Upgradovat 5 let starý router? Řeším dosah WiFi a bezpečnost

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod defie 4. 11. 2017 15:09

Hoj.
Mám v domácnosti 5 let starý D-LINK DIR-825 a jsem s ním vcelku spokojenej. Kabelem k němu vedu HTPC, počítač a konzoli pro děti. Na Wifi pak mám 2 notebooky a 2x telefony.

Jedinej problém mám s tím, že v jednom z krajů bytu, kde tráví většinu času moje žena, se tam WiFi s mobilem (iPhone 7 2,4+5Ghz) moc nechytá. O to víc to schytávám já :)

Pomůže mi (co do výkonu) nějaký novější/lepší router?
Nehledě na to, není s ohledem na bezpečnost, čas upgradovat router, pro který 5 let nevyšel žádný update firmware?

ps. Zlepšení signálu jsem zkoušel pomocí sockového Wi-Fi range extenderu TPLINK WA850RE. Výsledek asi netřeba psát. :) Bohužel natažení nového síťového kabelu je u nás nemožné kvůli vestavěnému nábytku. Power adaptery taky neprojdou, páč nemám dost zásuvek a všechno mi visí na prodlužkách s přepěťovkama, které se s adapterama prý moc v lásce nemají.
defie
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 4. 11. 2017 16:46

Vyskusaj Mikrotik. Zatial ma asi najlespie pokrytie, pokial nechces kupovat UniFi, ktore je este lepsie.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod defie 4. 11. 2017 20:49

Koukal jsem na stránky Mikrotiku a tak nějak nevím, co vybrat. Mám z toho pocit, že papírově je většina horší než ten 5 let starý D-Link :)
defie
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 4. 11. 2017 21:26

To by ma zaujimalo aky podstatny parameter si vyhodnotil ako horsi.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků