Tablet Android 6 přesun aplikací na SD kartu

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Honon 23. 10. 2017 14:47

Zdravím všechny, mám na tabletu Asus Android 6 a chtěl bych pro úsporu místa přesunout některé aplikace na SD kartu, ale vůbec mi to tam nijak nejde. Četl jsem na fórech různé dotazy na toto téma, ale nic z toho nefunguje. Někde jsou i screeny, že v aplikace/úložiště je tlačítko "Změnit", ale to já tam vůbec nemám. Zkoušel jsem i nějaké aplikace na přesun na SD, ale některé rovnou řeknou, že je to nedostupné a jiné mě při povelu přesunout na SD kartu jen přehodí do androidského nastavení aplikací a jsem tam, kde jsem byl. Tablet nemám rootnutý, nezkoušel jsem, bojím se ztráty dat a aplikací. Neznáte náhodou někdo fungující postup pro přesun nainstalovaných aplikací na SD kartu? Jinak SD karta je v tabletu normálně viditelná, z ní do tabletu je normálně možné instalovat do vnitřní paměti a klasicky kopírovat soubory a zpětně z něj na SD taky.
Předem moc díky všem.......
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 23. 10. 2017 16:00

Myslim, ze to zalezi i na vyrobci, jestli tu moznost povoli nebo zakaze? Udelat z te SD karty rozsireni interni nejde?
https://www.svetandroida.cz/microsd-karta-android-6-201511/
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 10. 2017 16:33

Karta musí být naformátovaná jako rozšíření interní paměti a pak jde přesunovat aplikace (některé aplikace nejdou přesunout).

Takže v nastavení vybereš úložiště a USB, klikneš na tu kartu - zobrazí se soubory na ní v pravém horním rohu nastavení klikneš a vybereš Formátovat jako interní.

Potom se to bude chovat jako jedno interní úložiště a SW jde přesunout na kartu.

Samozřejmě formátováním karty se data smažou takže zazálohovat do PC a pak zase nahrát spět!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honon 23. 10. 2017 21:02

OK, vyzkouším, díky za rady.
Jen ještě dotaz, když z té SD karty udělám interní úložiště či rozsireni interni, zůstane to doposud interní jako "hlavní" interní? Nebudou se pak všechny aplikace automaticky instalovat pouze na tu SD kartu?
Ještě jsem v tom článku četl: "Jestliže vyberete režim interní paměti, bude vše úplně jinak. Karta bude naformátována jako místní jednotka se souborovým systémem EXT4." Načte ji PC, když ji vyndám a vložím do PC čtečky, abych na ni třeba mohl něco nakopírovat? Nebo bude normálně čitelná pro počítač, když k němu připojím tablet usb kabelem? Máte někdo zkušenosti?
Díky....
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 24. 10. 2017 08:03

Tak ji nebudes vytahovat, ale pripojis mobil kabelem k PC a prekopirujes ty data primo do mobilu.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 10. 2017 09:04

Pokud kartu naformátuješ jako interní tak ji ze zařízení nemůžeš vytahovat.

Kartu nepřečteš nikde jinde - je šifrovaná.

SW se přednostně instaluje na kartu samozřejmě si SW můžeš přesunout i do interní.

Pokud pak na ni potřebuješ přistupovat musíš pouze přes ten tablet.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honon 24. 10. 2017 10:34

Všem moc díky... :-)
Tak to jestli u mě na tom Asusu bude fungovat, bude to super. Kopčit budu přes ten kabel.
A když tedy budu chtít na tu SD kartu pak přesunout již nainstalované aplikace z interní paměti, to půjde tím postupem aplikace/úložiště a tímto se tam objeví to tlačítko "Změnit"? Nebo je nutný jiný postup, nějakým programem?
Díky díky díky....
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 24. 10. 2017 10:58

Nebudes nic presouvat, ten tablet bude mit jedno velke spojene uloziste, kde jedna cast bude rychla a druha pomala, co kam ulozi neovlivnis.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Honon 24. 10. 2017 11:16

Aha, tak tak je to..... V nastavení se pak bude zobrazovat jedna velikost interní paměti 64GB (mám vnitřní 32GB a SD kartu 32GB) nebo ty údaje budou jinak??? Jen abych si pak ověřil, jestli jsem vše udělal správně....
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 24. 10. 2017 16:30

Blbost ono se to sice bude tvářit jako jedno velké úložiště ale co kam uložíš normálně ovlivníš.

Pokud není SW blbě napsán tak u foťáku si pořád budeš moci vybrat zda se fotky budou ukládat na interní nebo externí část, tak stejně pokud budeš mít nějaké file manažery tak si můžeš přetahovat data mezi interní a externí částí.

A u SW normálně se ti zobrazí tlačítko na přesun SW buď na externí či interní část.

V nastavení bude pořád vidět vnitřní flash a externí SD akorát tam nebude tlačítko odpojit.

A když ji vyjmeš bude ji OS chtít vložit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honon 25. 10. 2017 09:23

Dobře, znovu moc děkuji za pro mě důležité informace... :-)
Zkusím to a snad se mi tam objeví i to tlačítko "Změnit" v aplikace/úložiště, které tam teď nemám.
Kdyby ne, mohl by mi někdo doporučit dobrou a funkční spolehlivou aplikaci na ten přesun bez root?
Zatím jsem zkoušel tyto, ovšem před pár dny, kdy ještě nemám provedeno to s tím formátováním SD karty, a nešlo to:
Files To SD Card, Přesun aplikace na SD kartu, AppMgr III (App 2 SD), Link2SD, APP2SD Easy, přesunout Aplikaci na SD kartu.
Ještě jednou díky...
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 10. 2017 17:52

Mám taky verzi 6.0 androidu a tlačítko se mi normálně zobrazí pro přesun SW akorát se mi stalo že u nějaké konkrétní aplikace se nezobrazilo - nešla přesunout možná přeložená pro starší androidy nepátral jsem po tom.

Jinak doporučuji použít kvalitní rychlou kartu nevím co to udělá když karta odejde, když tam nebyla tak se jí pak OS dožadoval tak nevím.

U rychlosti jsem nepozoroval žádnou změnu.

Ale nakonec sem to zrušil protože se mi SW vleze do interní a externí můžu vložit do čtečky a dát do PC pak je přenos dat rychlejší jak přes kabel.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honon 26. 10. 2017 11:03

Taky by mě zajímalo, kdyby třeba časem byla karta nečitelná a OS by se dožadoval vložení karty, jestli by pomohlo vložit tam jinou se stejnou kapacitou a jestli by mi to povolilo zformátovat. Toť otázka.....?
Honon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 27. 10. 2017 21:46

Nemám potuchy, ale aby se to nemuselo resetovat do továrního nastavení.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honon 28. 10. 2017 11:02

Ještě se po tom trochu popídím, raději, abych se při problému pak vůbec dostal do tabletu, mám ho hlavně k práci.
Ptal jsem se na možnost přenosu appek na SD i přímo na Asusu a odepsali toto:
"Vážený zákazníku, pokud máte v tabletu operační systém Android 6 pak není možno přenést aplikace na SD kartu. SD kartu můžete použít pro osobní data jako jsou fotografie, hudba a podobně. Zákaznické centrum technické podpory ASUS"
To teda vývojáři ten Android 6 podělali, když odstraňují pro uživatele potřebné a využívané funkce... :-(

-- 28. 10. 2017 13:54 --

soban:
Jen se zeptám, Ty máš root nebo ne? Já jen jestli to nemá spojitost s tím zobrazením toho tlačítka "Změnit"...
Případně nevíte někdo, jak nejlépe, nejsnadněji a nejúčinněji udělat root?
Díky.
Honon
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků