LN Herní PC do 20.000 Kč + monitor - GK, SSD a zdroj mám

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ertefol 12. 10. 2017 16:04

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI:
LN při kancelařině, při hraní může být classic (pokud bude za rozumný příplatek LN pořád, rád tisícovku nebo dvě navíc investuju)

UCEL PORIZENI SESTAVY:
Odhadem 60 % hry, 20 % kancelařina a internet, 20 % hraní si s databázema, virtualizací, programování (primárně pracovní stroj to ale není, spíše hraní, co se objemů dat týče). Ohledně her ještě nepotřebuji nejvyšší detaily.

FINANCNI LIMIT:
20 000 Kč bez GK, SSD, zdroje a monitoru

OPERACNI SYSTEM:
Chtěl bych Win10, mám možnost Educational licence ze školy, ale možná bych i koupil v závislosti na ceně.

SESTAVITE SI PC SAMI?
Chci sestavit a odladit, na předání již užívaných komponent bychom se určitě domluvili.

BUDETE TAKTOVAT?
Ano

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Monitor bych chtěl doporučit: FullHD na hraní. Mám ještě starý LG Flatron 22' 1680x1050 - měl bych ho připojený jako druhý monitor. Při rozumné ceně bych mohl koupit i dva stejné monitory, cenu za monitor bych si představoval do 5 000, může být i méně, nepotřebuju zase psycho profi gaming monitory - radši bych věrné barvy a příjemné na oko.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Holá bedna, zmíněný monitor, rád bych i doporučit rozumné repro (asi 2.1).

Komponenty, které už mám a chci použít:
Crucial SSD
GeForce GTX 1060 Armor1
Corsair RMx 650 W

Omáčka:
Chtěl bych si zahrát na plné detaily hry a nebojím se přitlačit lehce na procesoru - chtěl bych rozumně fungovat na sestavě třeba i za pár let, kdy vyměním grafiku, popř. docvaknu RAMky. Nevím, jestli je teď vhodnější Ryzen nebo Intel, osobně bych ale dal přednost AMD. Rovněž bych se chtěl vyhnout komponentům ASUS (vím, že je to statisticky nepříliš významné, ale co jsem od nich doma měl, to mi těsně po záruce shořelo).

Na sestavovatele bych pak měl možná ještě lehce netradiční prosbu - rád bych, aby při předání sestavy došlo i k nějaké úpravě cable managementu u mě doma (tedy jak vedou kabely po stole, případně pod stůl atd. :)

Kupoval bych nejraději příští měsíc, nicméně pokud by se čekal výraznější růst cen, můžeme se domluvit i na tomto měsíci.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bowie 12. 10. 2017 18:40

No to jsem zvědav, kterej "sestavovatel" pojede k tobě domů, aby ti uklidil kabelovej bordel na stole :D :D
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod Foxik88 12. 10. 2017 19:40

ber toto jako takovou první vlaštovku:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... EF013PLH01

ohledně sestavení si asi spíše počkej na jiné... A také záleží na tom odkud jsi...

Fajn univerzální monitory jsou BenQ GW2470/GW2470. Záleží jaké chceš hrát hry....
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod Ertefol 13. 10. 2017 11:41

Monitor vypadá hodně fajn, ten se mi líbí - hrát budu prakticky všechno, ale jak říkám, nepotřebuju vidět 120 FPS.

Co se týče poznámky ke cablemanagementu, je to spíše zoufalá prosba, nikoliv hlavní požadavek: když se s tím nebude chtít nikomu štvát, tak to holt nějak zkusím sám :)

K sestavě: jak jsem říkal, preferoval bych ideálně AMD a za tuto cenu jsem už i od Intelu čekal aspoň šest jader - jak jsem psal, chtěl bych vydžet ideálně tak, abych za dva roky vyměnil GK a jel vesele dál :) Ale koukám, že ceny zatím tak příznivé nejsou a i tak je cena vlemi vyvážená, case se mi líbí, i řešení větrání.

Jinak jsem z Ostravy.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Foxik88 13. 10. 2017 16:27

pokud vím tak speedfan nepodporuje ryzen, proto je potřeba Z170 pro dosažení LN...
Foxik88
Junior

Odeslat příspěvekod Bowie 13. 10. 2017 18:02

Speedfan podporuje jen B1.. a Z1... a jiné starší. Nepodporuje B2.., Z2.., Z3.. a MB pro Ryzen.
Bowie
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 13:48

S tim se neda az tak uplne souhlasit. Vim o vyjimkach. (Treba i Z170 bez podpory mj.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků