Acer Aspire 5310 (JDW50) + W10 32bit

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 17. 12. 2017 15:27

Zdravím,
z pokusných důvodů jsem zkoušel na stařečkovi Acer Aspire 5310 model JDW50 naistalovat W10 32 bit. Skončil jsem na nemožnosti ovládat "menu" po nabotování instalačního média. V obrazovce s výběrem jazyka atd. nejsem schopen dostat výběr na položku "další" a potvrdit.
Nefunguje touchpad, klávesnice (ani externí) a myš.
Je nějaká šance to obejít bez nutnosti konfigurovat instalačku o potřebné ovladače?
Lenost a nedostatek času mi to neumožní. :-[

Jde mi jen o zjištění, bude z toho psací stroj na pár měsíců. Nutností je Word a Excel, jinak bych tam dal Linux.
Původní OS Vista HP 32 bit s původním 80GB HDD a 1GB RAM je smrtelná kombinace.Obrázek

Předem díky
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 12. 2017 17:13

Driverová podpora nejvýš na pouze OS Windows Vista; tady s W10 podle mne nepochodíš. Možná by ještě fungovaly W7, ale W10 těžko.

Dát tam původní Visty možnost není?

Pokud ti jde o rychlost, tak tam práskni Win XP - na psaní to stačit bude a oproti Vistám by sis mohl polepšit... driverová podpora je. OS podporán Mrkvosoftem už sice není, ale když se tu zjevně bavíme o nouzovce... by to mohlo být na těch pár měsíců fuk.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 17. 12. 2017 18:18

W 7 instalačka nemá s ovládacíma prvkama problém. Nemám licenci a kupovat byť z Aukra se mi nechce. Ale asi budu muset. Kromě psaní chtěj ještě i na intenet včetně bankovnictví, takže nepodporovaný OS je mi proti srsti.
Visty tam můžu dát, klíč je pořád čitelný. Ještě se snažím ukecat na Linux.
Je to peklo. SSD jsem taky neukecal.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 17. 12. 2017 18:25

Vista je od dubna tky nepodporovaná, takže W7/Linux.
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 17. 12. 2017 20:38

Tak nakonec se vydáme cestou W7 - Linux prý néééé :D

Pokud bude W 7 šlapat, tak zkusím ze zvědavosti upgrade na W10 - jestli se povede. Když jo, tak dám vědět.

Díky všem

Edit s prosbou. Kdyby se někomu doma válely třeba 1GB moduly do tohohle ntb co by mohl za slušnou cenu postrádat, tak se prosím ozvěte. Momentálně je tam 2x 512.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 12. 2017 23:31

Tož co je v tom za krámy (ano, jsem teď línej hledat)? DDR2? Nebo ještě starší DDR1? Jedničky nehrozí, dvojky bych možná něco vylovil, trojky to samé.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 12. 2017 05:48

Tuším, že DDR 2 - dneska dohledám a dám vědět.
Edit: tak podle google jsou to DDR2 a max. to vezme 2x1GB. QVL jsem z telefonu nedal. :-[
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 12. 2017 09:18

Max. 2x 1 GB? Tož to celkem bída. No, uvidím - chvátáš na to, nebo stačí, když se ti na to podívám po novém roce?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 12. 2017 11:13

Korektní řešení už jsi dostal:
milsimr píše: tam práskni Win XP - na psaní to stačit bude

Samozřejmě 32-bit.
Na OS WNT 6. řady to nemá výkon ani dostatek RAM.
Odezvu můžeš zrychlit standarním SSD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 18. 12. 2017 12:48

Co instalace na jiném PC a pak přenos disku a nechat Window Updates natahat ovladače?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 12. 2017 14:45

Milanr1: je tam požadavek i na internet bankovnictví - tak xp fakt ne

důstojník: to ať jedině jako poslední řešení - nikdy jsem nedělal, jaká je úspěšnost?
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 12. 2017 16:38

Pak Ti zbývá jedině nenáročný Linux typu Puppy:
http://puppylinux.org/main/Download%20L ... elease.htm
optimálně nejméně náročnou distribuci Xenialpup:
http://murga-linux.com/puppy/viewtopic.php?t=106479
dustojnikhummer píše:Co instalace na jiném PC a pak přenos disku a nechat Window Updates natahat ovladače?

= nesmyslný nápad.
Úmyslně nepíšu amatérský, protože bych tím urazil všechny schopné amatéry.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 12. 2017 17:44

Milane, on dustojnikhummer může mít TEORETICKY funkční řešení. Před překlonováním disku by však musel použít sysprep a zobecnit systém. Nicméně tomuto řešení dávám šanci 20:80 (80% v neprospěch této akce) a dost pravděpodobně to failne na nepodpoře hardware ze strany OS.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 12. 2017 17:57

Milanr1: Vím, že to myslíš dobře, ale neznáš budoucího uživatele. Linux bohužel nepřipadá v úvahu.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 19. 12. 2017 07:46

Milana budu jako vždy ignorovat..
@m.kv Nemluvím o klonování disku. Mluvím o instalaci na disk z toho notebook v jiném PC a předáním disku. Windows Update si pak najde nějaké genericke USB a video ovladače. Takhle už jsem to dělal já jednoho notebooků kde mi nešel USB Boot. A fungovalo to. Windows 10 a 8 tohle (narozdíl od 7 a XP) přežijí na 95‰. Aktivace potřeba nebude protože W10 můžeš používat bez aktivace a neporusujes Eulu.
dustojnikhummer
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků