Herní, streamovací a pracovní PC do 25.000Kc

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod SimonEndt 13. 1. 2018 15:51

Zdravím,
rád bych si od vás nechal poradit při složení PC.

• (NE)HLUČNOST - zas tolik neřeším, mám většinou sluchátka a PC pod stolem, ale ideálně classic - low noise.
• ÚČEL - 65% hraní her (CSGO, FPS, 3D adventury, plošinovky i novinky), 25% streamování, a 10% 3D herní engin 3DPRISM (občasný homeoffice mapdesignu American Truck Simulatoru).
• FINANČNÍ LIMIT - cca do 25.000Kč, jestli to bude 23k je to super, jestli 27k je to ještě přijatelný, víc bych nerad pokud to nebude nutný
• OS - mám vlastní win10, přeinstaluju ze starého na nový
• SESTAVENÍ - nechal bych raději na dodavateli, ale není problém sestavit si sám
• TAKTOVÁNÍ - nepočítám s taktováním do budoucna
• MONITOR - mám dva, primární Zowie XL2411 (24'', 1920x1080, 144Hz) a sekundární Asus ??? (21'', 1920x1080, 60Hz)
• PERIFERIE/SKŘÍŇ - pouze skříň

Můj dosavadní seznam produktů na CZC - https://www.czc.cz/1fu6loq43ijr997j8cv09etf46/seznam
nemusí být czc, klidně i Alza (tsbohemia a mironet raději ne, špatné zkušenosti s dodáním a zárukou)

Info k sestavě:
Intely a nvidii chci určitě. Intel kvůli cena/výkon/topení + kvůli streamu a editoru. Grafiku mam teď od amd a vůbec si to nerozumí s těmi monitory (někdy blikají kvůli odlišnému kmitočtu). Ramky mám v seznamu 1x8GB, měly by snad zatím stačit a 2x4GB v 2600Hz na czc nejsou. SSD disk asi raději 250Gb (hry a programy, editor ma kolem 40GB surových dat). Dalo by se asi ušetřit na grafice z 6GB na 3GB, ale nemají je teď skladem a je to asi víc "futureproof". Každopádně si nechám velice rád ve všem poradit.

Jinak taktovat to nehodlám, grafiku bych možná časem (2-3 roky) koupil lepší, ale zas až na tu grafiku ve hrách tolik nejedu, stačí mi HIGH settings + snížené nějaké efekty stíny atd. V plánu nejspíš je do roka koupit i VRko od HTC. HDD bych nejspíš použil aktuální 1T od Seagate, proto tam není.

Předem děkuji za odpověď,
Saimon
SimonEndt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 13. 1. 2018 18:08

Máš tam 2x zdroj.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 13. 1. 2018 18:28

Zdroje máš dva, nevyužiješ z nich ani jeden, vybereme něco vhodnějšího.

Na grafiku si podle infa v eshopu počkáš měsíc a půl, s jinými to nebude lepší, případně budou mega drahé, už teď ty ceny strmě stoupají, protože sklady vykoupili těžaři coinů.

RAM bych vzal rovnou 16GB kvůli práci a streamu.

Skříň by chtělo zvolit lépe chlazenou.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonEndt 14. 1. 2018 00:40

Omlouvám se za 2x zdroje, jeden jsem vyřadil, ale jak píše The Shitman, tak jsem asi mohl vyřadit oba dva... S grafikou i procesorem počítám, že to potrvá :/ Ramky jsem myslel do budoucna až 16, ale jestli se to vyplatí, tak proč ne. Skříň ok, beru.
SimonEndt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 10:07

Osobne bych to videl nejak tak, jak pisu nize v odkazu. Graficke karty nejsou zrovna idealni s dostupnosti, ale to musis prekousnout. Objednej a cekej a doufej.

29.111,- Kc

Kdyz ze sestavy odeberes 1TB HDD, dostaneme se temer do Tveho rozpoctu. 3GB 1060 nekupuj, krom polovicni pameti ma i slabsi jadro, coz si troufam "kvalifikovane odhadovat", ze radeji nechces. Ve spouste her uz dnes je 3GB pameti malo.

Pokud by byla cena stale priis vysoka, v sestave jsou 2ks 8GB pametovych modulu. Staci koupit "prozatim s 1ks" a jsi v poradku ve sve komfortni financni zone. Dalsi pamet dokoupis, az budou penizky. Muze byt?

25.873,- Kc
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonEndt 14. 1. 2018 14:01

Vypadá to dobře, jen mě zajímají dvě věci. Jednak proč o 1500 dražší deska, jestli to má nějaké opodstatnění. A jednak proč i3? Podle mého je na práci a stream i5 lepší, i do budoucna. To, že není momentálně skladem mi nevadí, k dispozici je cca do 2 týdnů.
SimonEndt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 14:38

Jasně, i5 8400 je možnost. Dneska, protože narozdíl od msi umí nastavit turbo násobiče, narozdíl od Gigabyte pak také umí speedfan a má také alespoň trochu solidní napájení.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 1. 2018 14:51

Nicméně by stačila i levnější Z370-P. Sice nemá takové napájení CPU a pár dalších drobností, nicméně pro nejlevnější i5 bude postačovat. Ušetřená tisícovka se může směřovat do pamětí, nebo pokryje cenový skok na grafice.

Pokud bychom chtěli opravdu šetřit, dala by se skříň vyměnit za Silentium Regnum RG4, která má relativně použitelné ventilátory, které by se nemusely měnit. Stáhne to tři stovky na skříni a dalších téměř pět na ventilátorech. Ano, životnost těch ventilátorů je kratší díky ložiskům Skříně považuju za téměř rovnocenné.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 16:04

Pokud by budget vazne tlacil, asi by se s tim dalo souhlasit. Uz aby byly na trhu i chipsety nizsich rad, nez Z370. (Ackoliv cekam rovnou H4x0 a B4x0 nebo tak neco, spolu se Z470 ... uvidime.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonEndt 14. 1. 2018 23:10

Ono co si budeme, budget zase tolik moc netlačí. Jak jsem psal, pokud to bude mít opodstatnění, tak si připlatím, jen bych nerad platil za něco co nevyužiji. Vzal bych klidně tu dražší desku s i5... ale uvidim, třeba se ještě leccos změní, než to naskladní.
SimonEndt
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků