CZC mi dluží 200 000 Kč za vrácený notebook!

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 6. 7. 2017 22:21

https://youtu.be/NkOwsQfHPK8

Koupil jsem si u CZC notebook, který jsem vzhledem k ceně 199 990 Kč a skutečnosti, že to byl nejdražší a nejvýkonnější herní notebook, který lze v ČR koupit, považoval za kvalitní, ale ukázalo se, že kvalitní rozhodně není, naopak vykazoval řadu chyb v dílenském zpracování.

Samozřejmě jsem jej vrátil, ale CZC se nějak nemá stále k tomu vracet mi peníze! Už uplynula i zákonná lhůta 14 dnů, kterou má obchodník od vrácení zboží na to, aby zákazníkovi vrátil peníze a pořád nic. CZC se evidentně nějakým zákonem moc netrápí.

Navíc jsem zjistil, že nejsem sám, protože podobnou věc řeší člověk v dTestu: https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/16446/vraceni-zbozi


Tohle jsem vážně nečekal od tak staré a velké firmy jako je CZC. Spíš bych to čekal od nějakého garážníka, ale jak je vidět, tak v ČR si i velké firmy se zákony hlavy moc nelámou a zákoníky používají tak maximálně místo toaletního papíru!

Takže opravdu varuji před nakupováním čehokoli dražšího v CZC! Protože pokud to budete potřebovat vrátit, klidně i z důvodu, že na webu byly kecy a není to takové, jak to bylo vykresleno, tak peníze z nich vykopat zpět může být opravdu velice složité...

Jsem zvědavý, co na tohle řekne ČOI, protože tohle vážně jen tak nenechám.
anonymni

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2017 04:11

Tak nám řekni co my s tím máme dělat? Máme tam jít defenestrovat, za tvoje práva? Nebo ti ty peníze vrátit?

Pokud jsi to stihl během 14 dní tak bych neměl strach a šel cestou žaloby, jestli je to teda tak jak píšeš.

Neboj na video jsem neklikl, takže zhlédnutí nenasbíráš.

jan_holik píše:milsimr: O tom bude moje video po závěrečné recenzi, ale vlastně mi na to stačilo jenom si nechat proplatit nezaplacené hodiny z práce (od dvou zaměstnavatelů) :-D
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 7. 2017 05:33

Python.p: Většinou je mezi lidmi takový zvyk, že když někdo porušuje jejich práva, nebo zažijí něco negativního, tak na to upozorní, aby pomohli ostatním a ti to neabsolbovali také...

Například když jdeš z náměstí, kde právě atentátník dal "headshot" dvaceti lidem okolo Tebe a Ty zdrháš pryč, tak je nanejvýš vhodné křičet na ostatní jdoucí opačným směrem, aby to otočili, i když s tím zrovna "nic nemůžeš dělat".

Jinak docela nechápu Tvoji reakci, že se mnou jednáš jako bych si snad nechal porušovat svoje práva a blokovat neoprávněně tolik peněz na objednávku, abych o tom mohl natáčet video? :-D

Doufám, že i při rozhovorech s lidmi z koncentráků přepínáš na jiný kanál, protože oni si tam nechali v dětství vysundávat celou rodinu a sebe mučit jenom proto, aby v 85 letech získali sledovanost a to teda ne!!! :-D :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 7. 2017 06:02

Podajte sťažnosť Českej obchodnej inšpekcii na porušenie predpisov:
Kód: Vybrat vše
http://www.coi.cz/
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 7. 2017 06:23

Ansam: To každopádně ihned udělám a doufám, že za to CZC dostane pořádný flastr!
anonymni

Odeslat příspěvekod cernakus 7. 7. 2017 07:56

Na videu přiznáváš, že jsi jim ten ntb docela doprasil.

IMHO jsi od počátku měl v úmyslu využít 14denní dobu vrácení, prostě jsi jen využil toho, že se ti sešla značná suma a "díry" v zákoně.

Slušnost je, když děláš tyto prasárničky (taky jsem dělal), chovat se ke zboží jako by jsi jej měl jen půjčené. Tedy s největší opatrností a pečlivostí a to včetně obalů. Což, po zhlédnutí těch videí není tvoje nátura.

Protože nejenže ten NTB nejspíše znovu neprodají protože nikdo soudný si nekoupí NTB za 200 kolíků, ale i kdyby se někdo takový našel, tak odrbaný notebook, nejspíše i neoriginálně "zabalený" nebude za tu cenu chtít.

Co se samotné lhůty týče, tam czc pochybil. měl ti namrsknout srážku za ty vady a poslat ti to, to že lhůta padla do svátků je neomlouvá. IMHO ti to pošlou všechno, jen prostě to vrácení padlo na svátky.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2017 09:02

Nene, to je úplně něco jiného, asi ti jedno shlédnutí přidám a podívám se co jsi s tím dělal.

Zatím je to za mě jen vyčůranost...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 7. 2017 10:31

Ale prosím tě, tady se snad ani nemůžeme bavit o tom, že by sis chtěl ten notebook nechat. Chtěl jsi natočit video, zviditelnit se na tom a pak tu věc vychcaně vrátit. Ano, je tam provinění CZC, ale spíš bych to viděl tak, že vrácení téhle částky už musí schválit někdo výše postavený po posouzení stavu toho notebooku. Že to do 14 dnů nestihli je neomlouvá, zákazníka to nakonec nemusí zajímat, chápu, jen přidávám pohled druhé strany, protože jsem pro eshop (jiný) taky chvíli pracoval.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 7. 7. 2017 10:35

jan_holik píše:Například když jdeš z náměstí, kde právě atentátník dal "headshot" dvaceti lidem okolo Tebe a Ty zdrháš pryč, tak je nanejvýš vhodné křičet na ostatní jdoucí opačným směrem, aby to otočili, i když s tím zrovna "nic nemůžeš dělat".


Soudný člověk s pudem sebezáchovy neutíká jako kachna na střelnici, ale zaujme pro obranu výhodné postavení. Ve stejném okamžiku vytáhne z pouzda Glock19 a začne se aktivně bránit, aby zvýšil své šance na přežití. Plně v souhladu s principy obrany, kterou si člověk postupně vypiluje na kurzech a střelnici. Hlava se narozdíl od trupu trefuje nepoměrně obtížně, nota bene u pohyblivého cíle, proto se míří na oblast hrudníku, břicha, nebo pánevní oblasti. Větší spotřeba "olova" se promítne v zastavovacím účinku. Blbec pochoduje za integraci a obohacení, realista tráví čas na střelnici a piluje obsluhu zbraně a střelbu k dokonalosti.

Nedivím se, protože i ochodník se může ohánět zákonem a důkaz jste mu poskytl vy sám. Obal sice zákon definuje jako ochranu při transportu, s některými vyjímkami např.: hygienické obaly apod. Vaše jednání, dokumentované na videu i komentářích (využitelných v případném sporu), se neslučuje s podmínkami stanovenámi zákonem, kterým se oháníte. I prodejce je chráněn proti vyčůránkům, kteří si zboží pořídili ke krátkodobému využití, nikoliv vyzkoušení. I kdyby došlo k soudu, může vám napařit řádnou pokutu a dojemné výmluvy, že jste si chtěl zboží vyzkoušet vám v tomto případě nepomohou.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2017 11:08

Double tap na pánev je jistota.

Souhlasím v plném rozsahu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinsip 7. 7. 2017 11:13

jan_holik píše:Už uplynula i zákonná lhůta 14 dnů, kterou má obchodník od vrácení zboží na to, aby zákazníkovi vrátil peníze a pořád nic.
Není ta lhůta měsíc?
Peugeot 308SW 1,6HDi 2010, Fiat Marea Weekend 1,9JTD 2003
Honor magic5 Pro
martinsip
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjfb 7. 7. 2017 11:53

Joo, když už jses tady vytahoval, jak jsi koupil notebook za 200 000 ( a nejdůležitější ve tvém sdělení bylo těch 200K, ne ten notebok jako takový) tak mi bylo jasné, že u toho to neskončí, že je v tom nějaká levárna, protože takový nesmysl si nikdo normální nekoupí...

-- 7. 7. 2017 12:59 --

martinsip píše:
jan_holik píše:Už uplynula i zákonná lhůta 14 dnů, kterou má obchodník od vrácení zboží na to, aby zákazníkovi vrátil peníze a pořád nic.
Není ta lhůta měsíc?


Ne, je už také 14 dní.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod Timmy12 7. 7. 2017 12:31

800 shlédnutí u unboxingu noťasu za 200k ? No jestli taková youtube sledovanost stojí za ty problémy :oops:
Zkusil bych unboxing škody citigo, třeba by to mělo lepší sledovanost, akorát se bude asi blbě vracet :-D

,,Ta karta je Gigabytová" + v posledním videu nekolik minut kecání o myši "zdarma" - yop to byly nejpodstatnější informace :-S
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maxXx1 7. 7. 2017 12:35

Celý ten jeho kanál mi přijde takový ve stylu "MikeJePán" :/
CPU: Intel Core i5 7500 @ 3.8 GHz, GPU: Asus DUAL GeForce GTX 1060 O6G, RAM: Crucial Ballistix Sport LT 16GB DDR4 @ 2666MHz,
MB: GIGABYTE Z270N-WIFI, HDD: WD Blue 1TB, PSU: Seasonic S12II-430 Bronze, Case: NZXT Manta White, Cooling: GELID Tranquillo
maxXx1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2017 13:00

Takže kokot, co si myslí, že je něco víc? Takže nemá cenu tím ztrácet ani minutu? Dík
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků