Jak zjistit verzi SATA řadiče?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sidlic 29. 8. 2011 11:33

Dobrý den,

potřeboval bych zjistit, jakou verzi SATA řadiče mám v notebooku. Jak hledám, tak hledám, ale nikde jsem nic nezjistil. Jedna se o notebook Lenovo V570. Existuje na to nějaký soft typu everest? Nebo to můžu vyčíst z biosu?

Díky moc za radu
sidlic
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 8. 2011 12:11

vyhodiš to i jinym způsobem ale poněvadž pastls odkaz na notas - tiše předpokladam že system je tentyž cos pastl v odkazu.
PS,mirně upravene to jde i v cmd pochopitelně
a mezi vypisem budeš mit i požadované
$computer = "LocalHost"
$namespace = "root\CIMV2"
Get-WmiObject -class Win32_CIMLogicalDeviceCIMDataFile -computername $computer -namespace $namespace
Jinak asi to pujde někde naklikat - spiš určitě ale to pro změnu nevim ja kde
Jestli ale hledaš _IDEControllerDevice a id z důvodu nějakých problemů a teprv nasledně navazujicí a nechceš to naklikavat a mit co cele na jedne obrazovce vypsané protože něco shaniš podle iD tak misto spravce zařizení můžeš vložit
$computer = "LocalHost"
$namespace = "root\CIMV2"
Get-WmiObject -class Win32_CIMLogicalDeviceCIMDataFile -computername $computer -namespace $namespace
mam pocit že lale očekavaš vystup něco jako standardní AHCI 1.0 Serial ATA řadič
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 8. 2011 12:26

Manuál k BIOSu MB. Případně manuál k řadiči, pokud by byl jiný než integrovaný v chipsetu.
Pochybuji však, zda Lenovo vydává manuály k MB.
OS WNT se s rozlišováním řadiče netrápí, všechny interní diskové řadiče prostě označuje jednotně: IDE. Pokud se ovšem nejedná o SCSI nebo jiný exotický typ řadiče.
oooooooooo:
IMHO nemá žádný smysl učit BFU WMI.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 8. 2011 12:34

No sice nema ale na druhe straně copy - paste - vteřina a je to na obrazovce.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sidlic 29. 8. 2011 12:44

Jde mi spíše o to zjisti jestli tam je Sata II/300 nebo SataIII/600 ... z důvodu, že si chci pořídit SSD a když už do něj investovat, tak pořádný a rychlý ...

EDIT: Jinak ano, system je Win 7 64bit
sidlic
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 29. 8. 2011 12:54

sidlic:
Já bych to neřešil, i ta SATA II zvládá přenášet cca 280MB/s.
I když koupíš SSD, které má rychlost čteni "až" 500MB/s, ve skutečnosti ani nepoznáš, jestli pojede pod SATA II nebo III, protože ona rychlost je dosažitelná pouze za určitých podmínek a při velkých souborech, které ale i tak nemáš kam dál takovou rychlostí kopírovat...

Hlavní síla SSD je v rychlém přístupu a rychlém čtení hromady malých souborů - několik desítek MB/s. SATA II bohatě stačí...

Někdo tu už párkrát psal, že obyčejné SSD = 90% rychlosti, drahé a rychlé SSD = oněch zbývajících 10%. Nemohu jinak než se s ním ztotožnit.

Vsadil bych na intely 320, mají 5letou záruku a minimální spotřebu.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sidlic 29. 8. 2011 13:00

To alfah4ns:

Takže nemá cenu podle tebe vrážet prachy do tohodle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007H2AN35B18E3
a koupit radšiněco pomalejšího jo ?

Díky moc :)
sidlic
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 8. 2011 13:09

Pokud nestavíš nadupaný wks, pak pro pouhý NB určitě ne!
Cituji:
zápis 510MB/s

= čistá reklamština.
alfah4ns píše: ona rychlost je dosažitelná pouze za určitých podmínek a při velkých souborech, které ale i tak nemáš kam dál takovou rychlostí kopírovat...

Týká se jen sekvenčního zápisu a v ideálních podmínkách (tj. min. 2 SSD). To v NB prakticky nepřipadá v úvahu.
Tohle by se mělo tesat do kamene:
alfah4ns píše:Hlavní síla SSD je v rychlém přístupu a rychlém čtení hromady malých souborů
Naposledy upravil Milanr1 dne 29. 8. 2011 13:12, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 29. 8. 2011 13:10

Nic proti ale to najdeš přimo na strankach lenova - nenapadlo mně že ti jde jenom o toto jinak bych stranku kde to najdeš pastl,když tak se prohrab jestli tě to ještě zajimá,mezitim jsem udělal exač z toho scriptu a hodil ho na ulozto at na něj jenom klikneš a drivr to vyhodí tim že sam spusti PS a nasledný přikaz.Jenže tys blbě položil dotaz ve skutečnosti tě zajima něco jineho takže ani nema cenu to pastovat sem,nebo opravim se nenapadlo mne že potřebuješ vědět VERZI nikoliv drivr,myslel jsem že maš problemy s řadičem,ovladače atd..
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wizaard 29. 8. 2011 15:33

Jen dodám, že Lenovo nikde neuvádí, jaký druh SATA tam je (ani v PSrefu, ani v specifikacích pro servisy, ani v servisním manuálu). Uvádí to jen u ThinkPadů (kde podpora SATA 600 je). Přesto souhlasím s tím, co tu zaznělo.
Lenovo ThinkPad T420s | HTC 8X | Xbox 360

Lenovo Blog CZ
wizaard
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 8. 2011 07:05

Ja pravě thinkpada mam.Jinak co člověk neví v drtive většině najde na Lennovo comunity.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phyri 5. 9. 2017 09:20

VYŘEŠENO
Zde jsem si stáhl tento program: https://www.hwinfo.com/download.php
A ten mi konečně (taky jsem musel docela pátrat) ukázal jaká je moje SATA. Můj notebook je od firmy ASUS, ale ti frajeři na stránkách mají jen, že je to nějaká SATA....
Přílohy
Moje SATA.png
Phyri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 5. 9. 2017 15:59

6 let na to cekal a konecne mu nekdo poradil :D
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2017 20:18

Ty kráso, to musí být úleva!
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků