Není zobrazen vstup do biosu.

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gulag 29. 12. 2017 12:58

Zdravím. Zakoupil jsem GIGABYTE NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti WF OC a nemohu zobrazit nabídku vstupu do Biosu. Připojení k monitoru je přes HDMI. Při stisku klávesy počítač sice skočí do biosu,ale je to viditelné pouze pokud připojím monitor přes DVI. Pokud postupuji při startu standartním postupem,tak počítač skočí přímo do logovacího okna win, ale před tím musím udělat reset. Jediná možnost byla,vyresetovat bios vyndáním baterky. Ale jen napoprvé. Pak se situace opakuje. Muím říc,že dříve to bylo ok. Grafárna je v záruce. Základovka MB ASUS s.1155 P8Z77-M,. Měl jsem VGA Sapphire HD 7870 a tam to bylo bez problému.
Gulag
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 29. 12. 2017 13:07

Port HDMI je určený pro konzoli/TV/video/tablet apod.
Co s tím?
PC připojuj k monitoru standardně kabelem DVI -> DVI nebo DP -> DP.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pestt 29. 12. 2017 13:08

Me to tedy pres HDMI funguje. Zkusil bych aktualizaci BIOSu.
pestt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gulag 29. 12. 2017 13:24

Zorazení přes HDMI je v normálu,akorát to přeskočí úvodní obrazovku. Začalo to blbnout poslední dobou.
Gulag
Junior

Odeslat příspěvekod soban 30. 12. 2017 11:25

No a čemu to vadí? Tlačítko pro vstup do biosu snad funguje ať máš připojen jakýkoliv monitor ne?

Jinak nemůže být taky problém v tom že windows se uspávají a proto při probuzení se nezobrazí vstup do biosu?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pestt 30. 12. 2017 16:56

V tom pripade by se mu zobrazil, kdyby pred zapnutim odpojil na chvilku privodni kabel od elektriny? To je blbost ne?
pestt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gulag 30. 12. 2017 22:28

Orazovka Biosu se prostě přes HDMI nezobrazí. A poslepu to jaksi nejde. Ale vzhledem k tomu,že se do biosu nezasahuje každý den,tak to nějak nevadí. Jenom mě zajímalo,kde by mohl být zádrhel. Pokud vložím redukci HDMI_DVI tak to šlape. Jenom pro info. DVI mám na televizi a HDMI na monitor. Kdysi dávno měla grafárna dva výstupy DVI ,tak proto ta kabeláž.
Gulag
Junior

Odeslat příspěvekod soban 31. 12. 2017 10:18

Co je to za blbost že se bios na HDMI nezobrazí.

Ano nemusí se zobrazit úvodní obrazovka protože než se inicializuje HDMI může už být boot za fází úvodní obrazovky.

Jinak pokud máš připojeno víc monitorů tak záleží na nastavení na kterém se bude bios zobrazovat - který výstup je nastaven jako primární, a i když je monitor/TV vypnutá tak se to může snažit zobrazovat na té vypnuté obrazovce.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gulag 1. 1. 2018 16:06

Žádné primární nastavení jsem nedělal a ani netuším kde bych to našel. Ale jak píšeš o té inicializaci,to se mě zdá logické. Ale jak jsem psal,pokud dám redukci HDMI-DVI tak se bios zobrazí,ale zkoušeno na připojení k TV. Je fakt,že jeden čas to chvilku v PC vysílalo nějakej speaker signál,ale netuším co to bylo. Koupím jinej kabel a HDMI půjde do kytek.
Gulag
Junior

Odeslat příspěvekod soban 1. 1. 2018 18:14

Která grafika - monitor bude primární se nastavuje v biosu.

Pokud to nastavit nejde tak FW grafiky hledá první použitý (zapojený) kabel a samozřejmě HDMI může být až na konci řetězce.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gulag 1. 1. 2018 19:26

No tak v biosu jsem zkoušel auto nebo PCIe a výsledek byl stejnej. Když dám PCIe tak to stejně směruje na GF a co se děje dál vůbec netuším. Edit. Takže jsi měl pravdu. Odpojil jsem DVI a HDMI se normálně chytlo. Super.
Gulag
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků