PC sestava, LN, 22k, pracovní stanice

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mandarr 3. 2. 2018 14:31

Zdravím,

chtěl vás tady prosím poprosit o doporučení sestavy na programování. Stanice poběží každý den 8 hodin denně cca. Specifikace:

POZADAVEK (NE)HLUCNOSTI
Classická sestava až LN...

UCEL PORIZENI SESTAVY
80% programování (Visual Studio, Xamarin), 19% Kancelářské věci, 1% oldschool hra

FINANCNI LIMIT
cca 22k

OPERACNI SYSTEM
Mám W10

SESTAVITE SI PC SAMI?
Ano

BUDETE TAKTOVAT?
Ano

MONITOR + JEHO ROZLISENI?
2x 24" Philips 243V7QJABF 1980x1020

KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN?
Holou skříň

Zde je můj návrh:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... 3E013VFG01

Nijak nepoužívám grafickou kartu, proto v sestavě není a na 2 monitory integrovaná bude stačit. NVMe disk chci určitě, pokud by měl někdo doporučení na jiný jsem otevřen. Pak bych se chtěl zeptat co je ještě nutné, aby byla sestava LN. Plotnový disk nebude během pracovní doby skoro vůbec vytížen. Jsou na něm uloženy dokumenty/lokální repozitáře/...

Děkuji za rady a názory
Xperia U
Mandarr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2018 00:34

Na desce bys mel pritlacit, pokud chces taktovaci sestijadro. Jeden ventilator urcite rpaci neodvede, pocitam se dvema tichymi na CPU chladic a se ctyrmi do skrine, proto 6ks. Kdybys osadil 2,5" disk, dalo by se dosahnout na LOW NOISE hlucnost.

V celku tissi, rychlejsi ... a kvalitnejsi. To znamena ve vysledku i trosicku drazsi, ale ver mi, ze "neolitujes" ani jednu jedinou Korunu, kterou do vylepseni / rozdilu investujes.

24.444,- Kc


Kompletne LOW NOISE sestava. (Resp. po odladeni.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mandarr 4. 2. 2018 17:32

Zdar,

děkuju za připomínky... Mé jsou níže.

Jenomže tohle není mATX, kterou dám do bedny FD mini C (dle specifikace). Mimochodem co má ta deska navíc? Equivalent je ještě MSI Z370M MORTAR. Pak jsem koukal ještě na tuhle https://www.alfa.cz/product.php?eid=105145006000000421Z&Search=ASUS%20ROG%20STRIX%20Z370-G&SearchType=1 ... jestli bych tam měl platit za barevné blbůstky, 8.1 zvuk.

Kdybys osadil 2,5" disk, dalo by se dosahnout na LOW NOISE hlucnost.

Myslíš 2,5" disk + rámeček? - ten co jsi přidal klidně beru :).

pocitam se dvema tichymi na CPU chladic a se ctyrmi do skrine, proto 6ks

K bedně jsou dodávané 2stockové - "teď si asi rveš vlasy" - nepříjdou mi že jsou úplně na odpis (hlučnost mají do 20db tzv stejnou, mají méně lopatek takže budou hnát vzduch pod větším tlakem - jako přední ventiláry bych řekl ideální).
Na CPU chladiči je taky artic, nevím co je to teda zač, ale ten vyměním a přidám jeden. (když jsi napsal o tom chladiči, koukl jsem ještě na tento https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051K00830U00003LO1 dal bych na něj 3x (2x 120 + 1x 140).

Koukám že jsi vyměnil paměti asi to je jedno jestli budu mít CL15 na 3Mhz nebo CL16 na 3,2Mhz. Je u pamětí taky možný OC do nějaký frekvencí/časování?

Děkuji předem za odpověď.
Xperia U
Mandarr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2018 18:36

Mortar neudelas LN. Resp pres BIOS to tak-nejak naladis, ale kdybys chtel dat grafiku, uz by byl problem.

Ta skrn byla preklik, navrh jsem delal z tabletu. Nyni je opraveno na Define C (ne mini) ... moc se omlouvam. Ventilatorty Fractal si povime za rok a pul, az se jim vysypou loziska a budes je i tak muset menit. ;) Problemum se snazim spise predejit, vyjde to ve finale levneji, nez je resit nasledne.

U prcesoru je limit zcela jinde, uz s Freezer 13 poznas rozdil mezi tovarni sedivkou a tekutym kovem (DELID + ThermalGrizzly conductonaut) o cca 10°C. Cim lepsi chladic mas, tim vice poznas ten rozdil. A snim vlastni botu, jestli nedosahnu s obycejnym Freezerem po DELIDu na tom samem procesoru lepsich teplot, nez stock s Noctuou D15.

Ano, az TAKOVY rozdil to udela. Treba na moji pretaktovane 8700k byl rozdil 24°C dolu pri 100MHz narustu a zaroven pri poklesu otacek chladice ... pred a po DELIDu.

U pameti jde hlavne o cenu. Pokud jsou 3200 levnejsi nez 3000 jine znacky, asi neni co resit. Vykonove si po OC muzes pomoci, ale je to o kusu modulu a nikdo Ti nic nezaruci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mandarr 4. 2. 2018 20:16

Díky moc za názory, fakt super.

Zas do extrému jít nemusím. Jedině kdy mi běží CPU ve stresu tak je při compilaci nebo testování. Což bych vydržel, kdyby to začlo hučet. Hlavně nemám k tomu ten kit - ty si za delid účtuješ kolik, kdyžtak SZ.
Bednu jsem chtěl právě co nejmenší, když tam nebude grafika (ani v budoucnu, co potřebuji počítat tak dělám přes AWS... na hry bohužel už nemám čas :( )

Ventilátory vyměnim všechny za F12 Silence. Nakone vemu ten Gradis 2 a na něj dám F14 s F12.

Pak vemu i ten Mortar (nemají ho na Alfe tak je tam Gigabyte)
Finální sestava:
https://www.alfa.cz/basket.php?items=_3 ... LE0137MM05
Xperia U
Mandarr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků