě tak +500 za nastavení pokud to nezvládnete sám a to je velmi pravděpodobné.
krakenax
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 4. 2017 06:52

krakenax: Viděl jsi někdy Mikrotik, že šíříš tyto zastaralé informace, které platily před pěti lety? Dnes se v Mikrotiku vše potřebné pro běžného uživatele nastaví v menu quick set, kde je to stejně pohodlné, jako v jakémkoliv jiném SoHo routeru. Kdo dokáže nastavit TP-link, Asus, Netgear..., dokáže nastavit i ty malé wifi-Mikrotiky.

Ano, Mikrotiky mají i spoustu dalších menu s nastaveními, ale jelikož do nich běžný uživatel nemusí zasahovat, tak z nich ani nemusí mít strach.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinco 21. 4. 2017 00:44

Par TPlinku, Tenda, Zyxel, Asus, VoIP branu a na nejaky jsem zapomel, jsem nastavoval, vytvarel site... Vim ze za 500 to nebude zadne haloo. Ale neco pres tacek uz by to mohlo byt lepsi. Ted je to tak ze ve druhem patre na chodbe je TP link, ktery uz pamatuje. O patro niz je opakovac ktery obslouzi prizemi. V tom prizemi to neni o rychlosti, jen net seznam a email. Nejaky cas to s opakovacem fungovalo ale pred nedavnem to zacalo to blbnout. Opakovac funguje tak dva dny a konec. Mel jsem ho zapujceny na 14 dni v jine lokalite a problem nedela. Ten TP link staci zrestartovat a opakovac se chytne. Protoze je to fakt model z roku raz dva nonstop v provozu tak se s nim uz nebudu otravovat.
sinco
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků