Repeater emGo U25 (problém)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 2. 7. 2017 11:05

Ahoj, mám tu problém s tímto opakovačem emGo U25. Je to šikovná krabička, která umí hodně věcí a pořídil jsem ji, abych posunul signál WiFi dál ke strýcovi do vedlejšího baráku. Šlapalo to bez potíží asi tak dva až tři roky, ale včera mi to najednou přinesl, že mu nejde internet.

Zařízení opravdu nelze najít ani na tabletu, ani v mobilu či noťasu, tak jsem ho chtěl připojit do PC přes kabel, ale nejde najít a co hůř, nejde ani vyresetovat. Podle manuálu by mělo stačit podržet reset tak na 5 vteřin, dokud to nezačne modře blikat, ale ono to nějak divně problikává pořád a nereaguje to na mačkání resetu ani WPS.

Co je ještě navíc dost divné je to, že jsem se přes něj dostal do hlavního Routeru, ke kterému je tedy očividně připojen (můj PC nemá WiFi a kabel byl pouze v tomto repeateru), ale do nastavení samotného zařízení se prostě dostat nelze a nevím co s tím. Nabízí se tedy možnost, jestli se to třeba nepokazilo trvale a už s tím nejde nic dělat, takže asi budu muset koupit nový, ale nejdřív to chci probrat se zkušenějšími... :-)
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 7. 2017 13:41

5 vteřin na reset může být málo, drž stisknuté 30 vteřin.

Nepřestalo to jít po nějaké bouřce? Napěťová špička mohla proniknout do zařízení a poškodit ho.

Tyhle krabičky jsou stavěné na to, aby přežily záruku a pak sis musel koupit nové. Porucha po třech letech by tedy nebylo nic neznámého.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 2. 7. 2017 13:46

Já to držel i přes minutu a zkoušel jsem s tím dělat všechno možné, jenže stále bez výsledku. Těch 5 vteřin je psáno v manuálu. Takže to asi vypadá, že je po něm?

To je prekérka, protože zrovna nemám čas shánět v týdnu nový a můj router už je daleko.

Jinak nic neobvyklého, stalo se to včera ráno, počasí v normálu, žádný výpadek sítě.
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 2. 7. 2017 21:08

Někdy to chce taky vystihnout správnou chvíli na zmáčknutí.

U některých před zapnutím u jiných až po nějaké chvilce, a u dalších až to kompletně naběhne...

Jinak vypni ten svůj router a skus se k němu připojit přes kabel.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 3. 7. 2017 08:37

Přes kabel jsem se k němu připojil ihned jako první věc, abych prověřil nastavení, jenže bez odezvy. Nelze mu přidělit IP a ani přes příkaz nelze vylistovat informace o síti. Asi už je po něm, zdá se, ale ještě zkusím ten reset při různých stavech, nabíhání atd. Zatím díky.
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 7. 2017 09:21

Jako PC nedostal IP?

Musíš tomu PC přidělit ručně IP ze stejného rozsahu co má ten adaptér.

Mám dojem že jsem někde viděl že má mít IP 192.168.10.1 tak PC přiděl 192.168.10.100 a skus to se tam po kabelu dostat.....

Jinak jak říkám při zapnutí určitě blikne ledkama tak třeba vyskoušet zmáčknout reset před bliknutím, po bliknutí atd...a nebát se ho držet dlouho

Některé zařízení při resetu bliknou ledkama než pustíš reset, některé až po puštění resetu.

Prostě chce to laborovat kdy to zareaguje, pokud nic nepomůže tak bude asi po něm...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 14. 7. 2017 14:53

Tak je definitivně po něm, už jen bliká a při připojení kabelu se nic neukáže, takže je vlastně jakoby stále odpojen, resetovat také nelze a tím pádem už mě víc nenapadá. Jinak je to přesně dva a půl roku po záruce, takže také smůla. Už mám nový od jiné značky, byť jinak asi stejná elektronika a běží bez potíží, takže pro mě je toto téma uzavřeno.

Všem díky za rady a postřehy.
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 7. 2017 00:07

Ještě by se to dalo rozebrat a skouknout zda tam není konektor na konzoli a zjistit zda to reaguje atd....

Ale pokud nemáš potřebné vybavení tak je to stráta času....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků