router s client mode

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hlavon 20. 11. 2017 11:53

Zdravím,

mám doma router od O2 - ZyXEL VMG1312-B30B a rád bych připojil do sítě televizi, která je o patro níž a má jen RJ45 kontektor.

napadlo mě k tomu routeru od O2 koupit nějaký router s client mode (router by se propojil s routerem od O2 pomocí wifi a televizi bych napojil na nový router přes lan)

Bude toto řešení fungovat? + jaký router byste mi doporučili? :)

díkec!
hlavon
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 20. 11. 2017 11:57

Natiahni kábel.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hlavon 20. 11. 2017 12:05

Natáhnutí kabelu znamená udělat díru do stropu a jít přes 4 místnosti.
hlavon
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 11. 2017 12:14

Klientsky mod funguje spravne len na zariadeniach, ktore su primarne urcene ako klient. To su klientske karty do pocitacov, alebo vonkajsie jednotky pre prijem bezdratoveho Internetu. Routre s funkciou klient maju problemy pri slabych signaloch. Prejavuje sa to odpajanim, padanim, zasekavanim a podobne. Klientske karty do pocitacov maju bohuzial casto tak mizerne napisane ovladace, ze pri slabych signaloch tiez vypadavaju.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hlavon 20. 11. 2017 12:42

"Routre s funkciou klient maju problemy pri slabych signaloch" - to mě ani netrápí, signál je tam kupodivu opravdu dobrý. :)
Je pro to nějaké specifické označení v parametrech routeru? Nebo tady tuto vlastnost musím vyčíst někde v uživatelské recenzi? (například v czc.cz jsem žádný popis módu nenašel)
hlavon
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 20. 11. 2017 13:25

Já bych tam dal nějaký mikrotik. Všechny mikrotiky totiž umí klient mode (ikdyž je tam pojmenovaný jako CPE).
Například tento: https://www.i4wifi.cz/MikroTik-RouterBo ... -n-L4.html
Ale opravdu pokud to znamená jít přes 4 místnosti a strop tak je lepší kabel. Nevěřím že budeš mít dobrý signál.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod hlavon 20. 11. 2017 13:45

Super, díky :)
do 14 dní je možnost zařízení vrátit bez udání důvodu. Pokud to tedy bude haprovat, vrátím jej. Tahat kabel se mi ale vážně nechce. To raději TV bez přístupu na síť.
hlavon
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 20. 11. 2017 14:21

Robi sa to presne tak ako to zamyslas. Vyskusas a ked to to nebude ok, tak vratis a zoberies nieco ine na skusku. Stredne silny signal staci, nesmie byt ovsem zaruseny. Aj Mikotik sa odpaja v klientskom rezime ak ma malo kvalitny signal.
hunter21
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků