Výběr poskytovatele internetu a routeru

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mindless 11. 2. 2018 10:51

Dobrý den, mám na vás takovou prosbu, potřeboval bych poradit s výběrem poskytovatele internetu do rodinného domu. Nyní jsme u O2 adsl a připojení je žalostné 4MB download a 50kb upload. Lepší nabídka za vyšší peníze od nich byla 20/2 s čímž jsem nesouhlasil. Nyní platíme za internet 500kč. Proto hledám nějakou alternativu.
V naší oblasti jen se nevím rozhodnout pro který. U silesnetu píši něco o anténě která funguje jako router, takže případný router by měl sloužit jako access point?
http://www.internetprokazdeho.com/cs/internet.html
http://www.silesnet.cz/wireless

Druhý dotaz je ohledně routeru. Teď mám doma modem Huawei, wifi je relativně slabá, nepřesáhne 2 zdi. V obchodě mi doporučovali tento. Nechci ale ideálně přesáhnout 1000kč. Router prostě bude ležet na stole a žádné funkce se od něj nevyžadují, pouze kvalitní wifi.
https://www.czc.cz/asus-rt-ac52u-b1/206744/produkt
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 2. 2018 11:50

Podívej kabel je kabel!

Takže pokud po kabelu pošlape 20/2 ber to já nevím ale já mám od O2 na baráku 50/5 za necelých 600,-

Jako když se kouknu na ceník vidím Internet Optimal HD až 20 Mb/s 499 Kč

Pokud jseš daleko od ústředny a přes kabel se těch 20Mb neprotlačí tak až potom třeba uvažovat o někom jiném.

PS. Nesplet jsi se 4MB download je pěkný internet (4MB = 4*8 = 32Mb/s)

Jinak k routerům:

Modemy nemají pořádné antény - pokud chceš spolehlivé zařízení tak mikrotik, samozřejmě nečekej zázraky, kde můžeš natáhni kabely.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mindless 11. 2. 2018 12:04

No spletl jsem s 4Mb, a těch 20Mb by nám dali přes 4g prý.
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 11. 2. 2018 13:33

Já bych se připojení přes wifi vůbec nebál. No a to co píšou o vlastním wifi routeru je nesmysl. Samozřejmě se dá připojit jako router, ale bude 2x NAT. To je zbytečný, ale na druhou stranu se ISP nepodívá kolik máš připojených zařízení. Bude vidět jenom ten wifi router.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mindless 11. 2. 2018 13:48

Já jen potřebuji poradit, jestli vzít ten silesnet nebo internetprokaždého. Jen jsem nechápal ten router v anténě. Soused má silesnet a jede mu to 50/30. Jinak bydlím v nezabydlené oblasti a vysílač od Internetprokaždého je asi 400m přes pole.

Jinak jaký router by byl vhodný?
Mindless
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 11. 2. 2018 14:03

Jakého vybrat poskytovatele je opravdu na tobě. Pokud se mě někdo takhle ptá, doporučuji zeptat se sousedů jakého poskytovatele mají a jak jsou spokojení.
Router v anténě není nic divného. Není to totiž jenom anténa, ale celé zařízení a záleží jak se nastaví.
Otázka jaký koupit wifi router je opravdu zapeklitá. Každý doporučuje něco jiného. Někdo preferuje mikrotik další UBNT jiný tp-link, netis, asus.... Každý má svoje plusy i mínusy. Na toto téma tady bylo už několik témat, stačí hledat, číst a potom si vybrat.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 2. 2018 21:17

Klidně bych šel do toho silesnetu. Jen budeš (nejspíš) potřebovat nějaký vlastní zařízení k šíření WiFi po baráku, předpokládám, že ti nainstalují pouze anténu, kterou budeš napájet přes PoE adaptér ve kterém bude ještě druhý RJ-45 výstup pro připojení (PC, routeru, ...).

Podrobnosti si vyžádej u daného poskytovatele.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 11. 2. 2018 21:28

Tak co se týče poskytovatele, tak já bych volil siles.net důvodem je, že jsou přímo připojení na peeringový uzel nix.cz, což se o tom druhém říci nedá. Na peering.cz není ani jeden.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod soban 13. 2. 2018 02:08

Jasně pokud přes kabel požadovanou rychlost neprotlačí, tak pak vybírej z těch co mají rozumné pokrytí a pokud jsou sousedi spokojení s siles.net tak ho ber....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků