Mac mini nebo radši Macbook Air ?

Mac OS a programy

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2017 17:08

OT: Osobne u telefonu nedam dopustin na Note3 od Samsungu s custom ROM. Custom myslim opravdu vlastni zalezitost. Jabkofonu jsem na chut neprisel a do 14dnu putoval tam, odkud prisel. Ale to je ciste osobni preference.

Naproti tomu MacOS mi nevadi. Ono je to asi i tim, ze na Androidu mam koupenou hromadu aplikaci, na nez jsem zvykly, a pro nez jsem v iOS nenasel substituci. Treba callrecorder, ktery by umel nahravat i hovory z BT handsfree. Ale to je opravdu OT. Pardon za nej.

Ciste k tematu ... az bude mit AIR alespon fullHD, dal bych mu klidne sanci. Do te doby ma u mne stopku kvuli displeji. PROcko nechci z vicero duvodu. Kupovat ted novy notebook, skoncim asi u DELLu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mimous 9. 2. 2017 22:32

Pokud chceš zkoušet a levně, šel bych do Mac Mini (tuším 2012). Je to poslední verze, která má vyměnitelná střeva. Pro tvoje potřeby bude tak akorát, budeš si tam moct navýšit RAM a dát SSD.
mimous
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snas89 8. 3. 2017 12:16

Bral bych macbokAir.
Jáho teď kupoval jako druhý počítač na cest k mýmu mac pro a:

Skrze display port mi u utáhne na kancelář i monitor Acer predator X34!
(21:9, 3440x1440)

Ke stávajícímu ssd můžeš přidat externí disk, nebo nějakou rychlou pamětovou kartu a navýšit kapacitu.

Přijde mi,že jeto jejich poslední mohykán v notebocíích, co držel zdravý přístup a u kterýho mysleli při vývoji hlavou a na uživatele. (relativně robustní konstrukce, vydrží, má magsafe)
Snas89
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod formald3hyd 17. 8. 2017 10:54

MBA se vůbec nevyplatí, absolutně hloupá volba. Mac Mini je výborná volba, pokud šetříš, kup použitý Mac Mini za 10-12tis s rozumným CPU, nech rozšířit RAM na 16GB a osaď SSD diskem nebo kombinaci SSD + druhý interní HDD/externí HDD.

Chytrá volba je použitý MBP 13 v bazaru předretinový MBP15 2010 s i5, která je zhruba na výkonu MBP 13" 2013-4, do toho osadíš levně RAMky i SSD sám doma svépomocí. (jednoduší než upgrade Mini)

Vzhledem k cenám nových Mac Mini se může jevit jako výhodné koupit výprodejový MBP 13" 2015.
formald3hyd
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků