Nefunkční wifi na extenderu

Routery, AP, switche, huby, ethernet

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bolero2004 28. 12. 2017 21:43

Zdravím,

měl bych prosím prosbu o radu. Jelikož nemůžu natáhnout lan kabel do druhého patra domu, zakoupil jsem od Tp linku extender Ac 750 s lan portem. Router mám D-link Dir 878. Po nakonfigurování extenderu dle manuálu mi internet v horním patře fuguje pouze přes lan port extenderu.
Wifi je sice vidět, ale nelze se přes ní připojit. Na wifi svítí vykřičník. Popravdě řečeno už nevím co stím.
Nemůžu přijít na to, v čem je zakopaný pes. Děkuji za radu.
bolero2004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 30. 12. 2017 12:03

Neporadíme protože nevíme co za extender jsi koupil AC 750 není označení....

Jinak pokud funguje propojení s extenderem pouze přes kabel nemáš ho přepnut do modu klient?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 12. 2017 17:53

Křišťálová koule: odhaduji, že se snažíš připojovat k internetu přes wifi-síť s SSID "TP-LINK_Extender_xxxx". Ta ovšem slouží jenom pro konfiguraci. Pro připojení k internetu se musíš připojit ke stejnému SSID, jaké používá hlavní wifi-router.

(Upozorňuji, že extender musí být umístěný tam, kde je jestě velmi dobrý signál od hlavního routeru, typicky v polovině vzdálenosti mezi hlavním wifi-routerem a místem, kde chceš wifi používat.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolero2004 31. 12. 2017 11:37

Zdravím,
jedná se o model TP link Wifi extender RE200. Ne, připojil jsem se k němu přes lan do Pc a na konfiguroval přes Quick setup na hlavní router, kdy je stejné SSID i heslo, ale v tom je právě problém. Konfigurace se provádí automaticky , jen se dopíše heslo.
Extender jsem konfiguroval ve stejné místnosti, jako D-link, ale jak píšu v prvním příspěvku, přes lan internet jede, k wifi se připojím, ale nefunguje, ikdyž jsem například u hlavního routru.

Edit:

zkusil jsem druhou možnost, zapojení přes jinný 2 TP linky, který umějí powerline. OPět v horním patře jeden internet přes lan. Wifi, pokud má stejně SSID a heslo, tak to nejede. Pokud ale wifi přejmenuji, tak to jde, ale mám v tu chvíli dvě wifi síte v domě a to jsem nechtěl...
Naposledy upravil bolero2004 dne 31. 12. 2017 12:09, celkově upraveno 1
bolero2004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 31. 12. 2017 11:48

Problem moze byt tiez v ovladaci pre wifi v pocitaci. Mozno treba zapnut roaming niekde v nastaveniach ovladaca.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bolero2004 31. 12. 2017 12:30

tady nejde jen o pc, nepřipojím se tabletem, mobilem.
bolero2004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 31. 12. 2017 12:43

Vyskusaj nejakym inSSIDer, ci ten bazmek vobec vysiela a ci vysiela rovnakym sifrovanim, nazvom siete, cislom kanalu...
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 31. 12. 2017 21:59

Nekoliduje IP-adresa extenderu s tím D-linkem? Měla by být ze stejného rozsahu, ale ne stejná, tedy pokud by D-link používal 192.168.0.1, měl by mít extender třeba 192.168.0.254

Koukám do emulátoru, že ten extender má vlastní DHCP server. Je správně nastavený, nepřiděluje nesmysly? Správně by měl přidělovat jako výchozí bránu adresu hlavního routeru D-link a adresy z rozsahu používaného D-linkem, ale jiného address poolu, nebo by měl být vypnutý a i v extendované síti by se pak používal DHCP na D-linku. Co je nastaveno, zjistíš příkazem ipconfig /all a chtělo by to porovnat výpisy při připojení přímo k D-linku (internet funkční) a k RE200 (internet nefunkční).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolero2004 3. 1. 2018 17:07

Tak extender jsem vrátil,jelikož jsem vše rozchodil přes powerline od Tp linku a jede v pohodě.
Ještě bych měl jeden dotaz , existuje nějaká redukce, abych lan z powerline připojil do usb televize? Zatím, co jsem koukal, tak se jedná o redukce se sítovou kartou a to já nepotřebuji. Na lance mám totiž o patro níž Synology.
bolero2004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 3. 1. 2018 17:15

Co?

Co je účelem? Přehrát videa z nasky na tv? Tak propoj utp kabelem a ne usb.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bolero2004 3. 1. 2018 18:46

nemuzu, nemam v televizi lan vstup, myslel jsme , že přes redukci to zapojím do usb pro hardisky v televizi. Ano jedna se o přehravání pohadek z nasu.
bolero2004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 3. 1. 2018 21:42

Žádná redukce lan to usb neexistuje - prostě usb není kompatibilní s LAN.

Jediné co existuje tak je síťovka do USB ovšem u TV není jisté zda bude mít ovladače a to asi nebude protože chytré televize mají přímo LAN konektor.

Takže řešení pro tebe použít RPI a to připojit s TV pomocí HDMI a filmy bude přehrávat RPI a TV bude pouze ve funkci monitoru.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bolero2004 4. 1. 2018 09:36

A kdybych použil toto, tak by to šlo ne?
https://www.alza.cz/premiumcord-usb-1-1 ... ?o=8#popis
bolero2004
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 4. 1. 2018 10:04

S tímto to půjde fyzicky zapojit, rozhodně nečekejte že to bude fungovat, možná se i trochu obávám aby to náhodou jedno nebo druhé zařízení nepoškodilo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 1. 2018 10:24

bolero, zapomeň!
spojenie "medzi dvomi dierkami" ako to plánuješ urobiť je bezpečnejšie potom s použitím špagátu - nebude to fungovať ani tak ani tak, špagát má výhodu že je lacnejší a ničomu s ním neuškodíš.
správnu odpoveď si už dostal včera od sobana.
Dagy2
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků