Internet - Orlová - který poskytovatel je best?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod yamamoto 13. 9. 2017 18:41

Zdar, není tady někdo z Orlové? budu se tento měsíc stěhovat a nevím, kterého poskytovatele vybrat.

užití:
Internet
Stahování (teď jedu na 20mb, takže cokoliv nového je rychlejší)
PC Hry online - rád bych měl stabilní a nízkou odezvu

O2 - drahé, pomalé, mám teď, sice stabilní a dobrá komunikace, rychle řeší i výpadky (zatím jsem jich tedy za ty roky moc neměl)... ale ty ceny...

UPC - rychlost udávají dobrou, otázka je, jak to je v reálu
dále jsem někde četl, že sice to má být Optický kabel, ale většinou to není... nevím, co je na tom pravdy
co jsem koukal, pár lidí si stěžovalo na rychlost, výpadky a celkově na UPC jako takové
údajně časté výpadky, kolem některých hodin velmi snížená rychlost (viděl jsem recenze na UPC kde lidé mají 100mb zaplaceno, ale jedou třeba jen 40mb a často jim to padá, občas psali že to jede i 8mb).
člověk si údajně musí dávat hodně velký pozor, co s nimi projedává atd.

PODA - psal jsem dotaz, zda je dostupnost optiky v mém bytě, takže uvidím. údajně lepší, jak UPC a lepší přístup

Pokud máte někdo nějaké info, dejte vědět :) nicméně pokud tam nedostanu PODA, tak to vidím na UPC
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 13. 9. 2017 19:18

Nevím jak v Orlové ale v Praze a Děčíně máme upc 15 let a nikdy nebyl problém (výpadku bylo pár). Problém s rychlostí jsem nikdy nepocitil (a tedy ani obden nemeril)...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Terminator3 13. 9. 2017 19:20

UPC
Terminator3
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adalx 13. 9. 2017 19:45

Orlovanet.Mam uz nekolit let a spokojenost.
adalx
Junior

Odeslat příspěvekod yamamoto 13. 9. 2017 20:10

oh koukam ze maji optiku v Orlovanet, zkusim se poptat... zatim ma UPC nejlepsi nabidku, ale taky nejvice stiznosti (hlavne na to chovani k zakaznikum)
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 9. 2017 22:23

Divej, pokud Ti to pomuze, jako ze by mohlo, kdyz se zname osobne. UPC mam pres dva roky. Za tu dobu byl jeden jediny vypadek, letos v srpnu. Asi od peti vecer do pulnoci jsem mel 1-4Mbit obema smery.

Ted posledni asi tyden to jede +/- takhle:

Obrázek
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yamamoto 14. 9. 2017 16:05

oukej :) tak to vypada na UPC. doufal jsem ze nekdo z orlove pošle taky speedtest nebo potvrdi ze 100mb zaplaceno, 100 rychlost.co jsem koukal na rychlost.cz tak často to bylo jen polovic

něco na co si u nich dát bacha při podpisu smlouvy? údajně když přijde technik vyměnit modem (říkala kolegyně), tak ho nesmíš pustit přes práh, protože i když si to chceš zapojit sám, tak jakmile práh překročí, platíš hned poplatek za výjezd asi 400 kč. včra volala UPC lady s tím, že za 99 kč mi modem přivezou i se smlouvou a podivaji se na zasuvky, tak snad to nebude stejny pripad :D
yamamoto
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 14. 9. 2017 20:26

UPC jsou sice šmejdi (hlavně v rozdílu ceníková cena vs. to co člověk uhádá respektive různé startovací slevy), ale zase to není hrncová mafie. Pokud jsi si objednal samoinstalaci, tak ti nikdo nic nutit nebude a jenom dostaneš do ruky modem.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod littlebig157 15. 9. 2017 02:05

Hlavně ne orlovanet! Škrtí rychlost při stahování větších objemů (jak P2P, tak ostatní služby). Mám tarif Opto 320 a z rychlosti 6MB/s se najednou stane 1-2MB/s s tím, že ten internet není použitelný ani na prohlížení stránek, dokud se to stahování nevypne. Zkus meep.cz nebo Poda/UPC.
littlebig157
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků