Chladič pro i5-8600K

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fajfka123 3. 2. 2018 14:48

Zdravím, jaký koupit chladič k tomuto procesoru. Cena by měla být do 1500 Kč. Nejlépe, aby byl co nejméně hlučný. Extrémní taktování dělat nebudu, takže stačí nějaký kompromis mezi dobrým chlazením a hlučností.
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 3. 2. 2018 20:10

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 3. 2. 2018 20:38

Ty původní ventilátory jsou tak hrozné, že je potřeba výměna ?
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 3. 2. 2018 22:58

Výměna není nutná, ale znát to je.

Delid je v plánu? Pokud jo, dala by se i Noctua U12, bez toho už je to na hlučnost slabší, přeci jen kovu tam není tolik jako u Grandisu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 2. 2018 23:42

Grandis ma dobry pasiv, in fact asi nejlepsi v dane tride. Ventilatory by uplne stacily F12 Silent, vyjdou vyrazne levneji a 8600k bez DELIDu stejne nebude mit s Grandisem limit ve ventilatorech, ale bohuzel v tom sajrajtu, co je pod vickem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 4. 2. 2018 09:34

Delid zatím neplánuji. Jak říkám, žádný velký OC neplánuji. Pokud bude stačit výkon, tak OC třeba ani nebude.

-- 4. 2. 2018 09:59 --

Btw takže takto k tomu procesoru to bude OK ? https://www.czc.cz/bfekeh4vssj9maq7m25uiptsv9/seznam
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2018 11:12

Zvaz ASUS PRIME-A.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 4. 2. 2018 11:46

Nakonec jsem se díval mezi těmito:
https://www.czc.cz/msi-z370-gaming-pro- ... 24/produkt
https://www.czc.cz/asus-prime-z370-a-in ... 55/produkt

Která je lepší a proč ? Sice už odbočujeme od tématu, ale rád si nechám poradit. Přeci jen přidat nějakou tu stovku na základní desce oželím.
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 2. 2018 18:25

Za mne Acko - dokaze lepe regulovat ventilatory, ma lepe resene chlazeni M.2 slotu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 4. 2. 2018 19:03

Dobrá. No bude celkem sranda to zapojit. Sice jsem pc, který momentálně mám skládal, ale už to taky nějaká ta doba je.
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 2. 2018 21:57

Ať se na to koukám tak nebo jinak, tak ta Asuska nemá konkurenci...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 9. 2. 2018 15:00

Celkem sranda, teď jsem si uvědomil že mám klávesnici, která má ještě PS/2 port. Na té základní desce od Asus tento konektor už není. Je vhodná nějaká redukce na USB, nebo lepší pořídit novou klávesnici ?
fajfka123
Junior

Odeslat příspěvekod polda 9. 2. 2018 16:44

Samozřejmě redukce existují a fungují, nová klávesnice ti udělá větší radost.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 2. 2018 17:08

Hodne zalezi, co je to za klavesnici. Pokud treba starsi IBM s PS2, muze nova klavesnice privodit infarktove stavy. :)) Pokud to byl stary "gumak", je na case spise posunout se smerem k necemu modernejsimu novemu.

Jinak ano, redukce vetsinou funguji.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fajfka123 9. 2. 2018 18:18

Momentálně mám Logitech 360. Klávesnice funguje naprosto bez problému. Sice už nějaké stáří má, ale jinak ok. Co jsem se díval na nabídku dnešních klávesnic, tak celkem děs. Jediná, která trochu zaujala v levné cenové relaci je tato https://www.czc.cz/cherry-kc-1000-cz-ce ... 95/produkt

Zbytek vše nad 1500 a to za klávesnici nechci dávat.
fajfka123
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků