Varování uživatelům před sestavováním v CZC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod -Romik- 6. 10. 2016 19:20

Preberte si tu informaci kazdy dle vlastniho uvážení, ja jsem svy napsal, to je vse, nebudu se tady dohadovat tejden o nesmyslech ;-)
-Romik-
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 10. 2016 21:52

-Romik- píše:cena by to neomlouvala, komp byl za 28tis.
No, uz je to za mnou a zkusenost predavam dal...

Tou cenou jsem samozřejmě myslel cenu montáže, ale to je jedno, asi bych to tady už více nerozebiral :)
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod looplo 23. 10. 2016 09:28

Tak se taky podělím o zkušenost.
Po objednání sestavy jsem čekal cca 3 dny, než naskladnili všechny komponenty.
Sestavení jim trvalo 6 dní přesně (na vyřízení si dávají 3-6 dnů).
Sestava běží (zatím) bez problémů. Jediné co zlobilo byl systém, ale to není chyba CZC ale Microsoftu ;)
Poskládané je to podle mě velmi slušně. Samozřejmě, že by se ty kabely daly svázat a schovat lépe, ale myslím, že to opravdu není potřeba.
Přílohy
Výstřižek.JPG
looplo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod IMI5 15. 6. 2017 15:12

Zdravím no já si chci teď koupit od CZC sestavený PC do 20 000 Kč.
Jen nevím jaký procesor tam hodit aby vydržel na pár let a potom třeba jen vyměnit grafiku za lepší.
Grafiku asi 1060 3GB nebo RX 570 4GB.
Díky za případné rady.
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 6. 2017 18:33

Výběr sestavy patří jinam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IMI5 16. 6. 2017 16:29

Ok sorry.
Jinak ty si profík přes PC jak si to tu tak počítám.
:-)
Samsung Galaxy S23 Ultra 12/512GB Black - Android 14
Google Pixel 6 Pro 12/128GB Stormy Black - Android 14 :-D
IMI5
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guma.zelena 9. 2. 2018 18:28

Dnes jsem si u CZC nechal poskládat sestavu.(https://www.czc.cz/223703,220778,224920 ... 87660/kody) Můžete mi hodit nějaké návrhy, co jim napsat do zprávy? Sestava je doporučená od Kaulika. Musím je na něco upozornit? Například kam který větrák? Cable management? Nějaké doporučení, co jim napsat?

Až sestavu budu mít, pošlu foto.
Naposledy upravil guma.zelena dne 9. 2. 2018 23:27, celkově upraveno 1
guma.zelena
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2018 19:15

Oni to už zvládnou
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RavenFCB 14. 2. 2018 16:41

U CZC mam zatim jedinou a bohuzel hodne negativni zkusenost.
Koupil jsem u nej jiz sestaveny HAL3000 EasyNet a k nemu extra pamet - stejna znacka,casovani i frekvence. Pc je bylo bez OS takze jsem tam chtel nabootovat Linuxy - zde prvni kamen urazu - nenabootval jsem zadnou verzi - a tim mysleno jak rezimy bootovani tak ruzde verze Linuxu a pro jistotu i z ruznych USB atd. Poslal jsem tedy na 1. reklamaci. Za tyden se PC vratilo s oduvodnenim ze nabootovali hned - nic technictejsiho nenapsali. Opet se problem opakoval,dal sem na 2. reklamaci, tentokrat pc vratili s tim,ze vymenili vadny SSD disk a nabootovat jde vporadku.Znovu jsem tedy zkousel vse mozne zpusoby nahozeni systemu a stale to same. Zavolal sem tedy na Infolinku CZC ,snadzil sem se dostat informaci jakym zpusobem teda nabootovali a pres automat sem se dostal az na technickou cast kde mi teda slecna rekla,ze informace technickeho charakteru nesdeluji a telefoni cislo primo na technika mi neposkytne. Stale se ale problem opakoval,poslal sem na 3. reklamaci s tim,ze chci vratit penize a o pc jiz nemam zajem. Zde samozrejme problem protoze se nejednalo o stejnou zavadu (tak me napada jestli nekdo nekdy uspel s 3. stejnou zavadou u kompletni pc sestavy,vzdyt tam muzou psat vzdy o neco trosku jineho jako zavadu a reklamovat tak lze teoreticky do nekonecna....). Kazdopadne az na 3. reklamaci mi zavolal technik (jiny nez u predchozich dvou) ze pamet kterou jsem dokoupil si nerozumi s tou stavajici. Pry je to divne a mela by funkovat,zkousel i spoustu jinych a se zadnou se mu to nepovedlo. Dopadlo to tedy tak,ze misto kombinace "puvodni mala + rozsirena vetsi" tam dal "puvodni vetsi" s tim,ze jsem si teda priplatil......

V celku zadna velka tragedie ale pc bylo koupeno jako darek a ja byl ten,kdo to pc neustale vozil k nim na reklamaci (z Ostravy) a oni jej stale odesilali na servis do Pribrami takze darek nakonec nebyl asi 2 mesice pouzivan.
RavenFCB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 14. 2. 2018 17:22

hall není výrobek czc
navíc takový křáp mohl vybrat jen BFU...
Naposledy upravil bandolier.wz dne 14. 2. 2018 21:35, celkově upraveno 1
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 2. 2018 21:10

To nebyl dobrý nápad:
RavenFCB píše:Koupil jsem u nej jiz sestaveny HAL3000 EasyNet a k nemu extra pamet

Značkové sestavy nejsou stavebnice.
Používají se ad hoc.
Každý pokus o vylepšení značkové sestavy se nakonec ukáže jako zhoršení.
Pokud jsi chtěl stavebnici, měl jsi požadovat sestavu z DS:
viewtopic.php?t=1131316&all=1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guma.zelena 19. 2. 2018 17:34

Níže uvádím odkazy na pár fotek sestavy od CZC. Sestava je od Kaulíka, a bo se v tom nevyznám, hodnocení nechám na vás:-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
image upload

Popřípadě můžu přidat foto nějakého detailu na vyžádání.

Postřehy : HDMI mi funguje pouze přímo na grafice. VGA (D Sub) vypadá také bez signálu.
Je to zapojením, nebo nastavením? Ostatní grafické konektory na desce jsem zatím nezkoušel.
guma.zelena
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 19. 2. 2018 17:46

Až na ten jeden blbě umístěný ventilátor proč ne. Zbytek věcí ověříš až provozem, to takhle z fotek nepoznáme.

BTW, ten jeden větrák měl přijít do stropu skříně jako výfuk, když ho teď budeš chtít přendat, bude muset jít zřejmě deska ven. Silentia mají bohuřel ventilátory chytané zevnitř a přes desku se nejspíš nedostaneš ke dvěma šroubům.

Monitory zapojuj přímo do grafiky. Fungovat by to teoreticky mělo, ale proč to hnát přes desku, když můžeš napřímo.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod guma.zelena 19. 2. 2018 19:28

Chtěl bych VGA konektor na desce použít do staršího projektoru, který mám na stropě a krkem k němu vede právě VGA kabel. Dá se tento konektor někde aktivovat? / v biosu? Nechce se mi to řešit redukcí.
guma.zelena
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 19:39

Proč by neměl jít VGA konektor z grafiky ?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků