Některé aktualizace nelze nainstalovat

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 7

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slatored 20. 10. 2017 09:12

Ahoj,
každý den! po zapnutí PC, se mi spouští aktualizace a se nikdy nedokončí.
Jsou to (jen poslední nepovedené):
KB4025341
KB4034664
KB4038777
KB4041681
Jedná se většinou o "Měsíční souhrnné aktualizace" a j.

Neví někdo pls, co s tím?
Dík předem zs odpo.
jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 22. 10. 2017 07:53

Co takhle sdělit alespoň pár podrobností? Jedná se o čerstvě nainstalované Windows? Nebo se jedná o roky staré windows? Probíhaly dříve aktualizace v pořádku? Používal jsi automatické aktualizace, nebo nějaký ruční výběr, co se ti líbí a co ne? Nebo jsou ty Windows dokonce zničené použitím nějakých čistících utilit?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slatored 22. 10. 2017 08:22

Aha, tak tedy když je to takhle, tak Vokna raději přeinstaluji. Jsou "roky staré", ale automaticky aktualizované. Dříve to šlo bez chyb, ale používám AdvSysCare a CCleaner.
Díky za radu Vladimíre - dunato.
jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 10. 2017 23:41

Jn, AdvSysCare a CCleaner - už když člověk vidí jenom tohle kombo...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 24. 10. 2017 09:57

Aktualizační procedura Windows 7 x64 a x86 u mě není stejná. Zatímco na x86 běží stahování a instalace všech záplat, na x64 nelze instalovat "velké" rollup" balíky (vše ostatní stáhnout a instalovat lze!).
Knížecí rady na komunitním fóru (https://answers.microsoft.com/cs-cz?auth=1) jsou k ničemu - navrhovaná řešení nefungují.
V záplatování je mnoho tajemna - občas Microsoft impementuje do záplat funkce, které mění chování systému. Na př. mám oddělený uživatelský profil na disku D:. Do jisté doby byl v bitové kopii zahrnut jen disk C:. Ale náhle tvorba bitové kopie z ničeho nic chce ukládat mimo systémového disku C: i celý(!) dsk D: a záloha má být mnohaset gigabajtová. Kam bych ji asi uložil?
No, nekup to.
Nebo se změní přístup na DVD RAM - šlo na něj zapisovat přetažením souborů myší na jednotku DVD, Ale náhle to nejde. V registrech se objevil zákaz NoCDBurning...
Internet Explorer 11 z čista jasna přestane zobrazovat některé weby, nebo nepřehraje video. Nebo stejný prohlížeč neumí stahovat soubory z Microsoftího Katalogu.
Např. změní se možnost ve Windows Update - Nastavení: volba je zašedlá, protože "Některá nastavení určuje správce systému".
O překvapení není nouze - myslím, že hoši z Redmontu nás chtějí odradit od používání sedmiček, vždyť to je vykopávka.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod slatored 26. 10. 2017 10:09

> AdvSysCare a CCleaner
Každý odborník na IT kritizuje " combo AdvSysCare a CCleaner" a tvrdí, že by si je NIKDY nenainstaloval.
Copak v CHIPu - který tento SW trvale doporučuje - odborníci nejsou?
Nebo je to zase jen v úplatcích?
Já to tedy odinstaluji, "ale běda Vám, běda Vám!"
;-) jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 26. 10. 2017 10:31

Nejsou. No pozde, novy OS a uz neinstalovat.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 10. 2017 22:07

CCleaner jsem použil snad jen 1x v tomto roce a to když jsem potřeboval vyjet seznam nainstalovaných programů do nějakýho texťáku, který jsem následně porovnával s požadavky na daný semestr, než na PC proběhla finalizace a sysprep a sejmutí img pro rozklonování na učebny / katedry...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2017 06:06

I v tomto případě
milsimr píše: seznam nainstalovaných programů do nějakýho texťáku

je tahle parodie:
milsimr píše:CCleaner

naprosto zbytečná.
Stačí jednoduché a prosté:
Kód: Vybrat vše
wmic /output:D:\Data\SwList.txt product get name,version
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 27. 10. 2017 07:48

Milanr1:
Stačí jednoduché a prosté: wmic /output:D:\Data\SwList.txt product get name,version
-------------------------------------------------------------------------
Ano, jak jednoduché milý Watsone!
Nelze požadovat od běžného uživatele znalost desítek a stovek příkazů a jejich parametrů...
Nechápu to inkviziční tažení proti CCleaneru. Pravda, údržbu systému lze řešit klikacími prostředky, které jsou vestavěny ve Windows.
Aplikace třetích stran obvykle řeší v grafickém prostředí to, co samotné Windows neumí, nebo nechtějí umět.
Když zoufalý laik použije na zlobící počítač proklínaný CCleaner, obvykle už nic nevyřeší, ale je velká naděje, že systém "dorazí".

Přiznám se bez mučení, že CCleaner občas použiju - na registry jen se špatným pocitem. Ale navzdory neustále omílané mantře, že CCleaner škodí, se mi nikdy nepodařilo Windows znefunkčnit. Windows se dokážou poškodit samy a důvody se jen obtížně zjišťují. Záznam v protokolech je pro mírně poučeného uživatele nesrozumitelný a odkaz na nápovědu zbytečný.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2017 12:06

[OT]
nuvi_joe:
Nikdo Ti přece nebrání, aby ses naučil základy OS WNT a nezůstal do smrti jen tupým myšoklikačem. ;-)
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 27. 10. 2017 13:33

nuvi_joe: Hraješ prostě ruskou roletu, je jen otázkou času, kdy zjistíš, že něco nejde a nepomůže nic, než přeinstalace. Vím to z vlastní zkušenosti, kdy CCleaner dlouho bez problémů a pak problém s Windows a smůla, přeinstalace. Samozřejmě, pokud lidi věří firmám, který ty čističe dělají, je to jejich volba.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 28. 10. 2017 07:17

Milanr1 píše:[OT]
nuvi_joe:
Nikdo Ti přece nebrání, aby ses naučil základy OS WNT a nezůstal do smrti jen tupým myšoklikačem. ;-)
[/OT]


Děkuji - opravdu mi "nikdo nebrání" jen bráním já sám sobě. Považuji se za poučeního laika. Obrazovka s blikajícím kurzorem mi není neznámá: začinal jsem na CP/M (pro mladší https://cs.wikipedia.org/wiki/CP/M) a pokračoval na MS DOSu.
Ale když se objevily Windows (3.1?) přijal jsem s povděkem grafické prostředí a rád oželel "černou obazovku s blikajícím kurzorem".
Nemůže být každý řidič automechanikem a každý uživatel počítače profesionálním administrátorem.

Omlouvám se za off topic - vlivem poznámky od Milanr1 se téma vlákna odchýlilo od původního - neúspěšné aktualizace Windows 7. Což je natolik profláknuté téma, ža by se mělo na fórech policejně zakázat.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod slatored 5. 11. 2017 08:30

Tak jsem ty Win7 (dle rady) přeinstaloval a nejde mi aktualizace ne u 4 souborů, ale rovnou 72.
Tak jsem si polepšil...
jj
PC Intel Core(TM)i5 CPU 650 @ 3,49 GB RAM, GeForce GT 610, Win10
slatored
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 5. 11. 2017 09:11

slatored:
Někteří považují updaty za životně důležité. Ale já myslím, že nemá význam si s tím lámat hlavu.
Řešení? Není. Viz spousta dotazů na komunitním fóru Microsoftu:
https://answers.microsoft.com/cs-cz/win ... 9257466280
Sám jsem se pokoušel (a admini mě odkázali na soukromou osobu!):
https://answers.microsoft.com/cs-cz/win ... bb0?auth=1

V příspěvcích Wratislava Toboly je upozornění, že navrhovaná řešení mají jen dočasný charakter. A příští měsíc už nemusí fungovat.

Navíc, u čerstvě nainstalovaných Windows je šance, že je chyba v samotné implementaci Windows Update. A ta nedokáže sama sebe opravit - musí se (ručně) použít postupy doporučené Microsoftem.
nuvi_joe
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků