Kde teď sehnat hardware na mining?

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod krsmar 13. 1. 2018 14:21

Zdravím zaujala mě těžba kryptoměn, ale jak zjišťuji tak nemůžu nikde najít potřebné grafické karty a základní desku. Máte nějakou představu o tom kde se dá objednat tento hardware? Alza, czc.cz, tsbohemia a jiní jsou prázdní a z číny se i to objednávat nechce. Můžete poradit?
krsmar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 13. 1. 2018 15:36

Jak ve velkém to chceš rozjet? 6 GPU nebo více?
Každý den ze zajímavosti sleduji eshopy (alza, czc, alfa, softcom...) a karty se tam objevují skoro každý den v pár kusech, ale rychle jsou pryč. Pro těžbu je asi nejlepší poměr cena výkon u RX570/580. Není dobré to v jednom rigu kombinovat.
Nastav si hlídače na dostupnost ve všech eshopech na všechny rx580 a máš je rychle.

Co se týče základní desky tak tam problém není. Stačí potřebný počet pcie slotů (stačí rychlost 1x)

Nicméně musím upozornit, že v dnešní době investovat do těžby... jde o investici dost nejistou :-)
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 09:43

V dnesni dobe kdo uz nema natezeno, jen velmi tezko se mu budou investice vracet. Cim vice lidi do tezby vstoupilo, tim nizsi bude vydelek (stoupa narocnost tezby). Nemluve o volatilite kurzu.

IMO pokud se nekdo pta az takhle laicky, nema o kryptomenach ani zakladni povedomi ... a takovy clovek by do toho nemel vstupovat nikdy. Nez jdu neco delat, zjistim si, co vlastne jdu delat.

Jinak objednat se da kdekoliv. Staci zaplatit a pockat v poradniku, az na Tebe prijde rada. Jako pred triceti lety na Zigulika. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 1. 2018 09:19

KineCZek píše:Jako pred triceti lety na Zigulika.

to je teď imho bezpečnější investice, než začínat těžit :D
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2018 17:28

1. Nakoupit se dá. Ale asi neumíš hledat.
2. Nastoupit se dá, nevím proč by se to nemělo vyplatit.
3. Jestli má Kin nějaké informace o tom jak se trh bude vyvíjet dál, asi bude brzo dost bohatý.
4. Kluci mají pravdu, pokud se takhle hloupě ptáš, nemontuj se do toho. Bude lepší když se budeš věnovat něčemu jinému.

PS: pokud chceš těžit, řekni jaký chceš rig a budeš ho mít, jen musíš akceptovat cenu ;)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tahmo 1. 2. 2018 21:00

Nu, já jsem v kryptoměnách úplný nováček. Klidně to přiznám. Zatím mě to zaujalo jen jako pozorovatele. A zatím jsem vyporozoval, že se těžba už nevyplatí... Třeba v tomhle dobrym začátečnicko-úvodnim článku, který mi dost pomohl se zorientovat, uvádějí mining až jako čtvrtou možnost, jak s bitcoiny vydělat... Tak by mě zajímalo, co si o tom zkušenější myslí? Jakým směrem jít, chci na týhle bublině vydělat, než splaskne... :mrgreen:

A jelikož mě fakt baví celej ten humbuk okolo kryptoměn, narazil jsem na článek v angličtině, kde píšou o chatovacích skupinách, kde se lidi domluvěj a skupujou různý, míň známý altcoiny ve stejný moment, aby zvedli jejich cenu a pak je rychle se ziskem prodali, prostě dumping. Tak si říkám, jestli takový různý akce, který okolo kryptoměn vznikají, nakonec nepřivedou altcoiny do záhuby.
Tahmo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 2. 2018 12:25

...

praaaask
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malay 2. 2. 2018 13:26

Pokud chceš "vydělat na bublině", tak v tom článku pro začátečníky je to 2. způsob. Podle toho, co vidím aktuálně na monitorech, tak až bublina praskne docela, budu mít slušně vyděláno. Ale aby to zas nevypadalo tak jednoduše, riziko v tom je, a občas není jasné, co je signál a co jen šum.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků