Classic, Multimedialni sestava, 20k

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod k.koudy 10. 2. 2018 12:47

Ahoj,
chci si koupit nové PC tady jsou mé představy:
Požadavek hlučnost: classic stačí, lepšímu se nebráním
Účel: klasické multimediální PC, nějaká starší hra (Lol, CS:GO,...), IntelliJ IDEA, prohlížení webu
Finanční limit: Ideálně tak kolem 20k, když by to nešlo, tak dejte i návrh za více peněz a počkám o chvilku déle, než budou peníze, protože to nespěchá ;)
OS: Poběží tam asi Win 10 Pro, který nepočítejte do ceny, plus Fedora buď dual boot nebo virtual
Sestavite si PC sami: Problém to není, pokud nebude potřeba upgrade BIOS, na to nemám procesor na kterém bych to mohl spáchat
Budete taktovat: opět se nebráním, pokud to přinese smysluplný nárůst výkonu, ale zase nechci jít do extrému, takové to běžné stabilní na vzduchu
Monitor + jeho rozlišení: ten mám 23,6", IPS full HD, zatím mi stačí
KUPUJETE I PERIFERIE, NEBO JEN HOLOU SKRIN? Kupuji holou skříň

Moje představa by byla asi taková (asi by se dala vybrat lepší case a deska ale fakt už se v HW neorientuji) https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm ... E6B6B627F6
+ k tomu AMD Ryzen 5 2400G (který veřím že bude stát méně než 6000 Kč)
Požadavkem je aby to mělo více než 12GB ram a aspoň 250GB SSD

Díky moc za váš čas a rady
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod k.koudy 12. 2. 2018 21:12

Obrázek

Jelikož už mi nejde editovat původní příspěvek, tak takhle: přidal jsem do košíku CPU a po kratším průzkumu změnil bednu, MB, zdroj a chladič CPU
zase budu rád za jakoukoli připomínku a radu
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 2. 2018 22:15

Řeknu, že hrozný sestava jak ke kolotoči. Grafika ne?. Proč vymyslet nesmysly, když třeba že včerejška jsou tu smysluplný návrhy v jiných threadech za ten samý peníz?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 2. 2018 22:29

Zdroj k tomu nesedí, Noctua je hloupost, SSD bych řešil jinak. Vlastně bych to řešil jinak celé.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.koudy 12. 2. 2018 23:20

Tak jsem teda na vaši radu prošel ostatní posty a vyšlo mi něco takového (ty fany tam mají být 4) tohle už je ok? nebo taky hloupost a něco mi uniká... díky

https://www.czc.cz/223205,223635,223349 ... 15850/kody
k.koudy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 2. 2018 09:30

O kartu si napiš Kinovi do SZ jestli je ještě má, jinak budeš čekaaaaaaaaat.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kaulik 13. 2. 2018 09:58

možná půjdu trochu proti proudu.. ale i takhle mě to přijde docela nasazený..

18 235 Kč

máme tam rychlé SSD 256GB (nevím, jestli potřebuješ víc místa) 16GB ram, odhlučněnou skříň, vyřešené chlazení.. ale "jen" i5-8400 bez grafiky.. hry jako je CS:GO / LoL sem tam na odreagovačku, zvládá i integrovaná grafika..

Pokud bys chtěl časem / hned dokoupit grafiku a víc i hrát, dal bych tam i3-8100 a lepší zdroj (400W bQ pure power by stačil)
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 13. 2. 2018 10:58

Zdroj bych vzal silnější hned. Co se starým za 2 roky
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků