PC do 35 000, 3D modelovani, hry

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod loupacek 19. 5. 2017 18:34

Dobrý den,
rád bych poprosil o nějaký typ na sestavu v ceně do +-35 000 bez os

POŽADAVEK (NE)HLUČNOSTI: Classic případně LN
UCEL PORIZENI SESTAVY: 50% 3D modelování Autodesk Inventor, 30% hraní her, zbytek internet, filmy, office...
FINANCNI LIMIT: +-35 000 ( nezapočítáno os)
OPERACNI SYSTEM: win 10, nevím zda bude stačit home nebo bude lepší verze pro.
SESTAVITE SI PC SAMI?: Ne
BUDETE TAKTOVAT?: nemyslím si
MONITOR + JEHO ROZLISENI?: aktuálně tento a bude pořízen ještě jeden https://www.alza.cz/24-benq-gw2470h-d3038767.htm
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?: jen skříň
aktuálně k pc připojen WD My Book 4TB

Vzhledem k 3D modelování bych si představoval nejméně 16 GB RAM, i když i to je občas málo.

Děkuji za veškeré návrhy a snad jsem uvedl všechna potřebná data.
loupacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 5. 2017 19:00

Modely čeho na tom děláš, pokud to není tajné? ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loupacek 19. 5. 2017 19:03

Jedná se o komplet strojařinu, od jednoduchých dílů až po sestavy o několika stovkách dílů, ať už svařence nebo veci typu dopravník, převodovka.
loupacek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 5. 2017 13:35

Inventor afaik kresli pres DirectX, tam bude lepsi reseni herni karta. A to i s ohledem na to, ze hry hrat hodlas. Proto jsem se vydal touto cestou. Rozpoctove jsem se dostal o neco nad limit, ale na druhou stranu jsem se vesel v kompletne LOW NOISE provedeni.

Prestoze pises "taktovat ne", ta moznost u graficke karty urcite je a na Tvem miste bych ji vyuzil. Vykon navic to prida i v tech hrach.

36.967,- Kc

Pokud by toto bylo uz moc penez, urcite bychom mohli osadit mensi SSD, ale byla by to skoda (i rychlostne, i vydrzi). Plotnovy disk jsem nezahrnul vubec, ale v pripdae potreby vyjde kobinace 256GB SSD + 1TB 2,5" (kvuli hlucnosti) HDD financne priblizne nastejno.

- - -





Vyse uvedeny navrh je LOW NOISE sestava. Pro uplnou definici pojmu LOW NOISE viz: ODKAZ.

Pro dosazeni LOW NOISE (ne)hlucnosti vsak nestaci pouze vybrat vhodne komponenty. Klicovym faktorem pro dosazeni nizke urovne (ne)hlucnosti sestavy je odladeni hlucnosti, resp. tedy optimalizace otacek ventilatoru v zavislosti na teplotach komponent.

Dalsim faktem pak je 100% jistota neuspechu, pokud bychom uvazovali nad myslenkou nechat tuto sestavu skladat v eshopu. Sestavy s aftermarket chladici grafickych karet totiz eshopy sestavovat odmitaji, k cemuz maji hned nekolik rozumnych duvodu.


BTW: Pokud bys nepohrdnul, mohu Ti nabidnout svou osobni peci, tzn. sluzby ohledem sestaveni a odladeni. (Pokud bys chtel vedet vic => soukroma zprava.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků