Herní PC, občasná úprava foto/video, Classic - 35 000Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jan.nov 1. 12. 2017 09:53

Ahoj.
Potřeboval bych pomoc se setavením pc.

POZADAVEK (NE)HLUCNOST
Classic bude stačit. Myslím, že rozpočet na LN není. Ale za jakékoliv ztiššení budu rád. o<:)

UCEL PORIZENI SESTAVY
80% hraní her, 15% úprava fotek, 5% střih videa (rodinné album, takže nic podstatného)

FINANCNI LIMIT
35 000Kč

OPERACNI SYSTEM
Mám Windows 10 pro

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ano

BUDETE TAKTOVAT?
Ne

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
Aktuálně mám LG Flatron W2361V-PF 1920x1080. FullHD mi dostačuje a 4K určitě neplánuji. Pokud to dokážem dostat do rozpočtu, tak by se výměna hodila. Pokud ne, nedá se nic dělat.

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Potřebuji čtečku karet. Interní/externí nechám na vás.
Pokud vybraná skřín bude mít otvírání, tak prosím berze v potaz, že pc mám po pravé ruce a nemohu to měnit.

Mám jen jednu podmínku, které vám to trochu stíží. Určitě nechci kombinaci SSD+HDD. Na odložení dat mám NAS a hlídat si co kam instalovat mě nabaví. Bylo by super vybrat nějaká +-512GB SSD.

EDIT1: Oprava jednotek
Naposledy upravil jan.nov dne 1. 12. 2017 12:02, celkově upraveno 2
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 12. 2017 11:18

na 512MB SSD se toho moc nevejde :D ale 512GB SSD si tam dovedu představit ;) něco naklikáme..
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 12. 2017 21:24

hele projel jsem to takhle..

32k+monitory

základ bych řekl že je velmi slušný.. hlukem to taky nebude zlé.. a přihodil jsem tam 3 monitory..
1. je "klasický" FHD 24".. ale aspoň ne TN jako tvůj stávající..
2. je 28" FHD.. osobně bych toto až tak nedoporučil.. ale pokud bys chtěl přecejen větší monitor a zůstat u FHD je to v celku dobrá volba..
a poslední.. kterým bychom se dostali v celku přes limit (i kdybychom lehce okrouhli sestavu) ale je to 27" QHD
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nov 1. 12. 2017 22:06

Wow 6 jader .... to už se dá dnes využít? Napr při hraní her?

Schválně jsem šel přeměřit prostor a vzdálenost židle-monitor a zůstal bych u 24”.

Nicméně pokud bych monitor nebral teď a jeste chvíli vydržel s tím, co mám. Dá se za zbylé peníze, cca 3000, ještě něco vylepšit?

Díky moc za sestavení. ;)
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 1. 12. 2017 22:40

dalo by se vzít lepší desku a taktovací i5+lepší chladič na procák.. jen mě přišel na czc teď už fakt drahej.

Jinak už výkonem to budeš mít na FHD dost přestřelený.. takže brát třeba GTX1080 místo 1070Ti mě přijde taky zbytečnost..

takže bych zvážil lepší zdroj (např Corsair RMx), NVMe SSD nebo jiném vylepšením kvality (grafika / deska).. ano, popřípadě rychlejší ram..

možností je víc, nejrozumnější mě přijde lepší zpracování grafiky (MSI gaming) v kombinaci s tím RMx zdrojem.. Sestava by byla o to míň hlučná takové semi-LN s tím, že v zátěži bys slyšel grafiku, jinak by to bylo hezky tiché.
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nov 2. 12. 2017 12:26

jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 2. 12. 2017 15:12

ano :) přesně tak
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2017 17:52

K zamysleni je jeste Corsair NVME Force MP500, Fractal Define C (osobni preference, ale i cenova - usetri se i na ventilatorech, 4ks F12 Silent to uchladi podobne tise i dobre) a kde bych osobne pridal by byl o fous vetsi/tissi chladic procesoru. Freezer 13 bych videl jako ideal, treba 33 ale uz by pro non-k byl "zbytecna rozezranost". Mozna bych zvazil investici do rychlejsich RAM, se Z370 deskou bys je vyuzil, ale je tam dost priplatek. Na druhou stranu hry i foto frekvenci mohou ocenit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nov 3. 12. 2017 19:30

Mohl bys prosím složit svou sestavu? At mám jasný přehled. Děkuji.
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2017 19:37

Zalezi, kolik se mohu vydat pres budget.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan.nov 3. 12. 2017 19:44

Těch 35 000 je pro me opravdu strop.
Možná bych dokázal ještě přidat 1000-2000 (třeba na ram), ale už to bude opravdu moc.

Mluvil jsi o jiných ventilatorec, desce .... zkus to prosím složit a třeba z toho vyjde něco zajímavého :)
jan.nov
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 12. 2017 19:57

Prihodil jsem 2TB HDD, ktery beru ciste jako skladiste na data. Disk je velmi tichy, i s nim by se dalo dosahnout LowNoise hlucnosti. Jeho porizeni je volitelne.

Prihodil jsem 24" fullHD LCD s HDMI kabelem v baleni (pozor, zdaleka ne kazdy monitor ten kabel v baleni ma). Jeho porizeni je volitelne.

Prihodil jsem osobne overenou a desitkami zakazniku proverenou ctecku karet, o niz 100% vim, ze je rychla, ze je bez problemu s kompatibilitou. Jeji porizeni je volitelne.

Osadil jsem NVME SSD dle osobni preference, s prihlednutim na foto. Porizeni je silne doporuceno.

Osadil jsem vykonnejsi (tissi) chladic CPU.

Osadil jsem jinou skrin. Zde jak jsem psal, trochu setrime ... kdyz jsem vsude jinde prihodil. (Nikoliv vsak na ukor kvality nebo provoznich vlastnosti.)

Se skrini se nedilne poji ventilatory o 120mm rozmeru, protoze 140mm bychom do ni neosadili. (A ve ventilatorech je hlavni cast planovane uspory, opet opakuji, neni to na ukor chlazeni.)

Osadil jsem kompletne LOW NOISE sestavu, tzn pocitam s vymenou chlazeni na graficke karte. (Pokud nesouhlasis, staci z kosiku vymazat polozky 9304490 a 9300699.)

Osadil jsem rychlejsi 3000MHz RAM v bilem designu. Porizeni doporuceno.

Osadil jsem zakladni desku ASUS, viz vyse. Osobni preference, doporuceno.

Napajeci zdroj je Corsair RMx, ma desetiletou zaruku, semipasivni chod, vyhovuje LowNoise specifikaci.

- - -

Jako celek mne to vyslo na nemalych 46.422,- Kc

- - -

Kdyz uvazim, ze v puvodnim navrhu neni HDD, ze monitor nepozadujes (resp. dokoupis) a ctecku lze take dokoupit, je to 40.440,- Kc kompletne LowNoise a nebo 38.869,- Kc v SemiLN provedeni.

Osobne bych nad LN minimalne zauvazoval, priplatek neni zase tak velky. (Ale chce to odladit, upravit Accelero ... coz jsou dalsi penize navic.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 12. 2017 15:34

i5-8400 nemá skladem snad nikdo. i5-8600k jde použít bez dalších změn v sestavě. Osobně bych ale pak přitlačil na chladiči CPU abych mohl využít plného potenciálu v taktování. Vím, nahoře píšeš, že nechceš, ale když už bys připlatil dva tisíce za "nic", byla by to škoda.

Pak už jen nechápu použití 1070Ti, když o pět stovek dráž můžeš mít 1080.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 12. 2017 15:51

A pokud mas jen fullHD ... a jak sam pises, Ti i vyhovuje ... 1070 obycejna staci bohate a usetris nemalo. Vlastne Ti "zbyde" na tu 8600k.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků