classic, herní PC ± 35k, Váš názor?

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zakknot 2. 5. 2017 19:46

Ahoj lidi,

poskládal jsem tuto sestavu včetně monitoru, a zajímal by mě váš názor.


poznámka 1: nemám v plánu taktovat, ale kdybych si to v budoucnu třeba rozmyslel, tak bude pravděpodobně potřeba lepší větrák, vybral jsem proto tento, co na něj říkáte?
poznámka 2: monitor má pouze 60Hz (neboli FPS), protože víc obrázků za vteřinu mé oko stejně nepostřehne

Předem děkuji za Vaše názory ohledně vybrané sestavy.

EDIT1:

Požadavek (ne)hlučnosti: classic

Účel pořízení sestavy: Hraní her - graficky náročná MMORPG.

Finanční limit: ± 35 000kč

Operační systém: Má být součástí sestavy - Windows 10

Operační paměť: 1.2V 2400MHz (max CL13) - 1.2V 2667Mhz (max CL15)

Sestavení PC: Využiji služeb profesionálů.

Taktování: Nemám v plánu, dokud nebude doladěný BIOS pro AMD.

Monitor: má být zahrnut v ceně sestavy, rozlišení 1080p - 1440p, uhlopříčka 24'', freesync, Hz 60-75 bude stačit, hloubka barev kontrast a jas může být jakýkoliv, odezva 1ms

Periferii typu klávesnice, myš a podobně budu vybírat osobně, podle toho co mi sedne.


Předem děkuji.
Naposledy upravil Zakknot dne 3. 5. 2017 08:49, celkově upraveno 4
Zakknot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 2. 5. 2017 19:57

Nahoře v oranžovém poli jsou takové odkazy, jeden se jmenuje Pravidla sekce PC sestavy.
Pokud nedoplníš dotaz o povinná hesla, věř tomu že opravdu smysl mají, moderátor vlákno uzamkne.

EDIT: Zkus se na svůj odkaz (Vojtěch PC sestava) podívat bez přihlášení. Já žádný monitor nevidím ani GK a košík má obsah cca 13000 Kč. CPU Intel.
Naposledy upravil meda2016 dne 2. 5. 2017 21:03, celkově upraveno 4
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Zakknot 2. 5. 2017 20:03

Ok díky za připomínku, příspěvek upravím.
Zakknot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 5. 2017 21:27

34 505,- Kč

zahrnuto windows 10 + 24" FHD monitor. Založeno na 6c/12t ryzen 1600, 16GB ram, RX480.. dal bych RX580 ale alfa nemá zalistovaný msi gaming..

PS: kdybys koupil win 7 z aukra + upgrade, vešla by se možná i GTX 1070, která má na hry samozřejmě výkon vyšší
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zakknot 2. 5. 2017 22:25

Děkuji.

Ještě bych se rád zeptal na srovnání Seagate BarraCuda proti Western Digital, Seagate je v nabídce od 25.9.2016 zatímco WD je od 19.7.2012, nebude lepší zvolit mladší verzi?

Ohledně grafiky, píšete pro MSI... proč si myslíte že je MSI grafika lepší než konkurence? např. ve srovnání proti Gigabyte nebo Asus produkci.

Na závěr bych se rád poptal na SSD. Nebude lepší volba vybrat si raději SSD s typem NAND paměti MLC místo TLC? Prodlouží se tím výrazně životnost a chybovost disku. Takže místo nabízeného ADATA SSD co říkáte na tento Kingston SSD, popřípadě o kapku dražší, ale s MLC tento ADATA SSD.
Zakknot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 5. 2017 06:26

Tak začnu od shora.

novější vždy neznamená lepší.. U výrobce HDD každý dává přednost trošku jiné značce, v tomto případě si troufnu říct, že je to v podstatě na vaší preferenci.

Výrobci grafik.. v tomto případě nejde ani tak o grafiku samotnou, ale o chladič na ní.. a MSI gaming je tichý a jeden z top továrních chladičů na grafikách.

A k SSD mám snad jediný.. SP920 je dobrý disk nevšiml jsem si, že cenově tam není až takový rozdíl a s tím, že máme ještě finanční rezervu, tak je to moje chyba, že jsem ho tam nedal.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zakknot 3. 5. 2017 07:54

Ohledně chladičů, podíval jsem se na Vámi vybraný ARCTIC Freezer 13 a srovnal ho s tímto ARCTIC Freezer 33.

ARCTIC Freezer 13 maximální otáčky 2000 (čím víc tím vyšší hlučnost) - přitom max TDP 200 (odvede až 200°C)
minimální otáčky 600 - vždy bude slyšet.
°
ARCTIC Freezer 33 maximální otáčky 1350 (čím víc tím vyšší hlučnost) - přitom max TDP 350 (odvede až 350°C)
minimální otáčky 0 - když má procesor málo °C je pasivní
°
Rozdíl v ceně je přitom pouhých 50 kč.


K těm grafickým kartám, souhlasím že MSI grafika má nižší teploty, ale řekl bych že to není tím že mají lepší větráky.
Kupříkladu MSI Radeon RX 580 ARMOR 4G OC lépe chladí, ale proto, že ta grafika nemá kryt, je to vyloženě větrák přidělaný k grafické desce. Proto si nemyslím že je to dobrá volba...

Naproti tomu k MSI Radeon RX 580 GAMING X 4G už přidali zadní kryt, ale výrazně šetřili materiál, takže má díry.
Taková konstrukce má nižší teploty ale za tu cenu, že grafika vydává teplo do okolí, což je značný mínus.
Ve výsledku je jasné, že MSI větráky nejsou chladnější ani tišší, ale jde o jejich konstrukci okolo grafické desky.

Proto bych raději volil GIGABYTE AORUS, který jako jediný používá větráky, které se točí proti sobě a přispívají tím k lepší cirkulaci vzduchu a neodvádí teplo do okolí jako třeba MSI.

-- 3. 5. 2017 09:36 --

Meda2016 díky nevšiml jsem si, že se ten odkaz mění, převedl jsem tu sestavu na Alfa.cz takže se na ni můžeš podívat zde: Sestava do 35 000Kč včetně monitoru

PS: Kaulik můžeš se také podívat na výše poskládanou sestavu a říci na ni svůj názor, třeba ohledně PC case Zalman z9 neo, která má už zabudovaných 5 větráků. Dva z nich (nahoře) jsou trochu hlučnější, ale ty se ale samozřejmě dají vyměnit za kvalitnější Arctic F12 Silent.
Zakknot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 5. 2017 09:30

přijde mi, že se tady některý věci protiřečí a nevím úplně teď kde začít.. tak začnu příspěvkem a snad se dostanu i k sestavě :)

Freezer 13 mám vyzkoušený a vím, že zvládne na rozumné otáčky uchladit i přetaktované intel K procesory. Jelikož sem v rozumné míře zvládl zregulovat i dodávaný chladič k ryzen 1600 a teploty nebyli nic velkého, věřím proto, že zvládne uchladit i tento ryzen.

Sám mám ve svém PC Freezer 30 (předchůdce 33) jsem s ním spokojený, obrázek u freezeru 33 ale úplně nechápu.. proč bych chtěl, aby to teplo šlo do stran? Když na to samé narážíš u grafiky níže a říkáš, že to nechceš.. Já chci aby chladič procesoru foukal rovně skrz chladič a tam to chytl out-take skříňový ventilátor a poslal pryč..

Otáčky se dají regulovat velmi dobře i na Freezeru 13 a 0 otáčky nejsou z mého hlediska extra plus.. Lepší velmi pomalu točící se ventilátor a proudění vzduchu, než 0 proudění a zbytečné akumulování tepla.

O MSI Armor jsem nemluvil, vrátím se ke Gaming tedy.. z mého hlediska.. ta karta dělá přesně co chci.. Pokud má člověk dobře větranou skříň (4 nebo 6 ventilátorů), kde půlka se stará o nový vzduch a půlka hrne ten teplý ven, tak přece není problém, že to teplo odvádí "všude" a nejen jedním směrem.. Nemám pravdu?

Tvoje sestava z mého hlediska.. Nechtěl bych dneska doma TN displej ani zadarmo.. Jedině pokud bych hrál FPS hry závodně a neměl peníze na kvalitní displej a chtěl 144Hz.
Zdroj + bedna + grafika bude spíš Boeing označení než classic.. Zalman nedělá kvalitní ventilátory a tento seasonic není zlý, ale tichý rozhodně taky ne. Proto jsem volil skříň s Arctic ventilátory.
Pokud chceš okno, zvolil bych SPC Gladius M35W. Mám s ní jen dobré zkušenosti a vážně dobře se do ní skládá.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2017 09:31

Sestava Tebou poskladana:

Obrázek

Celkove vzato, pokud to chces jen na hrani, asi bych zkusil 7600k + OC, tam dosahnes vysledku pusobivejsich u vetsiny her. Vim, ze AMD ladi BIOSy, ladi ovladace, ladi kde co muze a ze nekde to ma i vysledky, ale vim take, ze spousta lidi ma problemy, jejichz reseni je komplikovane, pokud majitel sestavy neni IT profesional, nebo alespon v problematice HW a SW dobre sbehly uzivatel.

Proto bych se s dovolenim jako prvni zeptal, zda si jste tim RYZEN -em opravdu tak jisti. Toto neni zadny osobni utok a predem rikam, ze nemam v umyslu vyvolavat intel vs AMD flame / hate / etc.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zakknot 3. 5. 2017 09:47

To: KineCZek mnou poskládaná sesava je zde : Sestava do 35 000Kč včetně monitoru, dával jsem ji do příspěvku v 9:36

K tomu proč jsem vybral AMD a né Intel, jde o to že konkurence je dobrá věc a to hlavně pro nás spotřebitele.
Pokud budu podporovat AMD tak tím vyhrají obě strany fanoušků, protože jak Intel tak AMD budou muset lákat zákazníky buď cenou nebo kvalitou.

Právě v tuto chvíli co píšu odpověď je mi jasné, že Intel je na tom líp s herním výkonem, ale přesto fandím AMD, protože věřím, že doladěním biosu (a tím že má hodně paměti procesoru v záloze) bude v budoucnu lepší i na ty hry.
Zakknot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2017 10:08

Mne ten odkaz v 10:31 vyhazoval to, co jsem postnul. Not found. ;)

Vis ... konkurence ano, je skvela. Ale koupit si "pro me vyuziti horsi produkt" jen proto, aby konkurence nezanikla ... ano, kdybys rozhodoval rekneme o 150.000 stroju, asi by to smysl melo. Ale jeden jednotlivec kolosalni korporaci (jiz AMD bezesporu je) nema sanci zachranit. Jsi jedna kapka dame tomu ze ne v mori, ale treba v Machaci ... tam +/- 1 kapka tez nebude hrat velkou roli. (Ani kdybys byl misto kapky hrnkem vody ... 150.000 hrnku by uz aspon bylo videt.)

Chce to asi velke "srdicko" ... a to ja, jako pragmatik, holt nemam. :(
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zakknot 3. 5. 2017 10:28

To: Kaulik chladič který je v balení k Ryzen 1600 je tedy dostatečně dobrý, v tom případě dokud nebudu taktovat tak Arctic Freezer ani nebude potřeba :)

To že Arctic Freezer 33 fouká teplý vzduch mírně do stran...na to jsem se taky díval trochu s úžasem, ale podle videa z Německa kde to testovali, tím ten větrák ulehčuje práci hlavnímu větráku který je hned za ním. Ten odvádí teplo ven z PC case a když vítr nefouká přímo na něj ale jemně do stran, sám funguje o něco lépe.
°
Zní to trochu divně, ale tak nějak by to vysvětlovalo jak to, že zvládne odvést o 75% více tepla než jeho mladší verze, přitom za nižších otáček a menším hluku.

K grafické kartě, ano pokud má PC case dobré větrání tak s tebou souhlasím, nebyl by to žádný problém a MSI by byla dobrá volba.

K tomu Zalman z9 neo case, dole jsem psal že vím o tom že má dva horní ventilátory hlasitější, ale ty je možné bez problému vyměnit za tichý Arctic F12 Silent, pak by byl celkem tichý, co myslíš?
°
SPC Gladius M35W case není špatná, taky jsem se na ní díval, ale ve srovnání s Zalman z9 neo postrádá prachové filtry.

Jaká je nevýhoda TN monitoru? Já s ním žádné špatné zkušenosti nemám, ale pokud má nějaké vady, rád se poučím :)

-- 3. 5. 2017 11:36 --

To: KineCZek Mně to zní skoro jako u voleb ''Jeden hlas přece nemůže nic změnit...'' :)
Intel je na výslunní už pěknou dobu, a teď snad přichází doba kdy se budou s AMD o první místo předhánět.

K tomu aby se tak stalo je ale potřeba dát AMD šanci, a to mi problém nedělá :)
Zakknot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kaulik 3. 5. 2017 11:32

Pokud vím, tak má M35W také prachové filtry, ale teď důkazy hledat nebudu :)

co se týká TN panelu.. v podstatě jediné "plus" je ta odezva / frekvence.. z mého pohledu už je to historický kus, který by měl být nahrazen novějšími technologiemi.. starší článek, který sice ve všem už nemá úplně pravdu, ale podstata věci, tam je vystižena
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2017 12:06

TN proste clovek spise nechce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zakknot 3. 5. 2017 12:09

Ok díky za info :) škoda že ta cena je tak rozdílná. VA displej s odezvou 1ms je 3x dražší než TN typ...

Všem děkuji za reakce
Zakknot
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků