grafika k AMD x2 64 bit

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod imorfin 25. 8. 2017 08:47

Ahoj, videl jsem na Youtube videa, kde se k tomuto procesoru koupila nova grafika a dalo se na tom neco zahrat, chtel jsem se zeptat, jestli ty videa nejsou fake. Ptam se spis ze zajimavosti, protoze tomu nerozumim a prislo mi to zajimave a chtel bych znat vase nazory. Dik
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 8. 2017 08:49

Ke kterému procesoru přesně? Jaká grafika? a definuj "něco zahrát" ? Solitér jistě bez problémů.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 25. 8. 2017 09:05

uplne presne procesor nevim, pocitac mam v garazi, to bych se musel podivat. Grafika tam ted je Nvidia Geforce 8600 a vim, ze jsem na tom kdysi hral i Mafie II, co jsem ted koukal, tak by se k tomu hodila asi Nvidia Geforce 1030, vic to asi nema cenu ne? No a hry napr. CS GO, Assasins creed atd.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 8. 2017 09:10

Pokud bych něco kupoval, tak 1050Ti, kterou použiji i dál když to umře.

Tak pak se nedá moc radit...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 25. 8. 2017 09:18

jo, az tak? A to se da zapojit i do tak stare desky? Ono je taky otazka, jak dlouho ten pocitac bude fungovat zejo, uz ho mame opravdu dlouho.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 8. 2017 09:21

Himl hergot.... leze to z tebe jak z chlupaté deky.

O čem se tady bavíme ? HW?

Pokud tam půjde 1030, tak tam půjde cokoliv... (téměř)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 25. 8. 2017 09:24

vzdyt jsem ti rikal, ze tomu nerozumim. Ja nevim, jaka tam pujde grafika, asi jsem to spatne popsal. Vim jenom, ze tam je AMD x2 64 bit ale nevim presne model. K tomu je tam odpovidajici deska a ten pocitac ma uz dost let.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 8. 2017 09:40

Mno pokud grafika půjde zapojit do desky tak by se na tom dalo ještě něco zahrát. Hlavně teda hry, které nejsou náročné na procesor. Jen je problém s tím "odpovídající deska" protože tou dobou asi byly desky jak s "tehdy používaným" AGP slotem pro grafiku, tak i desky s "moderním" PCIe slotem pro grafiku. Je tedy otázka co z toho máš zrovna ty. Pokud model s PCIe tak by to mělo jít. Sice tehdy byla verze 1.0 a dnes je 3.0, která je 4x rychlejší, ale mělo by to být zpětně kompatibilní, takže i novou grafiku tam můžeš dát.

Jen mám dotaz, je ten počítač funkční? tj normálně ti v té garáži běží? Protože jestli ho tam máš jen odstavený a několik let je vystaven garážovým povětrnostním podmínkám, tak je dost možné že už nepůjde ani spustit a celá tahle diskuze je zbytečná.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod imorfin 25. 8. 2017 09:47

aha, tak to bych se tom musel podivat, PCI tam bude na 90%? V garazi je tak rok, je v krabici dobre zabaleny, takze se na nej garazove podminky nevztahuji, jinak fungoval dlouho a dobre.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2017 10:12

Vsechno nejspis rozseknou az screeny z diagnostiky ktere sem nahrajes. A fotografie vnitrku toho PC ... to kvuli napajecimu zdroji.

Ono ze tam neco pujde fyzicky zasunout, jeste neznamena, ze to tam bude optimalne fungovat. Treba vodu misto benzinu hadici do nadrze auta nalit fyzicky lze. Ale optimalne po takovem tuningu fungovat bych tipoval, ze auto nebude.

K (ne)vztahovani podminek ... ta krabice, v niz je PC zabalen, je tudiz klimatizovana, vyhrivana, odvlhcovana ... kde se da takova krabice koupit a na kolik Te vysla? Pripadne pokud takove prodavas, napis mi soukromou zpravu. Diky!
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 27. 8. 2017 08:26

ok, tak diky a za par dni dodam info a fotky.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 12. 9. 2017 06:36

tak jsem spustil pocitac a udelal screeny z HWINFO

Obrázek
Obrázek
Obrázek

kdybyste jeste potrebovali dalsi info, tak mi prosim reknete

a tady jeste vnitrek, musel by se vycistit :-D
Obrázek

Obrázek
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 9. 2017 00:36

Primitivní a prehistorická sestava:
1) chybí systémový SSD;
2) je osazený jen jediný HDD => nelze optimalizovat OS.
Navíc zoufalý zdroj.
=>
Nelze doporučit s čistým svědomím instalaci čehokoliv před výměnou zdroje za kvalitní.
Poté můžeš osadit libovolný VGA, pro hry samozřejmě herní, např. doporučený:
Python.p píše: 1050Ti

= herní low-end, nic slabšího nemá smysl.
Vzhledem k verzi sběrnice PCI-E v.1.1 by teoreticky měl fungovat libovolný aktuální VGA.
Kvalitní zdroj i nový VGA můžeš poté použít v novém herním PC, jakmile na něj našetříš.
A měl bys pospíchat, protože nespolehlivý herní chipset nVidia dlouho nevydrží.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imorfin 14. 9. 2017 09:52

Milanr1 píše:Primitivní a prehistorická sestava:
1) chybí systémový SSD;
2) je osazený jen jediný HDD => nelze optimalizovat OS.
Navíc zoufalý zdroj.
=>
Nelze doporučit s čistým svědomím instalaci čehokoliv před výměnou zdroje za kvalitní.
Poté můžeš osadit libovolný VGA, pro hry samozřejmě herní, např. doporučený:
Python.p píše: 1050Ti

= herní low-end, nic slabšího nemá smysl.
Vzhledem k verzi sběrnice PCI-E v.1.1 by teoreticky měl fungovat libovolný aktuální VGA.
Kvalitní zdroj i nový VGA můžeš poté použít v novém herním PC, jakmile na něj našetříš.
A měl bys pospíchat, protože nespolehlivý herní chipset nVidia dlouho nevydrží.


jsem si toho vedom. Diky za zhodnoceni, asi do toho tedy nepujdu. Rikal jsem si, ze kdyby stacila vymenit jenom grafika stalo by to za to. Na novy pocitac nesetrim, mam dostacujici notebook, tudiz se nevyplati kupovat neco navic.
imorfin
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků