Energy Sistem eReader Pro HD nebo Amazon Kindle Paperwhite

Surface a další dotyková zařízení - nejen s Windows

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod patrikbb1 5. 12. 2017 10:03

Zdravím,

zvažuji zakoupení Čtečky knich,kterou budu mít také na čtení z Webu ( články, zprávy atd)

rozhoduji se mezi Energy Sistem eReader Pro HD nebo Amazon Kindle Paperwhite

doporučíte mi, co je lepší ? děkuji za rady
patrikbb1
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 5. 12. 2017 10:57

Kindla doma mam, u eReadery vychazim jen podle recenzi...rekl bych, ze pro cteni knih je Paperwhite 3 lepsi, ma vyssi rozliseni, prostredi bude sviznejsi, asi rovnomernejsi podsviceni. Ale neni v cestine, nema tlacitka na otaceni stranek a knihy sehnane mimo eshopy je potreba konvertovat.

Pro web je velka vyhoda eReaderu Android, pokud opravdu plati, ze tam jde instalovat aplikace z Google Store, tak si tam muzes nainstalovat prohlizec, ktery ti vyhovuje. I kdyz ceske webove stranky uvadeji, ze je tam android v dost zastarale verzi 4.2. V Kindlu je jen jeden, od Amazonu oznaceny jako experimentalni (mel by byt postaveny na WebKitu), pokud ti z nejakeho duvodu nevyhovuje, tak mas smulu. Idealni nekde vyzkouset.

Pokud bys chtel usetrit a nespechas, tak Amazon ma nekolikrat rocne slevy (zrovna jsi dve prosvihnul) a Kindle Paperwhite 3 se tak da sehnat okolo 2200Kc.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod patrikbb1 7. 12. 2017 13:02

Zdravím, Docela bych slevu uvítal, rozhodl jsem se pro Amazon . ale jak je to s dopravou s Amazonu do CR ? děkuji. PB
patrikbb1
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 8. 12. 2017 10:39

Ja pomoci RSS ctecky sleduji tenhle web a ten o slevach pise, naposledy:
http://www.ebooky.cz/akce-na-ctecky-kin ... a-1280-kc/

Tady je navod, jak preposlat Kindle s reklamou, ktery k nam Amazon neposila:
http://www.ebooky.cz/1-dil-serialu-jak- ... v-nemecku/

A koukam, ze ted je PaperWhite 3 na Amazonu opet ve sleve, i kdyz uz ne tak velke, aktualne o 20€ levnejsi, za 99,99€.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod patrikbb1 8. 12. 2017 22:08

Tak jsem nakonec zakoupil v Alza Amazon New Kindle (8) , ale trochu jsem sklamaný . Zkoušel jsem do zařízení naimportovat z Word, PDF přes calibre - E-book management , převedl jsem na AZW3 , ale z Wordu, není upravený zarovnaný text na stánku, když zvětším písmo , písmo se zvětší, ale text se nerozstáhne na celou obrazovku. Z PDF je to ještě horší, velké mezery a některý text se vůbec nepřevede, a zobrazuje se mi to jako obrázek. Epud do pocked-booku. Tento program calibre - E-book management převedl exceletně. předem děkuji za tip, ať tu čtečku nemusím vracet....
patrikbb1
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 11. 12. 2017 08:32

Chce to asi experimentovat, pokud nepotrebujes zachovat formatovani, tak muzes oboji konvertovat nejprve na text a pak na Kindle format. Jinak jsem na Kindlu obcas nejake PDF cetl, ale chtelo to otocit Kindla na sirku, aby byl videt cely radek a pismo nebylo moc male.

Pokud chces ale cist primarne Word dokumenty, tak si bud musis najit nejaky vyhovujici postup ke konverzi nebo Kindla vratit a vzit ctecku, ktera je umi zobrazit bez konverze.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod patrikbb1 11. 12. 2017 09:33

Trochu jsem si pohrál , a zase jsem našel způsob. Jinak čtečka je bez problémů ,tedy pokud někdo zvažuje kup. Tak jen do toho, ale je nutné mít prográmek na převod... Internet prohlížeč pro čtení novin je ok. Jinak děkuji (zivan) za pomoc
patrikbb1
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 11. 12. 2017 11:43

Jen pro zajimavost, koupil jsi v Alze ten zakladni model s reklamami za cca 2 tisice nebo bez reklam za 2700Kc?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Mahe 11. 12. 2017 14:48

Chcem sa spýtať, či niektorá z hore uvedených čítačiek:
1. Energy Sistem eReader Pro HD
2. Amazon Kindle Paperwhite
3. iná ?
umožňuje prihlásenie a individuálne nastavenie pre viacerých "čitateľov" ?
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 11. 12. 2017 15:22

Zkus popsat, jak si to predstavujes...pri zapnuti ma byt prihlaseni jmenem a heslem, oddelene knihy, nastaveni...?
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Mahe 11. 12. 2017 18:39

OK, moja predstava:

všetky rodinné e-knihy v jednom zariadení
viac užívateľov (min. dvaja)
virtuálna knihovňa individuálne podľa uživateľa (niečo ako playlist alebo MOJE knihy...)
každý užívateľ má rozčítané len "svoje" knihy

A ešte podstatný faktor: čítačka a prihlásenie nesmie byť závislé na Sieti !
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 11. 12. 2017 18:50

Doma jsme leta pouzivali stareho Kindla 3 tak, ze 2 uzivatele meli kazdy vlastni virtualni adresar a v nem svoje rozectene knihy. Problem by mohl nastat jen pri potrebe cist stejnou knihu a pamatovat si misto cteni pro kazdeho uzivatele, ale to by melo stacit by tu knihu nahrat 2x (mirne jiny nazev) a kazdou dat do jineho adresare.

Loni to sdileni castecne vyresil podsviceny Kindle, ale ted zas resime, kdo nekam jede a bude potrebovat podsviceni...no a to za par dni vyresi druhy podsviceny Kindle :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod Mahe 11. 12. 2017 19:24

Aha, tak dík za info a skúsenosti ! Skúsim o tom popremýšľať a niečo o tom vygugliť.

Ja používam už pár rokov ako čitačku manželkin tablet PiPo M6 Pro.
Len som sa nejako neprekusal s nastavením viacerých účtov - vraj to ten Andorid 4.2.2 nevie
A tak si s manželkou "lezieme" do rozčítaných kníh.
(Je pravda, že som neskúšal nastaviť viac účtov priamo v eReader)
Preto zvažujem - či nejaký nový SW (ale novší And do toho už nepôjde!)
alebo svoju vlastnú čitačku ? A ktorú ?
To Pipo má zase svoje čaro (kvalitný displej na MP4, obrovská kapacita SD+USB, malý BRAVEN 570 reprak BF na cesty,) len slabšia WiFi, ale zase mi beží redukcia pres Sieť = RJ-USB
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 12. 2017 20:44

Osobně "xindl" bez reklam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků