Upgrade PC - Budget okolo 15 000 Kč

Rady a tipy pro výběr počítačové sestavy (konfigurace, nekompatibilita)

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheNejwar37 11. 2. 2018 21:15

Zdar chlapy (a ženský?) :D už tu budou 3 roky co jste mi tady pomohli sestavit můj dosavadní PC, tak bych se na vás rád obrátil i s upgradem.

Můj budget: +/- 15 000 Kč

Co na PC dělám: Brácha na něm hraje hry (rád by si zahrál i novější kousky jako GTA 5, apod.), stříhám videa v Sony Vegas a After Effects, občasně pracuju v Photoshopu a koriguju kolegy pro náš fitness projekt.

Moje aktuální sestava:
  • GIGABYTE GA-B85M-D3H rev. 2.0
  • Intel Core i5-4590 tray
  • Kingston HyperX Fury 8GB 1600MHz DDR3 CL10 (10-10-10-30), mo
  • MSI NVIDIA 750 Ti 2GD5 OCV1 (N750Ti-2GD5/OCV1)
  • Seventeam ST-P0520PBA Cilense Modular 520W
  • SilentiumPC Brutus M25 Pure Black (BT-M25)
  • SilentiumPC Spartan LT HE922
  • Western Digital 1TB, 3.5", SATAIII/600, 7200rpm, 64MB, WD10E
Tady by měl být kdyžtak ještě odkaz na věci v košíku.

V čem vnímám nedostatek výkonu: Rozhodně při práci v programu jako je After Effects, Sony Vegas (pomalé načítání obrazu, pomalý render) a poslední dobou mi přijde i vcelku pomalý systém (načítání souborů, prohlížeče, apod.).

Snad jsem dodal vše potřebné a kdyby tu někdo byl z okolí Tábora, Milevska - rád si to od něj nechám sestavit. Díky mockrát! :)
TheNejwar37
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 2. 2018 21:32

Dej tomu MX500 500GB a 1060 Armor 6GB. A troufnu si říct, že nebudeš ani věřit, že to je furt ten samý stroj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TheNejwar37 12. 2. 2018 08:45

Teď nechápu, jak to myslíš. Že za těch 15 000 Kč to nepůjde upgradnout tolik, aby bylo zlepšení výkonu znatelné?

Má teda vůbec smysl upgradovat?
TheNejwar37
Junior

Odeslat příspěvekod polda 12. 2. 2018 08:47

Máš koupit grafiku a SSD a to ti bude stačit, ostatní upgrade nepotřebuje.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 2. 2018 11:46

Přesně jak píše kolega. Ty jediné dvě věci z toho udělají úplně jinou sestavu. Brzda je v tomhle případě plotnový disk, proto kup Crucial MX500 v kapacitě 500GB. No a hrám nestačí stará líná karta, proto kup MSi 1060 Armor 6GB.

Oba problémy vyřešeny a cenově se pohodlně vejdeš. Předpoklad je nová instalace systému na ssd. Případně dokoupení ram také pomůže.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 7. 2021 19:43

Neft13 píše:Já jsem si zakoupil Huawei MATEBOOK 13 a upravuji v něm videa a fotky na Instagram a FB pro stránky https://fitnessmix.cz/



A zaregistroval ses, blbečku, jen aby sis udělal reklamu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků