Rada s nákupem staršího PC

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod R. 14. 11. 2017 18:57

Zdravím všechny. Mám od kamaráda možnost koupit PC sestavu a požádal bych o zhodnocení, zda má koupě smysl. PC mám pro kluka 8 let, takže primárně připojení k internetu, pár her spíše starších ( nebudu si dělat iluze že na tom pojedou novinky ), výukové programy do školy 3-4 třída. Z her by to asi byla nějaká auta, pak něco co lze rozjet na tabletu kde vlastně pár her má. Sám nevím, neboť kluk vlastně dosud žádné hry na PC nikdy nehrál. Spíše bych požádal o celkové zhodnocení, zda má smysl kupovat toto PC a zda to nějakou dobu vydrží - není to od neznámého člověka, ale od kamaráda, který si kupuje nový počítač.
1) základní deska ga-970a-ud3
2) procesor AMD FX 4100 3600Mhz
3) grafická karta GTX 550 TI
4) RAM 2X2 GB Kingston
5) zdroj 500w Tracer highlander
6) DVD mechanika
7) HDD 1TB Seagate
8) monitor Philips 227e3lhsu

vše za 2000 kč.

Zároveň bych požádal, zda můžete doporučit nějaké solidní USB wifi, neboť modem s anténou ( router ) mám v přízemí a tento PC by byl v patře.
R.
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 11. 2017 19:17

Zdroj je vyloženě odpad, sice nebude vytížený, ale i tak to *****í průserem. Za dva tisíce včetně monitoru ale fajn kup, hodnota je vyšší. I s novým zdrojem se to pořád vyplatí vzít.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atti.hombre 14. 11. 2017 19:17

No ak je to všetko za 2000 Kč tak to kludne kúpte. Ono to ešte poslúži. Akurát by som v tom vymenil zdroj. A na wifi mám v jednom pc toto : https://www.alza.sk/tp-link-tl-wn722n-d155291.htm akurát vo vašom prípade by nebola možno zlá vec i opakovač signálu : https://www.alza.sk/tp-link-tl-wa850re-d390149.htm
Ryzen7 5700G, B550 A, 32GB 3600MHz G Skill, Sam.970 Pro ,DT01ACA200 , RM 650x ...
Pentax K-3II Silver Edition
https://eu.zonerama.com/attihombre/245758
atti.hombre
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cadworker 14. 11. 2017 19:42

Rohodně k tomu PC dotáhněte kabel. Ta wifina bude na houby, kolísání, malá rychlost. Záleží, jak máte zarušená pásma. Ale je to desktop, kabel bude nejlepší.
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 11. 2017 19:44

Tak ne každý bydlí v paneláku s pětadvaceti miliony wifi sítí, v nezarušeném prostředí bude stačit opakovač, pokud to rovnou nepokryje rouser. On osmiletý kluk nebude mít moc velké nároky na kvalitu připojení...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R. 14. 11. 2017 20:22

Děkuji za reakce. Router ( modem ) sám nevím jak se tomu vlastně říká, mám v obýváku a tenthle PC bude v patře v dětském pokoji, prakticky přesně nad tím routerem, jen přes strop. Jsme na vesnici, takže toho rušení tady asi moc nebude. Já mám notebook a ukazuje mi to rychlost internetu mezi 30-40mb a jsem právě připojený na tento router a kluk když si občas zapnul youtube na tabletu tak si zatím nestěžoval na rychlost ( ovšem já na notebooku pociťoval zpomalení,.... )
Ohledně zdroje - tak snad to neshoří...
Jinak k sestavě bude ještě klávesnice a nějaké drobnosti, ale to jsem nepsal.
R.
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 14. 11. 2017 21:07

Wifi je dobre kupovat takym stylom, ze si ju pozicias, vyskusas a az potom ked zistis, ze ti bude vyhovovat kupis. Uplne rovnaka wifi (jedno ci jeto AP/router, alebo USB wifi) funguje u kazdeho uzivatela inak, tudiz mozeme ti maximalne povedat ako funguje wifi u nas. U teba ovsem tak fungovat nemusi a mozes byt sklamany.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků