Poděkování stavba PC Python.p

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 20. 12. 2016 18:17

Sice nemám babu a můj zdrav. stav je omezenej, ale souhlasím s tím, že ženský jsou významným motorem našeho bytí a snažení a život s nima většinou chutná líp. I když je mi jasný, že někdo, koho jeho stará 40 let komandovala a mlátila válečkem po hlavě, nemusí tento názor sdílet :-)
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 2. 2017 13:28

Poděkování PythonP za přestavbu PC.
Osazeno bylo výše uvedeno. A nyní jsem opravdu spokojen. BF 3 na high detaily bez problémů teplota core cca 55 °C, grafika cca 60 ° C. 2 hodiny renderování teploty na stejné hodnotě. A to za tichého chodu ventilátorů. Přiznám se, otáčky jsem se nedíval. Na požádání mohu doložit. Chod PC nádherně svižný.
Příkládám fotku rukopisu sestavení ve skříni... :-) ;-)

Takže ještě jednou velký dík PythonP... :-)


Odkaz -> viewtopic.php?f=932&t=1256184&p=11465076#p11465076
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumby 10. 4. 2017 20:12

Připojuji se k děkovačům.
Aby to tady nebylo jen výhradně kladné (to je vždycky podezřelé), zpočátku při domluvě se nám občas lehce ucpávaly komunikační kanály. Ale když došlo na práci, šlo již vše jak na drátkách. Přesně podle domluvy, s dovozem až na stůl a to vše za rozumnou cenu.
Počítač slouží, jen manželka si stěžovala, že je moc tichý. Moje žena totiž není jako jiné, když už je tady řeč o těch našich ženách. Ale zvykla si a příště již to bude jistě vyžadovat.
Pythone.p, děkuji.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod raptorcz 11. 5. 2017 14:21

Touto formou bych chtěl ještě jednou poděkovat Pythonu.p za sestavení herního PC a zároveň napsat krátkou recenzi na spolupráci s touto osobou.

Předmětem naší spolupráce bylo sestavení herního LN počítače. Zprvu jsem Pythona.p kontaktoval, zdali by mi vůbec byl ochoten pomoci. Poté co jsem Pythonu.p představil komponenty s kterých bych chtěl PC složit jsem byl upozorněn na špatný výběr ventilátorů a jinak jsem dostal k objednání "zelenou".

Tomu samozřejmě předcházela řada mých dotazů na jednotlivé komponenty, kdy jsem se chtěl ujistit, zdali jsem vybral správně. Na všechny své dotazy jsem dostal odpovědi a zde bych rád vypíchl rychlost s jakou Python.p se mnou komunikoval. Díky nízké prodlevě v naší komunikaci jsem hned následující den komponenty objednal.

Zde se dostávám k dalšímu pozitivu Pythona.p a to k míře informovanosti, kterou mě zásoboval v době mezi zaplacením objednávky a osobním převzetím. Dostával jsem informace typu, že už byl kontaktován od PPL, že komponenty převzal, zkontroloval a jsou v pořádku, že se už pustil do sestavování, poté zaslal snímek sestaveného PC, informoval mě o tom na jaké hodnoty se mu podařilo kterou komponentu přetaktovat.....zkrátka mezi námi nebylo ticho a já jsem přesně věděl v jaké fázi se moje budoucí PC nachází.

Osobní převzetí proběhlo přesně podle předešlé domluvy. Python.p osobně dovezl PC až ke mě domů, kde mi bylo PC představeno prvně jako kus HW a pak také po jeho SW stránce.
HW část obnášela manipulaci s case, způsob jakým se dostat ke kdejaké komponentě v případě budoucího upgradu a údržbu. Resp. jak vytáhnout který prachový filtr. Samozřejmě mi bylo předvedeno jak co zapojil i s komentářem proč to tak zapojil. SW část obnášela předvedení výsledků taktování, krátkou "přednášku" o tom jak je PC regulované pomoci speedfanu resp., jak se chovají ventilátory a také několik pár minutových benchmarků, abych na vlastní oči viděl, že si PC drží "reklamované" takty atd. bez problémů.
V době této návštěvy byl zcela otevřený všem mým dotazům. Takže jsem o PC věděl vše podstatné i nepodstatné, zkrátka vše co mě zajímalo.

Za mě vám mohu milý čtenáři Pythona.p jedině doporučit.

+ rychlost komunikace
+ vstřícné odpovědi na všechny mé dotazy
+ průběžné informování o stavu mého budoucího PC
+ profesionální přístup a představení PC
+ Sympaťák a v pohodě týpek
raptorcz
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 5. 2017 23:26

Děkuji za zpětnou vazbu :)

Seznam komponent:

MB: ASRock Z170 EXTREME4
CPU: i7-7700K
GPU: GTX 1080
RAM: 16GB DDR4 3000MHz
SSD: UV400 480GB
PSU: RM650x
CASE: Define R5
CPU FAN: Noctua NH-U12S
FANS: ARCTIC F14 Silent


+ jedna fotka ze stavby :)
salko_pc.jpg
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 13. 5. 2017 09:07

Moc pěkná a čistá práce. Zvlášť když si člověk uvědomí, jak jsou ty kabely od zdroje u konektorů nepoddajné.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 13. 5. 2017 09:59

Musím říci, že řada Define se mi moc a moc líbí...
Hezká práce
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 5. 2017 20:15

Děkuji
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 12. 2017 14:54

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jdonel 12. 2. 2018 07:31

Rád bych se podělil o zkušenosti se službami od Jirky - Python.p.
Potřeboval jsem sestavit pracovní PC, na kterém budu využívat především programy pro statické výpočty - SCIA Engineer, Dlubal a další potřebné - Autocad, Office atd. Tím, že SCIA využívá pouze jedno jádro procesoru bylo potřeba vybrat taktovatelný procesor a příslušenství.
Na Jirku jsem narazil už v minulosti tady na forum zive, kde mi doporučoval sestavy, které jsem si nakonec upravil a skládal sám. Tentokrát jsem se rozhodl využít jeho služeb, protože bylo potřeba taktovat a chtěl jsem mít doma při práci klid a nechtěl jsem poslouchat hučící větráky, tak jako jsem to měl u jiných sestav.
Jirka reagoval okamžitě, během dvou dnů jsme odladili sestavu, která by mi vyhovovala.
Následně jsem to objednal a nechal poslat Jirkovi domů, kde to poskládal, nainstaloval všechno na čem jsme se domluvili, nataktoval procesor, grafiku, všechno odladil, udělal zátěžové testy atd. Následně jsme se domluvili na předání, kdy mi to dovezl až domů (2h cesty) a všechno mi ukázal, vysvětlil. Zjistili jsme, že doma nemám správný kabel k monitoru, tak ochotně sám zajel do obchodu (15km) a přivezl potřebný kabel.
Když jsem měl jakýkoliv problém, tak mi vždy se vším pomohl, dokud jsme to neodladili k dokonalosti.
Ani jsem nedoufal, že se ještě někdo takový šikovný, ochotný a levný najde.

Doporučuji každému - rozhodně nebudete litovat.
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... IS013YGK01
https://www.imgup.cz/images/2018/02/12/ ... 7709_o.jpg
Jdonel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gumby 22. 11. 2019 21:46

A taky se ke své práci hlásí a řeší problémy, které se po čase vyskytly. Perfektní přístup.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 11. 2019 14:12

Problémy za které tak úplně nemůžu, ale vadný SATA kabel jsem viděl asi poprvé... :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gumby 23. 11. 2019 22:50

Však o to cennější, žes zasáhnul.
Přesněji, ne vadný SATA kabel, ale vadný konektor na disku.
Služby Pythona.p vážně doporučuju. Navíc mi kromě stavby a rekonstrukce PC našel sluneční hodiny, které jsem hledal.
Byl odstraněn podpis odporující plavidlům fóra.
Gumby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 23. 11. 2019 23:06

No já už si odpoledne říkal, že by odešel přímo datový kabel. Ale konektory jsou křehký. Jak na disku, tak na kabelu.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Streetman22 11. 2. 2020 23:04

Tak po pěti letech musím opět poděkovat Jirkovi za sestavení a zprovoznění PC. Možnost poslat všechno přímo na jeho adresu super. Po sestavení, nainstalování atd. přijede, všechno ukáže, vysvětlí, není co vytknout ;) Můžu jen doporučit.

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... IY014IBX01

Foto kdyžtak může doplnit sám Jirka, fotil on, já už jsem to pak radši nerozdělával :-D
Streetman22
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků