Výběr SSD řešte jen zde!

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 1. 2018 17:27

Mastegl23 - U takhle čerstvé věci ti nikdo moc zkušeností neřekne. Pokud ten disk měl vůbec někdo v ruce, tak ho pouze zapojil a zprovoznil, po pár dnech od uvedení nemůžeš čekat nějaké hlubší rozbory. Recenze vypadají dobře, Crucial v minulosti ukázal, že disky umí, ale pokud ho koupíš hned po uvedení, děláš v podstatě betatest. Asi bych vsadil na něco ověřeného.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr_S 12. 1. 2018 20:01

petr2255 píše:Nyní mě napadla myšlenka, že bych si z důvodu výkonu pořídil místo 250gb dvě 120gb varianty, které bych zapojil do raidu 0.

Nemyslím, že je to dobrá myšlenka, já bych preferoval jeden disk 256 GB.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod petr2255 12. 1. 2018 20:21

Z jakého důvodu? Vím, že obecně platí, že čím víc disků, tím větší riziko ztráty dat. Ale mně se jedná pouze o rychlost, která by (i když vezmu v potaz, že 120gb disky jsou pomalejší než 256gb) měla být teoreticky dvojnásobná.
petr2255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BigSandy 12. 1. 2018 22:02

BigSandy
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 12. 1. 2018 22:04

petr2255 - Pokud řešíš rychlost, kup si NVMe disk a RAID vůbec neber v potaz.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr2255 12. 1. 2018 23:18

Musel bych použít redukce a těm bych se rád vyhnul.
petr2255
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mastegl23 14. 1. 2018 09:23

The Shitman - Nakonec dělám toho betatestera. Nikdy v minulosti jsem do toho v komponentách nešel a bral to časem prověřené. Ale s HDD už to bylo neúnosné a tak jsem vzal ten MX500 v 1TB verzi, kdy za 6500 Kč to v poměru cena výkon pro mě byla skvělá nabídka. Zrychlení VŠEHO je skvělé (ale to by bylo na každém SSD), záruku 5 let to má, tak uvidím, jak se toto SSD osvědčí. Když se něco pos*ere, tak disk hodím na reklamaci a obnovím data ze zálohy a jedeme dál :)
Když chodíš po vejcích, neskákej.
Mastegl23
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ifinko 14. 1. 2018 13:04

ahojte momentalne som narazil na neviem ci novinku ale nikdy som o tejto cinskej znacke nepocul , no pozeral som testy a vseci su z nej nadseny , za par korun , mega pomer cena/vykon , sice je to TLC a toho sa trosku bojim lebo by som to chcel ako druhy disk do notasu na vymenu za hdd , nakolko uz v nom mam ssd na system , len poviem na rovinu dost zapisujem/taham, takze neviem ci by to vydrzalo aspon nieco

davaju 3 roky zaruku a jedna sa mi o 480gb verziu , aj ked som uz rozmyslal aj nad tou 240gb ze by som vymenil moj stavajuci systemovy Corsair force gt 120gb co uz mam niekolko rokov

https://www.aliexpress.com/item/KingDia ... autifyAB=0
ifinko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 14. 1. 2018 14:03

Co jsem zagooglil, hlavně odpadní řadič. Paměťové čipy budou asi taky nějaký odpad. Záruka v Číně je předpokládám jenom vtip prodejce. Osobně z Číny kupuju jen věci zanedbatelné hodnoty na kterých není moc co pokazit.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 15. 1. 2018 10:01

petr2255 píše:Musel bych použít redukce a těm bych se rád vyhnul.

Zatím neřekls k čemu vlastně budeš ta ssd využívat, RAID se používá spíš k náročnému požadavku na rychlost SSD, třeba střih vídea, různé kompilace atp.
Pokud to máš "jen" na OS, office, net a hry, tak je to naprosto zbytečné, a akorát komplikované řešení. Ten přínos tam prostě nepoznáš, krom pár bodů v benchmarku.
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2018 10:23

SOHO disky v tom RAIDu umřou...

Kup jeden pořádný a hotovo :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 1. 2018 10:35

Do RAID-1 se zapojují profi SSD s paměťmi SLC => na to si musíš hodně připlatit.
Používá se to pro kritické systémy s požadavkem velmi vysoké dostupnosti (AH) třídy AEC3 nebo vyšší > 99,9 %.
RAID-0 = ptákovina i v případě HDD.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 1. 2018 12:02

Python: Nevidím důvod, proč by to v RAIDu mělo umřít - imho takhle to z fleku deklarovat mi přijde jako nesmysl. Nevím teda jak UV400, ale Samsung 830tky mi v RAID 0 běží úspěšně již snad 3-4 roky. A ty disky jsou stále OK....

Screen.png
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2018 13:59

A máš změřené třeba latence? A máš SW nebo HW RAID? Přijde mi to jako nesmysl.

U JBOD cajk.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 1. 2018 14:59

Do HW RAIDu jsem neinvestoval, takže používám pouze to, co nabízí deska (P8Z77-V).
Latence:
Screen.jpg
Screen.jpg (129.05 ) Zobrazeno 5521 krát


Oproti samotnému SSD tam rozdíl je, ale .. nu, zvaž dle screenů sám.
Tu jsem našel to samé s jedním diskem.
Obrázek
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků