LN / ULN střižna a gaming

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sprajtek 13. 9. 2017 20:39

Zdravím všechny zde na fóru a předem bych Vám chtěl velice poděkovat. Před cca 7ti lety jsem si tady našel asi LN sestavu, která mi vyhovuje víceméně až do teď. Na editaci 4k videa a novější hry už bohužel tento stařík nestačí. Hledám tedy zde na fóru cenné rady co koupit dále.

Sestava: rad bych ULN

UCEL PORIZENI SESTAVY: Premiere (editace 4k videa 100mb/s), Lightroom a Photoshop, hry (dota 2, cs:go, overwatch, PUBG)
FINANCNI LIMIT: 80 000,- s DPH
OPERACNI SYSTEM: WIN 10
SESTAVITE SI PC SAMI: PC si sestavím sám pokud to nebude třeba ladit profesionálem (rád zaplatím :) )
BUDETE TAKTOVAT: v rámci možností

Rád bych měl v sestavě 2 rychlé ssd disky 500gb. Nic víc na data nepotřebuji, jelikož mám disky ze starého PC a NAS.
Monitor mám Dell U2713HM ale časem plánuji nějaký ultrawide a nebo 2x 4k panel
Kupuji PC bez periferií
sprajtek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 9. 2017 22:03

81.238,- Kc muze byt?

Kriterium vyberu zakladni desky jsem podridil dvema NVME M.2 slotum (a dvema rychlym SSD, jak stoji v zadani). Dale pak jakozto akcelerator her i prace s videem GTX 1080Ti. 32GB RAM beru tak nejak za prijemnou nutnost (max rozsiritelnost je dvojnasobek, tedy 64GB).

Taktovani v ramci moznosti na 4,7 - 5GHz, podle kusu kremiku. Nabizim i DELID CPU, v pripade zajmu napis soukromou zpravu. Vsechny komponenty v sestave jsou koncipovany pro dosazeni HC-ULN urovne (ne)hlucnosti. Na 1080Ti vyrabim z hlinikovych profilu na miru chlazeni pro napajeci kaskadu, plus trensfer na backplate pomoci kvalitnich thermalpadu.

Co se tyce pruseciku uzivatelskeho komfortu, vykonu a provoznich vlastnosti bude tato sestava jednou z tech lepsich moznosti ke koupi. Jako vzdy a u vseho jde o kompromis - ja uprednostnil riditelnost, predvidatelne chovani a uzivatelskou prijemnost. (Po odladeni velmi tichy a prijemne vykonny stroj.)

Slo by nabidnout sest i vice jader, proverena reseni jsou vsak bez dvou NVME. Coz by slo sice resit pridavnou kartou, ta by ale zase ubirala vzduch chlazeni karty graficke, coz si u 1080Ti nemohu tak nejak dovolit. Do toho vseho trochu tlaci limit, zvlaste pri cene 2ks 960PRO a 32GB rychlych RAM. Proste jsem nad tim premyslel asi hodinku a po zrale uvaze ze mne "vypadl" navrh, ktery je na zacatku tohoto prispevku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprajtek 13. 9. 2017 22:53

Díky za pomoc,

já jsem se koukal všude kolem a udělal jsem si takovej nástřel, který bych si rád nechal zkritizovat.

Nevím jestli intel nebo amd. Aktuálně jsem vážně na rozpacích. 2 rychlé disky znamenají 1 NVME a jeden SATA SSD. V mé konfiguraci chybí SATA ale to bych asi neřešil, to už je minimální položka. Nevím jestli moje sestava může splňovat požadavek LN/ULN

https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... D6C69687A5
sprajtek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 9. 2017 00:07

Ani z vlaku, brachu. Ani z vlaku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprajtek 14. 9. 2017 10:12

Popravdě bych rád aby se na ten komp dalo i za ty prachy koukat. Mít doma big tower se mi nechce :/
sprajtek
Junior

Odeslat příspěvekod Bowie 14. 9. 2017 14:48

Tož to si kup tu blbost co sis navrnhnul a o LN/ULN si nech zdát. Sice to asi ani nespustíš, protože ten vodník není pro AM4 ale to neva. Zato budeš mít skvělé pokoukání ... :D
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod sprajtek 14. 9. 2017 15:15

Nejdřív bych si něco zjistil než napíšu. NZXT přidává do nových balení bracket pro AM4 a pokud dostanete staré balení, tak si o bracket můžete požádat a oni ho zašlou :)
sprajtek
Junior

Odeslat příspěvekod Bowie 14. 9. 2017 15:23

Tak třeba budeš mít skvělé pokoukání i s chlazením :D :D A propos, kam vložíš to druhé M.2 SSD, redukci tam žádnou nevidím ... ;-)
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod sprajtek 14. 9. 2017 15:48

Usnadníš nám obou dost práce když se naučíš číst!
sprajtek
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 14. 9. 2017 16:27

Kupovat dnes 7700K na střih je naprostá blbost.

Tady jednoznačně Ryzen 7.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 9. 2017 22:08

Má cenu se ještě vyjadřovat? Nebo už je uvařen střih na i7-7700k ?

GPU je lehce zbytečná pro daný monitor. A absence AMD návrhu je, no, na pováženou.

Stejně jako volba disku, na střih náhledu bude "stačit" Intel 750 / P3600... Na encoding radši počkat na 1070TI, protože CUDA a H.265.

Nebo nefungující návrh od tazatele?

Jen přemýšlím nahlas ....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasar 15. 9. 2017 09:16

Encoding H265 podporuje Maxwell i Pascal, čekat na 1070Ti opravdu nemusí. Jedině snad paměti DDR5 a DDR5X (CUDA - viz. devtalk.nvidia.com).

Adobe zapracovalo na podpoře (s buildem CC 2017 18.1.1) se výkon Core i7-7700k a Ryzen 7 1700X v exponovaných funkcích téměř srovnal a ještě lépe si vede Lightroom (6.12). Premiére Pro suveréně vyhrává AMD, kde se nechytají aní nové Skylake-X a Skylake-SP (potřebují nízké latence DR pamětí). Důvodem Core i7-7700k mohou být pouze hry.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 9. 2017 11:04

Myslel jsem výkon 1080 za lepší cenu u 1070ti a právě DDR5.

PremierPro je na prvním místě, proto si myslím, že by AMD byla lepší volba. A ty hry, ano na ně je lepší i7k, ale na vše ostatní je AMD lepší.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprajtek 15. 9. 2017 15:55

Sestavu jsem trochu poupravil.
https://www.alza.cz/Order1.htm?list=1#s ... l=37801994

Vetráky vyměním za Noctua, case vylepím odhlučnovací pěnou a budu se radovat z diskotéky. Dle veškerých recenzí co jsem našel na netu, tak ryzen je pro content creating a multitasking dobrá volba. GPU je zbytečná? Jak jsem psal, tak do budoucna mam v plánu pořídit nějaký ultrawide a nebo 2x4k monitor.

Každopádně díky za názory a rady
sprajtek
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 9. 2017 16:07

Ten odkaz nepremava....

Nepsal jsem že je úplně zbytečná.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků