Kompatibilita ADSL2+ a ADSL1

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Godwin 18. 12. 2017 15:12

Zdravím všechny :-) Chystám se pořídit domů WI-FI modem. Řeším ale jednu věc, která je tak jednoduchá, až je blbá, ale na internetu jsem jí nikde nevyčetl. Proto se obracím na Vás. S modemy a routery nemám vůbec žádnou zkušenost. Už 12 let u nás doma funguje jeden a ten samý. Chci se tedy zeptat:

Pokud mám doma linku ADSL (možná novější, ale nevím, jak to ověřit), můžu počítat s tím, že když koupím modem s ADSL2+, bude fungovat i na linku starší jako je ADSL1 nebo ADSL2? Zkráceně tedy: Bude kompatibilní?

Předem díky za jakoukoliv věcnou odpověd :)
Godwin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 12. 2017 15:42

Urcite nemas V-DSL?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 12. 2017 17:07

Musíš zjistit co máš, zpětné nic není kompatibilní. Přepíná se na ústředně.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 12. 2017 18:07

Modemy jsou běžně zpětně kompatibilní. VDSL model podporuje ADSL2+, ADSL2 i ADSL.

Co se týče nového zařízení, rozhodně doporučuji pořídit nějaké s VDSL.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godwin 18. 12. 2017 20:06

Psal jsem na O2 a odpověděli mi, že využíváme ADSL a jinou možnost bohužel nemáme (holt pupek světa). Když tedy koupím zařízení s ADSL2+ mělo by to díky zpětné kompatibilitě s jakýmkoliv ADSL fungovat, chápu to tak správně? :) Dále je to samozřejmě o nastavení, atd.
Godwin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 12. 2017 20:17

Ano, chápeš to správně. Ujistit se můžeš v technické specifikaci zvoleného typu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Godwin 18. 12. 2017 20:28

Díky moc, to jsem si přál slyšet ;-) Bůh vám to oplať na elektronice :-)
Godwin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 24. 12. 2017 13:04

Já se zeptám jinak. Proč se řeší nový? protože pokud jde jenom o wifi (zmínka byla v 1 příspěvku) xdsl není potřeba řešit
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jAY 24. 12. 2017 13:19

Psal Chystám se pořídit domů WI-FI modem z čehož vyplynula výměna starého za nový a u tohoto zařízní je potřeba řešit jaký typ DSL umí. Nepsal, že plánuje koupit router za ten DSL modem co tam nyní má.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků