Rychlost připojení test

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Honon 7. 10. 2017 14:56

Ahojky, po předchozím dotazu, který byl zdárně vyřešen mám nový a to ohledně měření rychlosti downloadu a uploadu.
Zdálo se mi, že rychlost, kterou stahuji a hlavně uploaduji je oproti slibům dost, spíše strašně malá.
Na stránce speedmeter.internetprovsechny.cz jsem tedy zkusil test rychlosti a ukázalo mi to následující údaje:

download: 16.63 Mbps
upload: 1.85 Mbps
Rychlost stahování dat: 1.95 MB/s
Rychlost nahrávání dat: 134.47 KB/s

.....Můžete mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi údaji typu "upload" a "Rychlost nahrávání dat" ? Myslel jsem, že když mám upload 1.85 MB/s, tak takovou rychlostí i data nahrávám, např. na uschovna.cz.
Na jiných stránkách s měřením rychlosti to ukazuje jen údaje "download" a "upload".
?????????
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod jito 7. 10. 2017 14:59

Vynásob údaj Rychlost krát 8,a máš stejný údaj.
Vše máš OK.
jito
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honon 7. 10. 2017 15:14

No jo, ale jen nerozumím jaký je rozdíl v "upload" a "Rychlost nahrávání dat", to není to samé? Proč to násobení 8krát? Omlouvám se, jen v tom opravdu nejsem zběhlý. To znamená, že vlastně nikdy nedosáhnu při nahrávání dat na internet té rychlosti v kolonce "upload"? Nebo je např. uschovna.cz rychlostně limitovaná? Případně na kterém úložišti je možné otestovat rychlost nahrávání třeba souborem o velikosti 2 GB? Díky....
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 10. 2017 15:23

nastuduj rozdíl mezi bitem a bajtem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honon 7. 10. 2017 15:34

Vím že bit je rychlost a bajt velikost, áha, už je mi to jasné, fakt jsem to přehlídl.
Na vysvětlenou, jestli jsem to pochopil, údaj "upload" mi v tomto případě ukazuje jakou mám reálnou rychlost nahrávání a ten údaj "Rychlost nahrávání dat" mi ukazuje kolik objemu tou rychlostí "upload" za sekundu přenesu, je to tak? Takže když někam něco budu posílat, bude to tou rychlostí v údaji "upload"?
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod herma 8. 10. 2017 07:25

A tu o babylonu jsi někdy slyšel?
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Honon 8. 10. 2017 18:05

horma:
To je nějaká reakce k tématu?????
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod herma 8. 10. 2017 19:24

Jistě, hledáš problém kde není. Bity a bajty jsou tedy jasné. Nač tedy rozebírat angličtinu vs. češtinu? Tam někde u toho babylonu se tvrdí, že se ty jazyky pomotaly ne?
herma
Junior

Odeslat příspěvekod Honon 8. 10. 2017 20:38

Já ale nehledám problém, to "upload" a "download" a pod tím česky "Rychlost stahování dat" a "Rychlost nahrávání dat" jsou takto anglicky a česky zobrazené názvy přímo na té stránce speedmeter.internetprovsechny.cz po změření rychlosti, tak to tady zmiňuji raději doslova, aby to bylo objektivní. Klidně tam na to mrkni.
Bity a bajty jsou jasné, to ano, to jsem věděl už předtím, mně tam jen zmátl ten termín "Rychlost nahrávání" a přiznám se, že jsem přehlédl Mbps a MB/s. Příště než se zeptám, budu dvakrát měřit a jednou řezat.....
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 10. 2017 07:45

Je to jednoduché, popis je udělaný pro BFU. Tj když si nějaký Jouda z horní-dolní pořídí internet a změří si rychlost, tak aby mu hned došlo: "Jo když si budu stahovat ty filmy pro dospělé, tak mi to pojede rychlostí 1.95MB/s, to je bezva, je to lepší než říkal Vašek v hospodě."

Někdy je opravdu lepší nehledat v tom žádnou záludnost, nebo se do toho zamotáš tak že už tě nikdy nikdo nevymotá.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků