Obnovení souborů ze zálohy

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Retiree 7. 6. 2017 07:52

Zdravím,
k zálohování používám jeden ze standardních nástrojů Windows 10 - Přejít k zálohování a obnovení (Windows 7). Pro zálohování jsem kdysi náhodně určil defaultní složku SmartWare na síťovém disku WD, \\Disk\SmartWare\...\xxx. Ve stejném umístění jsou zálohy pořízené starým i novým systémem (měnil jsem systémový disk a nově instaloval OS).

Při volbě Obnovit moje soubory/Obnovit soubory všech uživatelů se zpřístupní (logicky) zálohy pořízené aktuálním, nově instalovaným, systémem. Já ale potřebuju vybrat jinou zálohu pro obnovení souborů, i když rozdíl mezi nimi jsou pouhé dva dny...
Podle data vyhledám předpokládané umístění zálohy, systém však stále trvá na svém:
Systém Windows nenašel žádné zálohovací sklady v umístění \\Disk\SmartWare\...\xxxx.
Vyberte jiné umístění.


OS starých i nových záloh Windows 10 v. 1703

Jak obnovit soubory ze zálohy pořízené neaktuálním OS Windows?

Zvyk je železná košile, před obnovou OS jsem mj. zálohoval složku Dokumenty a neuvědomil jsem si, že Obrázky už nejsou její součástí. Až do pokusu o obnovení Obrázků ze zálohy jsem byl klidný....

-- 7. 6. 2017 08:57 --
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 7. 6. 2017 09:13

https://answers.microsoft.com/cs-cz/win ... 131f9c42a8

Bezduvodnym zasilanim stejného dotazu do vice for PODSTATNE snizujes sanci na odpověď. Opravdových odborniku, kteří ochotne pomahaji, není mnoho a pokud je znechutis tapetovanim, nebudou zadni.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 7. 6. 2017 11:21

Pokud vím, tak zrovna tohle, se za tapetování, nepovažuje.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 6. 2017 16:08

Máš štěstí: Tvého dotazu se ujal sám Velký Guru MP.
IMHO Ti odpověděl v MS fóru naprosto dokonale, jak je jeho dobrým zvykem. ;-)
Co z toho jsi nepochopil?
Zřejmě jsi použil k zálohování GUI
Kód: Vybrat vše
sdclt

To je ideální nástroj k zálohování stavu OS a Knihoven v daném OS.
Pokud používáš tento nástroj, musíš umět pracovat s příslušným formátem .vhd(x).
Pro zálohování dokumentů (včetně grafiky a videa) je pro pokročilejší BFU vhodnější použít univerzální nástroje, které pracují klasicky souborově:
Kód: Vybrat vše
robocopy

nebo
Kód: Vybrat vše
xcopy

Tyto nástroje se vyskytují (zatím) ve všech verzích OS WNT (a je šance, že budou i v dalších).
A případně nějakou automatickou komprimaci (např. 7-zip) k úspoře místa v zálohovacím úložišti.
Pro naprosté začátečníky je k zálohování ideální nějaký 3-P nástroj s GUI typu Cobian apod.
http://www.zive.cz/clanky/sedm-nejlepsi ... fault.aspx
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 6. 2017 06:49

Nově instalovaný OS (viz...) se zálohováním nastaveným bez rozmyslu do umístění starých záloh není nejvhodnějším řešením...
Nový operační systém ihned při prvním spuštění velmi pravděpodobně přepsal jak původní shd soubory záloh, tak i zip archivy přírůstků, takže image disku je zcela a zipy většinou nečitelné....

Hodil by se nějaký jednoúčelový soft, který vyhledá ve stovkách nebo tiscích zip archivů složku Pictures. Nějaké tipy nebo návrhy řešení?
Retiree
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 6. 2017 07:46

Total Commander a ve vyhledávacím okně zaškrtnout "prohledat archivy".
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Retiree 8. 6. 2017 11:49

Někdy na přelomu milénia jsem naposledy používal Norton Commandera, už s Windows 3.11 for Workgroups, pak jsem se přeorientoval na Průzkumníka Windows, neboť ta různá generika Nortona pro Windows mě nezaujala, ale to je věc zvyku, názoru a potřeb... V každém případě díky za tip!
Stáhl jsem a nainstaloval Total Commandera v.9.0a. Prohledání zip archivů je dost svižné, ale TC našel pouze jednu jedinou složku Pictures a žádnou chybu nehlásil, zatímco já jsem náhodným výběrem a manuálně těch složek našel o něco málo více. TC používá zřejmě svůj vlastní de/komprimační stroj, ja používám PeaZip 3.2.0.
Teď jsem ve Zprávách zaslechl, že se dnes oslavuje mezinárodní den Otevřených archivů, tak uvidím večer...

-- 10. 6. 2017 09:13 --

Tak se opět po několika dnech připojuju k diskuzi na téma zálohování. Když jsem téma zakládal, netušil jsem o zálohování (téměř) nic. Nejobsáhlejší (z těch dvou nebo tří) diskuzi jsem vedl s Velkým Guru MP, jak říká MilanR. Odpovídal dle svého zvyku, ale většinou mě jen odkopl správným směrem (občas i špatným). Jenže ve struktuře onoho fóra jsem se začal ztrácet a ztrácel jsem i trpělivost neustálým opakováním a nepochopením. Tím naprosto nechci znevažovat MP, je obtížné stručně popsat problém v češtině...atd, domyslete si. Když mně včera server odmítl přijmout delší rekapitulující text, vzdal jsem to... Nicméně ony odkopávky mně donutily důkladněji prozkoumat strukturu mého úložiště záloh. S překvapením jsem zjistil, že jeden ze tří adresářů s velmi dlouhým názvem, který jsem mě nikdy dříve nezaujal, se zcela logicky dle svého obsahu jmenuje WindowsImageBackup... = Windows Image Backup)obsahuje složku/y odpovídající názvu počítače/ů. :-D
Název mého současného počítače je DESKTOP-HP, název předchozího počítače HP-DESKTOP, fyzicky je to stále týž počítač, ale s nově instalovaným OS Ty názvy si asi vymýšlí sám velký OS, proč to v roce 2015 vymyslel tak a nové instalaci onak netuším.
Zkrátka jsem se postupně, od spodu, metodami pokus-omyl dopracoval k nějakému svému obrazu o vytváření záloh a struktuře souborů v umístění záloh.

Aktuálně instalovaný OS vytvořil název počítače DESKTOP-HP, podle názvu vytvořil i složky pro jejich uložení. Program pro zálohování (Windows 7) pak logicky vybírá při požadavku na obnovení jen z adresáře se svým názvem DESKOP-HP, totéž platí i o Obrazu disku (*.vhdx).

Opět vyvstává mnoho otázek, ale ta hlavní, stále v mnoha obměnách opakovaná, zní: Jak obnovovat soubory ...
Nebo jinak:
Mám nově instalovaný operační systém Windows 10.
Jak obnovím sobory ze zálohy vytvořené předchozím operačním systémem (též Windows 10) pod odlišným názvem počítače ?

Napadá mě počítač přejmenovat, ale to asi nebude to nejvhodnější řešení.

-- 10. 6. 2017 09:20 --

Asi musím založit nové téma, jinak budu někde na konci
Retiree
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků