Ryzen Pracovni/herni PC, 27000kc, Classic

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stepan_t 13. 1. 2018 22:31

Dobry den,

nejprve bych chtel podekovat mistnim borcum, co tu radi ve svem volnem case vsem lidem a nemaji z toho ani korunu. Mate (nejen) muj velky respekt.

Nyni jiz k samotne sestave:

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI- Classic az boeing, s hlukem nemam problem (mam velke sluchatka). Chtel bych jen, aby PC nesel moc slyset pres zdi - byvam na nem nekdy i v noci a ve vedlejsich mistnostech se spi.

UCEL PORIZENI SESTAVY - Prace 50%, hry 40%, web/filmy apod. zbytek. Pod praci si predstavuju programovani (momentalne delam na projektu v C++/Boost, Visual Studio, za par mesicu zas muzu delat neco jineho), virtualizace (vetsinou jeden Unixovy stroj ve Virtualboxu). Jako hry bych chtel rozjet relativne nove kousky (Witcher, Doom apod.) na rozumne detaily ve FullHD.

FINANCNI LIMIT Maximum 27000 kc vcetne DPH.

OPERACNI SYSTEM Mam originalni Win10, nezahrnovat tedy do ceny.

SESTAVITE SI PC SAMI? Ano.

BUDETE TAKTOVAT? Neplanuji, kazdopadne pokud by to slo a potreboval bych vykon navic, nebranim se.

MONITOR + JEHO ROZLISENI? Mam Samsung s IPS panelem, FullHD 24"

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Jen holou skrin.

Osobne bych chtel preferoval nejakou sestavu s AMD Ryzenem (1600), 16GB RAM (s moznosti upgradu casem) a SSD (staci kolem 256GB). Intelu bych se nebranil (treba me jeste presvedcite o opaku), ale jde tu o to, ze zminovany Ryzen ma 12 vlaken a to pri paralelni kompilaci dokaze usetrit par sekund casu. A to i s vyhledem do budoucna. Dale taky hraje AMD do karet absence bugu Meltdown, sice zatim neplanuji provozovat aplikace narocne na IO, ale co by kdyby... Uprimne, Intelu ME se taky bojim. Profi hrac nejsem, nestreamuju.

GK muze byt klidne i slabsi, pocitam s tim, ze ji v horizontu 2-3 let budu upgradovat. Kazdopadne za RX580 nebo 1060 (6GB verzi) bych byl moc rad (pokud se do rozpoctu vejde...).

Nastrel AMD varianty (bez GK):
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... 96B6F65789

Intel varianta od pana Kaulika z predchoziho prispevku:
https://www.czc.cz/3rn166fcckhi59qj6eresdufjd/seznam

Mohl bych Vas jeste poprosit, jakou pouzivate teplovodivou pastu? Mam tu nekolik let starou MX-2 (poputuje do kose), tak jakou byste mi doporucili koupit.

Mnohokrat Vam dekuji za Vas cas ;-)
stepan_t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 1. 2018 22:49

Košík AMD je prázdný.

Edit:musi se vedle do sestavy
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 10:18

Ja osobne davam vsude, kde mohu, a to ZEJMENA mezi chip a IHS procesoru po DELIDu, tekuty kov. Konkretne Thermal Grizzly CONDUCTONAUT. Aplikace je radove slozitejsi, nez u beznych past, tekuty kov mj velice dobre vede elektricky proud, takze zkratuje vsechny omylem zapatlane kontakty.

Pro bezneho srtelnika doporucuji Thermal Grizly Cryonaut. Pripadne Arctic MX-4.

- - -

Z toho, co pises, jsi klasickym adeptem na CoffeeLake. Poslouzi Ti lepe, nez Ryzen. Bez OC bude intel vykonnejsi a az na to taktovani prijde, pujde i lepe (vyse) taktovat.

28.743,- Kc

Ano, vim, ze jsem pres rozpocet. Ale oduvodnene. NVME SSD je neco, za co mi myslim pri praci i podekujes. 16GB RAM dtto. Graficka karta zdrazila, to je jediny duvod, proc se do ropoctu nevejdeme.

Plotnovy disk jsem nezahrnul, pocitam, ze do zacatku se Ti nejaky nekde bude valet, i kdyby USB3 externi. A dokoupit a zapojit disk je piece of cake ... nejsnazsi upgrade. Pripadne lze koupit rovnou s diskem a zatim jen s 8GB RAM, jejiz druhy kus dokoupis az budou penizky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepan_t 14. 1. 2018 11:44

Dobry den,

dekuji Vam za odpoved. Moc si cenim Vaseho casu. Nebylo by kazdopadne moudrejsi jiz vzit tu i5 8400 s 6 fyzickymi jadry? Momentalne mam i5 2500k a ty dve fyzicke jadra navic by se urcite hodila. I s vyhledem do budoucna (pocitam v horizontu cca 5 let).

Kdyz jsem se koukal na ruzne bechmarky, tak Ryzen vysel lepe jak i3, treba i ve hrach: https://youtu.be/iTUUa8auXXQ

Jeste jsem se koukal na vykony Meltdown pre/post update, tak Windows ma asi efektivnejsi opravu jak Linux (tam se ruzne aplikace propadly i v radu deset procent, proto jsem byl zpocatku zhrozen).

Kdyby jeste nekdo navrhnul AMD variantu, abychom meli co porovnavat, tak by to bylo moc super ;-).

Edit: Asi jsem se ohledne toho herniho benchmarku zle vyjadril, koukal jsem spise na pomer fps/vytizeni cpu.
stepan_t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 14:35

Kupuješ Vega64? Pokud ne, má video průkazní hodnotu mě včerejší moči, cca. ;) Je to jako bys při uvažování mezi Fabií a Fiestou čerpal "znalosti" ze srovnání Mondea a Superbu, prostě možná vzdálené podobná, ale v jádru úplně jiná věc.

Krom toho youtube celý je "na sledovanost" a výběr her jde přizpůsobit tomu, co chceš aby vyhrálo test. To bych uměl taky, ale nemám tu potřebu.

Jinak i5 8400 může být jednou z možností. Zvláště pokud by mu šlo vnutit turbo, což se ale neví a muselo by se to napřed odzkoušet. Mám to určitě v plánu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepan_t 14. 1. 2018 15:01

:-D Dobre jste me utrel, ok, beru zpet svuj nazor. i5 beru teda (zatim) jako horkeho kandidata.

Edit: Na i5 8400 by stacila i deska s chipsetem Z370-P?
stepan_t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 15:23

Nepotřebuji nikoho nic. V klidu. :)) Občas mám holt "vtipnou kaši" k obědu. ;)

No, to Péčko je už trochu na hraně, ale nejspíš bych jej k tomu nakonec snesl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stepan_t 14. 1. 2018 19:32

:) Dekuji. Nemate nahodou nekdo informace o priblizne dostupnosti grafickych karet? Jak dlouho se ceka, tyden, 14 dnu, mesic? Dekuji za info.
stepan_t
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 1. 2018 20:02

Bohužel nikdo neví a netočí, je to model od modelu a obchod od obchodu jinak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků