Kalibrace rozdílný montorů DELL - Spyder 5 Elite

CRT, LCD, tiskárny a technologie tisku, skenery

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michal006 2. 5. 2017 23:10

Dobrý den ,

Mám 2 monitory DELL U2412M
DELL U2717D

Monitory mám vedle sebe v režimu rozšířená plocha .

Oba monitory jsem zkalibroval sondou Spyder 5 Elite .

V tomto bodu nastává problém :) i po zkalibrování mají monitory rozdílné zobrazení barev (hlavně bílé šedé atd.. ) . (DELL U2717D je spíše nažloutlý - DELL U2412M je spíše bílí )

Je to nepříjemné při přetahování oken mezi monitory .

Myslel jsem ,že by sonda měla oba monitory "nastavit " stejně . Děkuji za rady .
Michal006
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 5. 2017 07:48

Jaký software používáš? Originální dodaný ke Spyderu?

Máš ty monitory zkalibrované na stejnou barevnou teplotu a stejný jas? Obě tyto cílové hodnoty se zadávají ručně na začátku kalibrace.

Nastavil jsi ručně v průběhu kalibrace jas (a nejlépe i barevnou teplotu, pokud to tvůj software umožňuje) na monitoru? Pokud jsi tento krok přeskočil jako já (ze začátku jsem totiž "kalibroval" tak, že jsem jenom mačkal tlačítko "další"), výsledek nestojí za nic, protože softwarově jde jasy/barvy upravit jenom o pár procent. Ty nejdůležitější hrubé nastavení se dělají s asistencí kalibračního softwaru ručně na monitoru. Teď už mám barevné podání obou monitorů o dost podobnější, ale shodné rozhodně nejsou. (používám Spyder3 Elite + originální software)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal006 6. 5. 2017 00:14

Software používám orig. Spyder5Elite 5.1


jas mám stejný na 120 cd a teplotu na 6500K

zkoušel jsem kalibrovat i v "expert modu" pak i studio match modu . Výsledek byl vždy +/- stejný :(
Michal006
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků