Meltdown, Spectre - reálné zkušenosti

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 5. 1. 2018 22:58

Průšvih nemá jen Intel! Kritické chyby jsou i v procesorech AMD a ARM
Velký průšvih s procesory Intel? Prý se tajně chystá bezpečnostní patch snižující výkon apod.

Máte někdo reálnou zkušenost s citelným sníženým výkonem po aktualizaci?

Já zkoušel jen Cinebench R11.5 a R15. Změna ve výkonu žádná. Provedeno spíš ze zvědavosti, protože jsem shodou okolností včera dělal debordelizaci OS a novou provozní bitovou kopii.

Nezakládám téma kvůli flame, jen prostě pro reálné zkušenosti.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 5. 1. 2018 23:21

Osobně mám trochu problém, nějak z principu, si zpomalovat komp :) Takže zatím žádný update dělat nebudu.
hoax
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 5. 1. 2018 23:26

Však píšu. Bitová kopie :D - u mě otázka cca. 1 hod. - vytvoření, vyzkoušení, případná obnova.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 5. 1. 2018 23:34

Ok. Já jsem teď pořád něco testoval (obnova image taky proběhla např. skvělý CC od Adobe) takže vyčkám a zatím si tohle nechám ujít :)
hoax
Junior

Odeslat příspěvekod Cybermannn 18. 1. 2018 19:51

Zdravím,

Já osobně mám Core i3 4160 HASWELL, Mb: Gigabyte Z97X gaming 3 a jsme v programu Insider s aktuálním sestavením 17073 a nemám jediný problém, ani BSOD, ani zpomalení PC, nic a to mám aktualizace zapnuté na automatiku. Dle mého soudu se kolem čehosi udělala velká bublina, kterou se budou snažit výrobci využít k prodeji nových komponent v tomto případě CPU a případně MB
Cybermannn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 1. 2018 21:23

Snížení výkonu CPU o pár % poznáš jedině v testech.
Týká se to jen CPU Intel.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 19. 1. 2018 10:43

Vzhledem k tomu že jsem se tomuto problému moc nevěnoval, tak toho o tom moc nevím. Hlavně proto že jsem četl že je to problém hlavně intelu, tedy jakožto majitele AMD procesoru mě to moc nezajímalo a ani jsem na to neměl čas.

Je nějaká jednoduchá metoda jak zjistit zda je ta oprava u mě nasazená? Případně nějaká možnost jak jí jednoduše vypnout/zapnout? Abych si mohl otestovat dopad na výkon v tom co používám.
Zaregistroval jsem jen nějaký patch pro linux, je už i hotové i něco pro windows? Jelikož pracuji primárně ve windows 10 a mám (jako každý BFU) zapnuté automatické aktualizace tak už se mi to možná i nainstalovalo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2018 17:06

MS tyto KB naštěstí už zablokoval pro platformu AMD: nejsou třeba.
Jenže mezitím došlo k fatálním haváriím mnoha desítek milionů PC/AMD. :-(
Vůbec se nedivím, že po takových zkušenostech řada adminů prostě zablokovala MS WU.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freekarol 19. 1. 2018 21:52

Jak si ted můžu gratulovat, že jsem MS nevěřil a po přechodu na desítky, jsem hned vypnul WU. Sice bych Windows obnovil ze zálohy, proč ale zbytečně ztrácet čas...
freekarol
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků