Rychlé připojení pomalé načítání

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 08:12

Neexistuje nejaky vseobecny recept na nastavenia routra? Na starej Tende som si nastavil heslo a nazov a vsetko islo ok. Ziadne ine nastavenia
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 09:38

dj wenec píše:Tak jsem vyzkoušel nastavit DNS server tak, jak je to nastaveno na wifi routeru a pořád to dělá, co mám vyzkoušet dál prosím?


Černá krabička znamená co? Měl by to být modem. Co je na něm napsáno kolik má zdiřek?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 10. 2017 12:43

Černá malá krabička je převodník z optického kabelu na ethernet.

Provedl jsem nastavení DNS na všech PC, přešel na Firefox, restartoval wifi router a převodník a ejhle?

Asi to bude OK, chlapi díky moc!!!
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 13:43

:shock: převodník?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 14:23

Mozes popisat blizsie ako si to vsetko nastavil? Myslim ten router.
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 10. 2017 16:09

Ten router nastavoval poskytovatel internetu při montáži, takže nemohu sloužit, já si jen ve webovém rozhraní nastavil název sítě a heslo.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 17:31

Restartoval ,, převodník,, .
Měl kouslý modem.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 20:17

Takze aj ja ho mam skusit restartovat?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 20:40

To se dělá běžně pokud se objeví zádrhel. Restart modem_router_PC/mobil
Je to uvedeno i v návodech těchto přístrojů .
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 22:21

Potrebujem poradit uz 2x mi antivir ESET vyhodil hlasku ze je pripojene cudzie zariadenie.
Ochrana domacej siete .... tam sa mi zobrazia moj router, moje pc + mobil vsetko sedi az na router Xiaomi router s cislom 192.168.31.1 a moj nazov routra je s TP LINK (2). Avsak ja mam utvoreny nazov len TP LINK a nie s dvojkou v zatvorke. Moze sposobovat ten problem toto zariadenie? Co mam podniknut?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 4. 10. 2017 06:36

Ježíši... Eset... Zkus resetovat tvůj router do výchozího nastavení. Taky možná blbá otázka. Dělá to to jenom PC/Notebook nebo i mobil?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 09:59

Jak ten antivir pozná, že je to cudzie zariadenie?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 10:36

V prilohe je sken, ked si otvorim tu hlasku. ruter 841 pc -Peter aj Honor 5c su moje zariadenia ostatne neviem co to je.
Přílohy
fptp3.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 12:54

Co bezdrátová myš?


Smysl otázky byl podle čeho pozná ,,cizí,, když ti přijde kamarád s mobilem tak bude cizí nebo domácí?

Pokud někdo nemá heslo, tak se do sítě nedostane, takze zvolit pořádné zabezpečení. To co máš na skenu, může být AP a router od souseda který v jednu chvíli narazil na tvoji síť. To neznamená, že se připojil. Nebo server tvého telefonu který vyhledaval aktualizaci.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 17:07

Ja som len myslel, ze ci nemozu tie zariadenia co ukazuje nemozu mat vplyv na moj router.
u nas v tej dobe nikto nebol a ked mi vyskoci hlaska ze nieco nie je v poriadku z antiviru tak spozorniem.
Tak , kde mam hladat chybu? Router je novy na kabel priamo do NB ide NB v pohode. Akonahle ide cez router tak raz ide ok raz zas ide velmi zle. Router som mal v praci a nastavenie pozrel nas pc analitik vrvael ze nastaveny je OK . V com potom moze byt problem?
slovacik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků