Rychlé připojení pomalé načítání

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 06:11

Hezké ráno všem,

pořídil jsem si domů nový internet, jedná se o firmu Select System (Šumperk), typ připojení optika, k tomu mám tento wifi router: https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wr841n/ . Problém je, že připojení má rychlost 20 MB/s, někdy i 30 MB/s. S rychlostí stahování dat není problém. Co mě však trápí je načítání stránek v prohlížeči Chrome. Někdy se stránka nenačte vůbec, někdy čekám 1 minutu i víc a musím neustále aktualizovat načítání stránky.

Mohl bych Vás poprosit o radu co s tím?

Děkuji moc

V.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 07:33

Je to pomalé i při připojení kabelem?
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 08:48

Díky moc za reakci, bohužel nemám síťový kabel, mohu leda vyzkoušet před wifi routerem, je tam malá černá krabička, asi konvertor z optiky na RJ 45. Řešil jsem to již s poskytovatelem internetu a u nich je vše v pořádku. Síťový kabel si mohu pořídit zítra. Nepřijdeme na to bez kabelu?

-- 1. 10. 2017 09:56 --

Ještě dodatek, vidím cca 8 wifi sítí, možná by to mohlo být rušením ostatních, dvě sítě mají silnější signál (2 čárky), zbytek skoro bez signálu.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 09:40

Právěže rušením to být může a nemusí. Proto test po kabelu řekne, jak dál postupovat.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 10. 2017 09:59

A problém je jenom s Chrome? Co jiné prohlížeče, třeba Internet Explorer?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 10. 2017 10:08

Toho šíleného molocha
dj wenec píše: Chrome

prostě vyházej včetně profilu.
Příště neinstaluj nesmysly.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 10:18

Jaký jiný prohlížeč doporučujete? Taky používám Chrome a nemám žádné potíže, nicméně zde proti němu dost vystupujete. Tak bych zkusil alternativu. Jenže bych chtěl
Synchronizaci hesel a záložek mezi android telefonem a 3xPC.

Zkoušel jsem Edge, ale spousta webů ani nenajede :-( hlavně webové rozhraní starších zařízení (HP switche atd.)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 10:21

Dělá to i u jiného prohlížeče, proč nemám používat Chrome? Mohl by mi teda někdo poradit, čím to může být a jak to mám otestovat? Mám si pořídit jiný router? Zítra koupím RJ 45 a testnu to, pokud to bude na kabelu OK, tak je problém s wifi routerem? Co mám případně dělat dál? Děkuji
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 1. 10. 2017 11:16

Zaklad je otestovat to s kablom. WiFi na 2.4GHz bolo mozne pouzivat tak pred 10 rokmi. Teraz ked maju vsetci susedia aspon 2 routre a 3 opakovace, tak nepomoze ani ked pridame dalsi zosilovac signalu a silne anteny. Zatial mozes nastavit v routri optimalnejsie DNS servery. Ak to nieje wifinou, tak by to mohlo pomoct.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 1. 10. 2017 11:22

Tak když mu normální stahování funguje dobře a blbne mu otvírání prohlížečů tak bych viděl problém v software než hw. Přetížený CPU, antivir? Chrom právě spouští množství procesů, že akorát zpomaluje načítání a spoustu balastu okolo, včetně EDGE, proto jej někteří nedoporučují.
Mozilla, Firefox, Safari
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 1. 10. 2017 14:05

Ahoj, presne tento problem mam aj ja . Mal som router Tenda 311 skoncil nieco vnom klaplo a kupil som si ten co uvadzas tp-link-tl-wr841n a pri nacitavani stranok mam problem. Ja idem cez Operu. S Tendou som bol bez problemov a odkedy mam tento router nacitava mi stranky dlho a dost casto vypadava signal.
Neviem ci to pomoze tu su udaje 2.9 este so starym rutrom a 28-1.10 s novym.


dátum Hostname Down Up Ping

01.10 14:16 -................... 15,2 1,11 65,0
01.10 13:11 -................... 11,6 0,96 79,0
28.09 23:24 -................... 15,6 0,91 74,0
02.09 23:32 -................... 14,0 1,02 88,0
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 17:01

Takže mám koupit jinej router?

-- 1. 10. 2017 18:24 --

Tak testuji Firefox a přijde mi, že je to trošku lepší, ale pořád to není ono.

Co myslíte? Pomohla by výměna za lepší router? Za jaký případně?

Díky moc
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod herma 2. 10. 2017 04:13

Ten router na toto musí stačit. Hledej chybu v nastavení. Antivir popř jiný balast co ti filtruje provoz. Firewall, dns.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 2. 10. 2017 07:21

Ahoj, ja som svoj nastavoval podla tohto odkazu lebo tiez som lajk a mam ten sami problem. Chyba bude len v routry lebo pri napojeni na NB ide vsetko OK. Neviem ci to nebude vlastnost tych routrov :)
https://www.youtube.com/watch?v=GwqbTa05snA
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 10. 2017 07:40

Tak jsem vyzkoušel nastavit DNS server tak, jak je to nastaveno na wifi routeru a pořád to dělá, co mám vyzkoušet dál prosím?
dj wenec
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků