Základní classic PC, 5-6k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slide 13. 12. 2017 20:27

Ahoj,

po delší době bych od vás opět potřeboval poradit s nákupem dalšího PC pro důchodce:

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI: Žádné
UCEL PORIZENI SESTAVY: Jen prohlížení internetu bez nějak vysokých nároků
FINANCNI LIMIT: minimální nároky na výkon, takže co nejnižší cena, bylo by fajn se vejít do 5-6k
OPERACNI SYSTEM: legální Windows 7, nezapočítávat do ceny
SESTAVITE SI PC SAMI: ano
BUDETE TAKTOVAT? Ne
MONITOR + JEHO ROZLISENI? nezapočítavat do ceny, použijeme starší doma dostupný 1440x900 nebo 1920x1080

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Pouze skříň
DALŠÍ POŽADAVKY: Skříň by měla být co nejmenší.

Díky předem za všechny rady ;-)
slide
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2017 20:31

5.957,- Kc

Zrovna jsem se chystal to Tvoje tema presunout, kdyz jsi to smazal. :)) Takze reakce byla uz pripravena.

//mini provedeni vyjde rozhodne draz:

7.380,- Kc

Vykonnostne je to nastejno. Tzn vzal bych vetsi bednu. Nech si to sestavit eshopem, protoze deska vyzaduje pred vlozenim procesoru (v obou navrzenych pripadech) aktualizaci BIOSu. K provedeni aktualizace je ovsem nutne vlozit procesor generace SkyLake ... ktery na 99% nemas. A kupovat SkyLake je nerozum, sice existuje Celeron G3900 ktery by podporovany byl, ale je slabsi + navic drazsi ... takze ho asi nechces.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slide 13. 12. 2017 21:50

Díky za rychlou reakci. Alfa už zase staví PC? Pamatuji si, že před lety přestali a nedaří se mi najít, kde si to objednat... Nebo to musím zkusit sehnat v czc/alza? :)
slide
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 12. 2017 22:06

Rado se stalo.

Hned rano zkus zavolat na telefonni kontakt co maji nahore na webu (585 157 488) a domluvit to rovnou s obchodnikem. Jen to mozna uz nebudes mit letos ... jak je na tom montaz kapacitne nemam poneti. (Ale obchodnik bude vedet a rekne Ti to.)

Jinak dopravci zatim letos stihaji, dokonce i Ceska Posta zatim dorucuje do dvou dnu, stejne jak v lete - alespon tedy dnes (streda) mi v normalne prisla v pondeli objednana drogerie, vcera (utery) prisly DPD nejake z patku objednane drobnosti, a to i s dobirkou, navzdory kecum z televize ze pouze hotovost. Ale samozrejme je uz "kazdy den prodleni spatne" a situace se muze rapidne zmenit.

Zkus pak dat vedet, jak to dopadlo. ;) (To vis, zvedavost...)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 14. 12. 2017 11:02

Upozorňuji, že Intel dropnul podporu GK v Kaby Lake pro Windows 7.

Pokud chceš opravdu používat tento OS, doporučuji volit Skylake CPU (čili Celeron G3900, nebo Pentium G4400).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slide 14. 12. 2017 13:15

Teď jsem trochu zmatený... Nebudet to fungovat vůbec nebo jen nebudou chodit nějaké budoucí aktualizace?
slide
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2017 13:35

Dej tam desítky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 12. 2017 21:42

Na notebookovém Kaby Lake se mi na problém s nepodporou integrované GPU zadařilo najít workaround; nutno editovat instalačky driverů.

https://www.youtube.com/watch?v=7w9JofZQkxI

Pozn.: Fakt, že Intelácké iGPU na W7 zprovoznit JDE neznamená, že jde o stav ideální... A ano, tento workaround mám osobně vyzkoušen.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slide 17. 12. 2017 21:52

No kolegovi se podařilo rozjet W10 s klíčem z W7, tak zkusím až to dojde a uvidím.
slide
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 12. 2017 18:16

Ideálně by si to měl stihnout do konce roku, kdy končí možnost bezplatného přechodu na W10. Jak to bude poté je otázkou.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slide 23. 12. 2017 19:22

Tak se nakonec zadařilo. V alfě dali počítač dohromady a nachystali ho už na úterý, čímž mě příjemně překvapili, i když jsem kvůli pracovní cestě vyzvedával až v pátek. No a dnes úspěšně zprovozněno na W10 s klíčem na W7, takže max spokojenost.

Díky všem za rady, přeji klidné svátky a zase třeba někdy příště. ;-)
slide
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků