VDSL modem

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Anderš Babiš 24. 10. 2017 21:52

Dají se sehnat an aukru mezi 300-800.
Anderš Babiš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k.eight.a 18. 11. 2017 16:26

Ahoj, po léta jsme měli ve dvou bytech VDSL internet + TV od O2. Jednoho bytu se zbavujeme a tím pádem i tyto služby jsme vypověděli. Tak se z relativně výhodných necelých 1200,- Kč stalo bezmála 800,- Kč za jediný byt. To je pro nás neakceptovatelné, takže už je domluvený přechod k T-Mobile na jejich akční nabídku internet + TV za 499,- Kč.

Bude standardní O2čkový wifi modem Comtrend VR-3026e v2 bezproblémově fungovat i při poskytování služeb od T-Mobile? Pokud ano, půjde i bez nějakého přenastavování a nebo je třeba udělat nějaké změny - co konkrétně?
Předem díky všem za odpovědi a postřehy.
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 11. 2017 12:30

Měl by fungovat OK.

Ale nevím zda se do nastavení nebude muset zasahovat přepsat user a heslo t-mobile bude mít jiné O2 tam má user:O2 heslo:O2.

Však mrkni na stránky od t-mobile tam bude určitě nastavení popsáno.

https://www.t-mobile.cz/podpora/technic ... dsl-modemu

Budeš tam muset přepsat user a heslo na adsl akorát teď nevím zda to jde přepsat (editovat) nebo musíš to wan zařízení smazat a vytvořit nové....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod k.eight.a 19. 11. 2017 15:36

Díky za odpověď. Jde to přepsat (zeditovat). ;-)
Pokud bude stačit pouze upravit položky PPP Username a PPP Password (na obrázku 2. a 4. řádek tabulky), tak to bude sranda.
Obrázek
Mám tam nastavenou autodetekci na ADSL / VDSL, ale v nastavení modemu jsem nenašel položky níže, pro případné přenastavení ...

802.1P Priority: 0
802.1Q VLAN ID: 848
DSL standard: Annex_B

Není pro mě problém v UI změnit cokoliv, ale nemám nejmenší tušení co to všechno znamená a dělá. Nastavím jen to, co se někde dočtu, jako například zde na fóru. :-)
Naposledy upravil k.eight.a dne 20. 11. 2017 15:33, celkově upraveno 1
The greatest trick the Devil ever pulled, was convincing the world he didn't exist.
k.eight.a
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 11. 2017 00:17

Všechno by mělo být stejné jak u O2 kromě hesla a user.

Jinak ty položky co jsi napsal se zadávají při vytváření zařízení atm, ptm.

A podle toho co používáš VDSL / ADSL můžeš duplicitní nastavení smazat.

atm1, ppp1 -> adsl
ptm0.2, ppp0.1 -> vdsl

Tam kde je typ bridge je to pro IPTV a PPPoE je pro internet.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod podikk 21. 11. 2017 14:06

Zdravím, můžu se taky přidat s otázkou?
Je možný, aby tohle https://www.alza.cz/zyxel-vmg1312-b-d2122159.htm?o=16
bylo rychlejší než tohle? https://www.alza.cz/tp-link-archer-vr40 ... 1.htm?o=17

Ten bílej modem jsem musel často restartovat, tak jsem pořídil TP-link. Používám wifi 2,4 GHz (5 GHz nemá v patře signál), když jsem u modemu, tak je to v pořádku, naměřím nějakých 25 Mbit (Vodafone VDSL 40 Mbit), ale když jsem v patře, mám bez jedný čárky plný signál, tak nejvyšší hodnota, co jsem naměřil je 3 Mbit, se starým modemem nebyl problém 15 Mbit.

Dalo by se někde něco nastavit nebo můžete doporučit nějaký VDSL modem, co bude fungovat? Nebo spíš koupit router a wifi řešit přes router? Díky
RAV4 2,5 HSD
Caddy Maxi 1,9 TDi
podikk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 11. 2017 16:28

Mám ten bilej, vypnutou wifi a k tomu router ASUS AC51 a funguje to. Tyto krabičky jen jako modem a neslozitou wifi. 5G těžko prochází zdi. Hledej něco s čipem (router) bude to kvalitnější.
Naposledy upravil polda dne 21. 11. 2017 17:15, celkově upraveno 1
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 21. 11. 2017 17:13

Ten tplink má lepší antény dají se nasměrovat, ten druhý nemá wifi nic moc a přes strop prochází wifi blbě skus ten modem položit co to udělá v patře.

Jinak obecně v modemech nebývá wifi kvalitní.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod podikk 28. 11. 2017 11:53

Tak jsem koupil 2 routery a je vystarano. Jeden je vedle modemu a druhej v patre. Ale muzu rict, ze ten bilej modem ma bezkonkurenccne nejlepsi signal ze vsech modemu, co jsem zkousel. Kam se na nej hrabou modemy s antenama. Jestli se teda da verit ukazatelum sily signalu na zarizenich. Skoda, ze ho nemuzu pouzivat dal. Tak jednou za 2 dny jsem ho musel restartovat, protoze jsem mel problemy s priojenim se k wifi. Prijdu z prace a telefon se nepripojil k wifi, nebo rano vstanu a telefon bez wifi na datech.
podikk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 28. 11. 2017 23:58

Skontroluj zdroj a rozeber modem a skoukni kondenzátory.

Nesmí být nafouklé ani trochu......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nagant 25. 7. 2018 06:29

soban píše:
Jinak můj má FW:

Software Version: A641-406TO2-C04_R01.B2pvC038r1.d24m_2014-05-21
Bootloader (CFE) Version: 1.0.37-106.24-31
DSL PHY and Driver Version: B2pvC038r1.d24m
Wireless Driver Version: 5.100.123.0.cpe4.06L03.4


S tím zmiňovaným firmwarem Ti to VDSL v pohodě jede, na síti O2?
Máme v modemu stejný, a nedaří se nám připojit. I jsme ho resetovali do defaultu, a pořád nic.
Po převodu ADSL na VDSL a nějakém poladění na ústředně to půlden jelo, pak něco dokonfigurovali, a od té doby ani boha.

Na stránkách O2 je jako aktuální jen nějaký fw z roku 2012, navíc s VR-3028e v názvu, což se mi nezdá.
Nagant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 7. 2018 08:54

Mám stejný Comtrend i verzi FW a O2 VDSL chodí bez problémů.

Jaký máš tarif? Internet ULTRA HD (až 250 Mb/s) tento model nepodporuje.

Také pro jistotu zkontroluj v administraci, zda je aktivní automatická detekce typu linky (Advanced Setup > WAN Interface).

VR-3028e v názvu FW se neděs. Ten samý FW sdílí několik modelů (VR-3026e, VR-3026e v2, VR-3028e).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 25. 7. 2018 10:25

Internet Optimal, když to chvíli (půlden) jelo, tak 15,6/1,5 Mbit/s (DWN/UP).

WAN interface autodetekce by měla být povolená, naposled se dělal reset tlačítkem.

Nějak se tam nedařilo to připojení přes PPP:
Interface Description Type VlanMuxId IPv6 Igmp MLD NAT Firewall Status IPv4 Address Uptime PPP connect/disconnect
atm1 br_0_8_35 Bridge Disabled Disabled Disabled Disabled N/A Disabled Unconfigured 0.0.0.0 0
ppp1 pppoe_0_8_48 PPPoE Disabled Enabled Disabled Disabled Enabled Enabled Unconfigured (null) 0
ptm0.2 br_0_0_1.835 Bridge 835 Disabled Disabled Disabled N/A Disabled Connected 0.0.0.0 0
ppp0.1 pppoe_0_0_1.848 PPPoE 848 Enabled Disabled Disabled Enabled Enabled Connecting (null) 0

Myslíš, že má smysl dávat tam ten FW ze stránek O2?
Pak tam už asi nedám ten novější, protože nikde není ke stažení.

Edit:
Tak jsem tam flashnul ten firmware ze stránek O2, udělal reset, ale nic v chování při připojování se nezměnilo.
Nagant
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 25. 7. 2018 13:36

Těžko soudit. Buď je chyba na straně O2, nebo vadný modem.

Zavolej 800 02 02 02 (poté v hlasovém automatu volba 4 - Poruchy a pomoc s nastavením zařízení). Měla by tam být i možnost vzdálené diagnostiky. Případně si přes operátora domluv schůzku s technikem.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 27. 7. 2018 18:16

Tak opraveno, prý nějaký Cross connect na DSLAMu. Už to fičí. :-)
Nagant
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků