router v režime bridge

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod pogochsest 12. 8. 2017 15:50

Ahoj potreboval by som poradit s nastavenim routeru. Mam internet od UPS takze router pripojeny cez koaxialni kabel, ja som si kupil novy router a z upc mi napisali ze ich router ma v sebe aj modem a ten musim mat pripojeny ale routerovu cast mozem dat do modu bridge a napojit moj novy router cez ten stary... na nejakej zahranicnej stranke som nasiel aj navod ako to urobit.: Postup bol taky ze som si v prehliadaci dal adresu 192.168.100.1 a po prihlaseni som v casti SYSTEM zmenil nastavenie z Router nastaveni na Přemostěné nastavení. Novy router sice funguje ale stary funguje tiez. Mozem sa prihlasti na oba a to nechcem.

Postupoval som v tom nastaveni spatne? Ta routrova cast stareho routromodemu je stale zapojena a mozem sa na nu pripojit. Poradte mi prosim akto to vypnut.
pogochsest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 12. 8. 2017 16:40

Já bych řekl že současný stav je korektní. Ta možnost přihlášení se na starý router je z důvodu kdyby jsi to chtěl zase přepnout zpět z bridge na router. Tak kdyby jsi se nemohl dostat na jeho nastavení, tak by se to fakt blbě přepínalo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod maaart 12. 8. 2017 21:04

V čem je výhoda mít router UPC jako bridge a vstupní? Není bezpečnější mít svůj router jako hlavní?
maaart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 8. 2017 23:16

Popletene pojmy. Od UPC máš jejich modem, jinak bys nemohl být připojen na jejich síť. Pořídil sis pravděpodobně lepší a výkonnější router než dokáže UPC modem(odpověď pro maaarta proč nejde obejít vstupní zařízení od UPC).
Jak myslíš, že se můžeš přihlásit? Přes kabel- musíš mít přístup jinak bys nemohl ovládat modem. WiFi - musíš na modemu vypnout WiFi vysílání.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pogochsest 17. 8. 2017 20:51

takze ked ho chcem vypnut tak v nastaveniach:
Základné nastavenia prístupového bodu 2,4 GHz Deaktovovat?
pogochsest
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 8. 2017 21:33

Pokud to máš takto tak ano. Někdo jen vypíná gombik.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 18. 8. 2017 05:21

pogochsest píše:Ta routrova cast stareho routromodemu je stale zapojena a mozem sa na nu pripojit. Poradte mi prosim akto to vypnut.
Evidentně si pleteš pojmy, ptáš se, jak vypnout routerovou část a přitom chceš vypnout wifi...

Ano, wifi vypneš tak, že deaktivuješ 2,4GHz wifi přístupový bod.
Routerovou část (to je to, co provádí NAT překlad adres) jsi vypnul právě tím, že jsi aktivoval režim bridge.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků