Nejde mikrofon

Počítačové periferie a další kategorie hardwaru, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Krisczz 13. 1. 2018 04:08

nemuže tam být třeba vada když dam konfigurovat možnosti rozpoznáváni řeči.
a napiše mi to Rozpoznávání řeči systému windows neni pro aktuálni jazyk zobrazení k dispozici.

-- 13. 1. 2018 05:08 --

nemuže tam být třeba vada když dam konfigurovat možnosti rozpoznáváni řeči.
a napiše mi to Rozpoznávání řeči systému windows neni pro aktuálni jazyk zobrazení k dispozici.
Krisczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 13. 1. 2018 10:23

Stiahni a nainštaluj ovládače R2.82 pre Win10 64-bit (Realtek High Definition Audio Codecs). http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krisczz 13. 1. 2018 14:42

stáhnul sem a nainstaloval a stejně to nejde :/
Krisczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 1. 2018 15:30

Stále nevíme nic konkrétního o tom, jak se v systému headset detekuje.

Headset zapoj do zadního panelu a udělej screenshoty ze Správce zvuku Realtek HD s otevřeným oknem retaskingu jednotlivých aktivních konektorů + oken Zvuk (otevřeš pomocí Win+R > mmsys.cpl) > Zařízení pro přehrávání a Zvuk > Zařízení pro záznam. Pro větší přehlednost doporučuji v okně Zvuk pomocí menu vyvolaným pravým tlačítkem myši deaktivovat zobrazovaní odpojených zařízení. Pokud se seznam nevejde na jednu obrazovku, udělej více screenshotů.

Pro pohodlné snímání lze použít např. PicPick.

Příklady screenshotů:
Správce zvuku Realtek HD - mikrofon.png

Zvuk_Zařízení pro přehrávání.png
Zvuk_Zařízení pro přehrávání.png (19.41 ) Zobrazeno 3322 krát
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krisczz 13. 1. 2018 15:45

to nastaveni od msi tu nikde nemám... jak sem hodin screen?
Krisczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saruman 13. 1. 2018 15:47

Napíš presný typ slúchadiel s mikrofónom. Nie je mi jasné to pripojenie. Máš 2× 3,5 mm jacky? Podľa popisu som pochopil, že jeden zapojíš do sluchátok na PC a druhý do mikrofónu na PC? Väčšinou sa stretávam len so slúchadlami so single 3,5 mm jack. V dnešnej dobe je bežné, že na notebooku je len jeden otvor pre slúchadlá alebo mikrofón. Na jednom staršom notebooku mám jeden otvor pre slúchadlá a druhý otvor pre mikrofón.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krisczz 13. 1. 2018 15:53

mam jednoduche sluchatka, značka něaka trust za 150kč... od sluchatek je jen jeden jack a k baleni dávaly tu rozdvojku s dvouma jackama tak to spojím a ruževej jack strčím do zadu pc do ruže zdirky a zelený do zelený zdířky. jo píše to 3.5mm. I kidyž zapojím jen ty sluchátka bez rozdvojky tak to taky nejde... poslal bych fotky ale nevím jak
Krisczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 1. 2018 15:58

Krisczz píše:to nastaveni od msi tu nikde nemám...

Já používám na Realtek ovladač přímo od MSI, protože generický nefunguje optimálně (např. se vůbec neaktivuje Správce zvuku).

Pro svou desku ho stáhneš zde: https://www.msi.com/Motherboard/support ... own-driver

Krisczz píše:jak sem hodin screen?

Když klikneš na Odpovědět, tak pod editačním oknem najdeš sekci Příloha, pomocí které můžeš uploadovat soubory (jen pozor na to, že nesmíš překročit povolený limit rozměru a velikosti).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krisczz 13. 1. 2018 16:10

Bez názvudasda.png


-- 13. 1. 2018 17:11 --

Bez názvudasda.png
Přílohy
asd.png
asd.png (100.31 ) Zobrazeno 3304 krát
Krisczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 1. 2018 16:29

Začni tím, že mikrofon nastavíš jako výchozí zařízení (vyber ho a klepni na tlačítko Nastavit výchozí).

Pokud do mikrofonu mluvíš a zelený sloupeček neindikuje odpovídající úroveň signálu, pomocí pravého tlačítka otevři Vlastnosti a zkus ručně nastavit maximální úroveň + plné zesílení/boost.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krisczz 13. 1. 2018 16:42

mam to, ale stejne to nejde

-- 13. 1. 2018 18:19 --

Bez názvufaasdawdasdasd.png


-- 13. 1. 2018 18:20 --

tadu toho taky moc neni, co bych nastavil.
Krisczz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krisczz 14. 1. 2018 18:16

nakonec to byla spatná redukce od sluchátek, koupil jsem nové sluchatka a frčí to jak má... :)
Krisczz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků