Nefunkční vyhledávání ve WIN10

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheMystiQueCz 12. 10. 2017 19:37

Zdravím, pokud zde již toto téma bylo (je to častý problém, takže asi bylo), tak se předem moc omlouvám (hledal jsem, ale nic moc jsem tu nenašel).

Před cca 2 týdny mi přestala fungovat položka Vyhledat. Občas se po kliknutí nestane vůbec nic. Nicméně pokud se mi povede ji otevřít a vyhledám něco, v případě že na danou věc kliknu, nestane se vůbec nic :-|
Mám windows 10 Education 64bit.

Jelikož dost často něco hledám, je tato položka pro mě celkem důležitá. I v případě, že začnu psát rovnou do Menu panelu (logo WIN), najdu položku, po kliknutí se opět nic nestane.

Zkoušel jsem resetovat index, do PowerShellu jsem dával sfc/scannow, bez úspěchu. Vypnutí SearchUI a zapnutí také nepomáhá. Toto je problém, který mě celkem dost štve. Psal jsem přímo na Microsoft, dostal jsem odpověď, že tento problém řeší dalších XXX tisíc uživatelů a že zatím nemají žádné řešení a že mě budou dále kontaktovat..

Díky moc za případnou radu! :)
TheMystiQueCz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 12. 10. 2017 19:50

Jsi betatester nehotového OS.
Postupoval jsi správně a přímo vzorově: nahlásil jsi chybu autorům.
Nyní čekáš na opravu.
Pokud nechceš čekat, postupuj opět standardně:
obnov zdravý stav W10 ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheMystiQueCz 12. 10. 2017 21:58

Pro Milanr1: Děkuji :-) no, čekat se mi rozhodně nechce, to nebude záležitost několika dní :-))
Nejspíše to vidím na tu obnovu zálohy.. :roll:
Asi není nějaký další způsob, jak to zkusit opravit?
Kolonku Prohledat Windows už normálně mohu otevřít, psát do ní, když vyhledám například Obnovení, normálně mi to najde, ovšem když kliknu, nic se nestane, to je hlavní problém :hm

A všiml jsem si ještě dalšího problému, viz obrázek.. WIN mi nenajde žádné aktualizace, ovšem hlásí mi to, že mám aktualizovat WIN.. :-)) Také nevím, co s tím.. chyhovou hlášku jsem zadal do googlu, do CMD jsem nacpal spoustu příkazů, ale nic nepomohlo.. :oboze
Přílohy
scrn.JPG
TheMystiQueCz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pohodar23 13. 10. 2017 08:48

Zkoušel jsi restartovat pc/ntb? Win10 mají takovou divnou zvláštnost, že při uspávání (na to má vliv i funkce rychlé spuštění, kterou vždy vypínám) po nějaké době přestanou fungovat věci jako vyhledávání a dějí se další anomálie.
pohodar23
Junior

Odeslat příspěvekod TheMystiQueCz 13. 10. 2017 20:31

Zkoušel :-|
TheMystiQueCz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mahe 14. 10. 2017 14:39

A čo nejaký vyhľadavač tretej strany ?
Nejdem robiť reklamu žiadnej firme, ale keď som spokojný s ich SW, tak sa podelím:
Na vyhľadávanie používam už roky -
http://www.copernic.com/en/
za tých pár kačiek mi stojí za to.
Mahe
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků