Radeon 7800 HD

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Domeckin 5. 1. 2018 15:00

Zdravím,
chtěl bych upgradovat grafickou kartu. PC je na hraní her. Cena do 5000,-
Předem děkuji za rady.

Sestava: https://www.alfa.cz/basket.php?items=_1 ... BN011FPW01
Domeckin
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 1. 2018 16:36

Za ty prachy nejspíš jenom GTX 1050 Ti. https://www.czc.cz/msi-geforce-gtx-1050-ti-gaming-x-4g-4gb-gddr5/201504/produkt

Nebo bazarovou GTX 970.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 1. 2018 16:52

Moc si nepomůžeš, rozdíl ve výkonu obou VGA je minimální.
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nv ... 3650vs2182
Co s tím?
Našetři na:
a/ Sapphire Radeon RX 580 8 GB
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AM ... 3923vs2182
b/ něco z řady nVidia GTX 1080.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domeckin 6. 1. 2018 15:55

Díky za odpověď, moc mi ale nepomohla. Konkretně mi jde o zlepšení FPS u hry Playerunknown’s Battlegrounds, doufal jsem že už jen tím přechodem z 1 GB třeba na 4 GB si polepším.Nejsem náročný hráč co potřebuje rozjet naplno všechny novinky na trhu.
Rozpočet je max 5k.
Domeckin
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 1. 2018 16:28

Pokud máš teď s tou HD 7850 na Very High cca nějakých 30 FPS, tak s GTX 1050 Ti si polepšíš na 40 FPS. Stačí ti to takhle?

Výkonově, pokud ti to stačit nebude, tak přidat na rozpočtu. A co bych také udělal, vyhodil bych současný procesor a splašil někde z bazaru i7-3770K a přetaktoval. Máš vcelku fajn desku, ale netaktovací procesor ..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 1. 2018 17:54

Bazarovou GTX970. Za svoje peníze tak dostaneš nejvíc, ale samozřejmě je tam risk, že koupíš kartu před smrtí. Jinak bych vzal nejlevnější GTX1060, ideálně 6GB verzi, ale to už na tebe asi bude moc drahé.

1050Ti bude na PUBG dost slabá, i když se optimalizace zlepšila. Vlastní zkušenost z notebookové verze.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 1. 2018 18:29

Pokud by byl zájem mám jednu MSI Gaming 970 4GB volnou, záruka ještě 1,5 roku.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domeckin 14. 1. 2018 14:28

Tak grafiku jsem vzal od uzivatele polda. Pri vymene jsem ale napojil pouze 6-ti pin jako to bylo u puvodni karty. Nekolikrat jsem to zkousel prohazovat jelikoz na GK je 6 a 8 pin pro napajeni.. Pravdepodobne timto doslo k nejake poruse zakladove desky jelikoz PC momentalne uz nemuzu zapnout a na zakladove desce sviti pouze modra ledka u baterky.. Zitra to odnesu do servisu v pripade ze bude zrusena zakladovka potreboval bych prosim poradit jakou jinou stavajici nahradit..?
Domeckin
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 1. 2018 14:30

Pravděpodobnější je nedostatečný zdroj.
VGA řady nVidia 970 jsou dost nenažrané.
Domeckin píše:na GK je 6 a 8 pin pro napajeni

Co s tím?
Pořiď zdroj s napájení 6 + 8 pin PCI-E.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domeckin 14. 1. 2018 14:39

Zkousel jsem jiny zdroj 650w jelikoz jsem si myslel ze je puvodni mrtvy.. Ale v tuto chvili je nejspis uz v haji zakladova deska.. Mohlo k tomu tedy dojit ti ze jsem zapojil jen 8 pin pro napajeni GK? Ma tedy byt zapojeno 8 i 6 pin v GK..?
Domeckin
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 1. 2018 14:41

Však zdroj má dva osmipiny. Respektive 6+2. Proč jsi to nezapojil všechno? Výkonu je dost, toho bych se nebál, spíš jestli jsi tím přepojováním něco nepoškodil nebo nezkratoval.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 1. 2018 14:41

Nezapojil jsi 8 pin pro CPU do portu VGA?
Pak jsi zkratoval VGA.
Co s tím?
Svěř hw sestavu a její diagnostiku/zapojení servisu IT.
Tvé pokusy o připojení VGA mi působí husí kůži. :-/
The Shitman:
zdroj je už starý, zřejmě hodně degradovaný.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domeckin 14. 1. 2018 14:52

Prave to je ten problem zapojil jsem pouze jeden 6 pin.. Zapojoval jsem stejny kabel ktery jsem pred tim vytahl ze stare GK takze to prohozeni s CPU asi nebude. Zitra to odnesu na servis.
Domeckin
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 1. 2018 15:32

PC nejdřív s novou kartou najel a teď už ne? Nebo nenajel vůbec? Se starou kartou funguje? Případně s inteláckým čipem, tj. bez grafické karty?
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Domeckin 14. 1. 2018 15:41

PC najel GK ale nerozpoznal, zrejme diky tomu ze nebylo zapojeno veskere napajeni pro GK.. Nekolikanasobny restart prepojeni kabelu u GK.. Nyni je jiz ve stavu kdy se po zapnuti zdroje rozsviti pouze jedna ledka na zakladovce konkretne led 3 u baterky..
Domeckin
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků