Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bacman 10. 10. 2017 13:48

Past? Mám EVO 240GB jinde. Co je za problém?
bacman
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 10. 2017 13:50

Je to tu několikrát popsané :) pohledej
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacman 10. 10. 2017 14:01

Hmm, zde ( search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=%2BEVO++&fid[]=940&ch=-1&start=60 )

nacházím, že EVO je "ne moc oblíbené", důvod ale nikde nevidím. Před rokem, nebo kdy jsem ho kupoval, ještě oblíbené bylo, tak nevím.

Jinak děkuji za tip na UV400. Ještě jsem jen našel, že existují i MLC, třeba "ADATA Premier Pro SP600 - 128GB", má to smysl z hlediska spolehlivosti, nebo ne, už jen proto, že je to ADATA?
bacman
Junior

Odeslat příspěvekod m-obil 11. 10. 2017 20:50

Ahoj, předně bych zde rád poděkoval za pomoc a doporučení při výběru SSD do ntb, kdy je systém po montáži KC400/256 GB příjemně svižný a tohoto kroku nelituji.
Měl bych však ještě jeden dotaz, i když mimo SSD, tak buď SZ nebo nasměrování někam kde se toto řeší. Do umístění původního 1TB HDD jsem dal KC 400, to je OK. Na místo cd-rom jsem si objednal rámeček na starý 1TB HDD (china s psanou podporou 1TB), ovšem když do něj disk dám, ntb ho nikde, kromě BIOSu nevidí (někdy se disk po startu na chvíli objeví ve správci úloh a pak zmizí) a systém nabíhá podezřele dlouho. Formátování, clean v Diskpart, nic nepomáhá. HDD v rámečku ntb najde jedině přes redukci SlimSata/USB, to z něj normálně čte i zapisuje. Když do rámečku vložím jiný 160GB HDD, nebo nový SSD správa disků vše normálně najde a start systému je normální. Zkoušel jsem i různé ovladače, ale tomu moc nerozumím, nevím jestli správné, výsledky byly stejné. Když jsem zkoušel různé Benchmarky SDD, tak v rámečku ukazují poloviční hodnoty sekvenčního čtení/zápisu než bez rámečku, 4kB soubory vychází skoro stejně. Nevíte někdo, kde je zakopaný pes, jestli v rámečku (i když jsem si myslel, že jde pouze o přímý převodník, tedy kontakt na kontakt SlimSata to SATA, tak vevnitř je trochu složitější), nebo to je někde v ntb? Díky za rady.
m-obil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 12. 10. 2017 07:44

Nepises konkretni rychlosti, ale mechanika muze byt v notebooku pripojena jen do SATA2, disk do SATA3. To omezi maximalni rychlosti na +- 240MB/s. Ale v realu nic strasneho, system stejne nezapisuje na disk sekvencne hromadu dat.

A k tomu nefunkcnimu disku - ze by nestacilo napajeni? Mozna ta cinska redukce neni nic moc. Me takhle nefungoval v ramecku 320GB HDD z nejakeho DVD rekorderu, ale jiny disk zas bez problemu fungoval.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod m-obil 14. 10. 2017 18:38

Ty rychlosti jsem psal jen jako info jak se to chová, ale při sekvenci jsou okolo270 MB/s, důležité 4kB soubory, čtení cca 32Mb/s, zápis 90MB/s. Tak jsem zkusil posílit to napájení a přivedl napětí z usb přímo na kontakty HDD v rámečku=bez rozdílu. Přepínač na rámečku co odpojuje třetí kontakt na SlimSata Power (nastavování kompatibility, nějaký diagnostický kontakt) vyzkoušen v obou polohách=bez rozdílu. Odstranil jsem vnitřní odpor 4,7 kOhm a nahradil nastavitelným. Zkusil jsem 1 kOhm jako má mechanika, 0 kOhm i znova 4,7 kOhm=bez rozdílu. Ten origo disk asi jinde než ve svým slotu prostě nepůjde. :hm
m-obil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 14. 10. 2017 21:00

Tak pak ještě leda dát do rámečku ssd se systémem a na původní místo HDD na data... Ta mechanika je sata 2? Jestli se obavas rychlosti tak dle mně to v reálu nepoznáš, max v benchmarku. Samozřejmě, není to ono, ale aspoň by to mohlo fungovat.
Anebo ještě disk vyměnit a sehnat jiný kompatibilní.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pexopn 18. 10. 2017 20:05

Čaute, získal som starší Lenovo T430 a uvažujem ho zrýchliť SSD. Rád by som si ale na dáta ponechal aj HDD, preto sa mi zdá ako vhodné riešenie mSATA (žiaľ m.2 nemá).

Ten disk si predstavujem veľkosti 256MB, bol by na ňom najmä systém a programy a ešte USERS - tu ale najmä dokumenty, veľké veci ako fotky a videá by som dával na ponechaný HDD. Je to dobré riešenie?

A našiel som len 2 modely:
SSD Kingston SSDNow mS200 240GB
https://www.realshop.sk/product/ssd-kin ... s-w520mb-s
SSD Samsung 850 EVO 250GB mSata
https://www.realshop.sk/product/ssd-sam ... 50gb-msata

Ktorý je rozumnejšie vybrať?
pexopn
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 10. 2017 21:08

Jestli má mechaniku a nepoužíváš jí, tak bych šel touhle cestou.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bumerang 18. 10. 2017 21:58

suhlas, mal som nejaky cas T430 a tiez som to riesil suplikom, nieco ako toto:
https://www.ebay.com/itm/2nd-SATA-Hard- ... SwAVxZwh7B
Bumerang
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pexopn 19. 10. 2017 09:26

m.kv píše:Jestli má mechaniku a nepoužíváš jí, tak bych šel touhle cestou.

Jo, aj to je riešenie, ale ak by sa dala ponechať, bolo by to lepšie.

Nepovažujete mSATA za dobré pripojenie, či ten výber nie je dobrý?
pexopn
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 10. 2017 14:45

S mSata nemam problém - používám také. Jen jsem nadhodil alternativu. V případě poruchy ntb lze ten klasický 2,5" použít jinde. S mSata to jde taky, ale musí se koupit redukce, takže mi vyndání mechaniky přijde jednodušší.

Ale jestli tu mechaniku chceš ponechat jdi do mSata
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2017 13:56

Potřebuji SSD do nového PC (Ze starého zůstala bedna zdroj a 2xHDD které nestíhají ( na jednom OS druhý DATA....)

V PC je:

MB: ASUS PRIME B250-PRO http://www.tsbohemia.cz/asus-prime-b250 ... 59889.html

CPU: Intel Pentium G4600 http://www.tsbohemia.cz/intel-pentium-g ... 58375.html

Takže potřebuji SSD který je rychlý MB má dva sloty M2 takže jsem uvažoval o SSD do M2.

Má to cenu kupovat SSD do slotů M2?

Jinak s cenou počítám kolem 3000 (bude za prodej starého MB+CPU).

Na SSD budou W10 + programy převážně internetové hry běžící v prohlížečích....

A dotaz číslo 2

Oplatil by se do slotu M2 nějaký malý ale hodně rychlý SSD jako cache vím že windows něco takového podporují?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 10. 2017 17:48

Soban:
K daným nenáročným účelům bohatě stačí (starý, dobrý, spolehlivý) SATA SSD s velkým IOPS* pro OS + sw.
Daný MB je kompatibilní s jakýmkoliv SSD/SATA. Pokud plánuješ dlouhou životnost PC, vyhni se krátkodechým SSD s řadičem SF.
Jestli bys chtěl brutálně svižný LN/ULN, můžeš místo HDD luxusně umístit systémový SSD do PCI-E.**
Datový a odkládací SSD do SATA.
Cache vytvoříš klasicky ve WNT jako už před 20 lety:
%TEMP%
%TMP%
swapfile
cache všech i-prohlížečů
atd.
do odkládacího SSD.
---
* Předpokládám, že u takového profíka je IOPS měřítkem "rychlosti" SSD, ne sekvenční zápis. ;-)
** Port M2 v PC má smysl jen pro připojení SSD z NB, např. pro záchranu dat.
AFAIK naprostá většina hw sestav má v MB volný port PCI-E.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 24. 10. 2017 08:59

Právě že ten slot m2 má mít přenosovou rychlost až 32G - pokud jsem to pochopil dobře z manuálu tak by tam měly vést 4 linky pcie, druhý slot m2 má být pomalejší 16G.

Takže koupit rychlý SSD do M2 který má PCIE rozhraní pokud jsem to pochopil dobře.

Půjdu něco hledat......

Problémem je že některé údaje se blbě hledají - či v obchodech jsou nesmyslné a třeba je ověřovat na stránkách výrobce.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků